Skocz do zawartości

ORP Nurek skala 1:144 scratch na podstawie wycinanki GPM


Marudek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pierniczę!* Taki prosty patent a ja na to nie wpadłem... Przecież w ten sposób można idealnie dobrać proporcje a nie lać do kielona na oko

 

Zastanawiałem się nad skraplaczami ale jak to potem umyć. A tu ciach wszystko w jedną strzykawę. I jeszcze wymieszać można jak w szejkerze - wirlkie dzięki milczący

 

* bo ja z Torunia jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 270
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z numerami zanurzenia to patrz po fotkach, tam gdzieś był dziób zdaje się. To ile wy twj farby mieszacie że potrzebujecie strzykawek???? Ja na cały kadłub złoma ( jego szarą część ) zużyłem jakieś 12 kropel farby w 2-3 podejściach Zawsze mieszam w fykawce, ale kroplomierzem, więc jest precyzja jak na Carskiej kolei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Was Panowie rozczarować. Bo gdyby były szybki, to musiałbym zrobić przezroczyste bulaje i świetliki no i wnętrza (co najmniej mostek), a wtedy czasu na pewno by mi nie starczyło... Zresztą kolejne modele statków i okrętów w 144 też będę tak robił - nawet duże "szklarnie" będą zamalowane od środka.

 

Hej Szydercza Gała - dzięki za podpowiedź. Ja właśnie cyferki robiłem na podstawie tej kolorowej fotki od Kapitana - tyle że tam widać cyfry ino do linii wodnej... Nurek miał dosyć płytkie zanurzenie więc chyba zostanie min 12.

 

P.S. Ja się dopiero uczę malować Więcej farbki wylałem z kielona do kibla niż na model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierniczę!* Taki prosty patent a ja na to nie wpadłem... Przecież w ten sposób można idealnie dobrać proporcje a nie lać do kielona na oko

 

Zastanawiałem się nad skraplaczami ale jak to potem umyć. A tu ciach wszystko w jedną strzykawę. I jeszcze wymieszać można jak w szejkerze - wirlkie dzięki milczący

 

* bo ja z Torunia jestem

Patent nie jest mój - ale bardzo mi odpowiada a strzykawki 2 czy 5ml są naprawdę tanie - co dla Poznaniaka jest nie do pogardzenia Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie,

 

Ostatnio działam z drobnicą. Idzie to trochę wolniej niż zakładałem, ale założenia muszą być ambitne

 

Jak widać na zdjęciu niżej mam już najmniejsza nawiewniki, którym przyda się trochę polerowania (wcześniej nie widziałem tych farfocli). A z kolei w drzwiach pogubiły się zawiasy, które będę musiał dorobić.

 

txFk8rp.jpg

 

A wczoraj zacząłem prace nad "fajkowymi" nawiewnikami. Poniżej widać je w kolejnych stadiach rozwoju. Zamierzam te części sklonować z żywicy, bo pewnie kiedyś przydadzą się do kolejnych takich modeli

 

RXasUAE.jpg

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Zgodnie z obietnicą poniżej przedstawiam zdjęciową relację z powstawania FAJOWEGO nawiewnika Na każdym zdjęciu pokazane są też narzędzia użyte do osiągnięcia danego etapu (no może poza groszówką na końcu - wiadomo malowałem sprayem, a nie groszówą )

 

JF6c3KB.jpg

Oo8zdR0.jpg

4vwWqiN.jpg

DBptjBH.jpg

7747u3h.jpg

0Xulc5c.jpg

gIcsDrY.jpg

8EzJmbk.jpg

8m79Kkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Niestety te nawiewniki na RB Model są za duże. Średnica tej pionowej rury w moich nawiewnikach ma w najmniejszym 2,4 mm a w największym 3 mm. Mają tam jeden nawiewnik o wymiarze r = 3 mm, ale kształt ma zupełnie inny. Przyznam że nawet nie sprawdzałem, czy mają coś odpowiedniego bo skala 1:144 jest dosyć okrutna dla "aftermarketów" - nawet Master (moim zdaniem najlepiej zaopatrzony w okrętową drobnicę) -nie ma nic w tej skali dla okrętów wojennych.

 

A zresztą do końca tygodnia będę miał własną "fabrykę nawiewników" W Sobotę zaleję silikonem 5 różnych szt które wyprodukowałem i w Niedzielę będę lał części do Nurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie,

 

A pokazałbyś jak robisz zawiasy?

 

W sumie w moim wykonaniu to żadna filozofia... Po prostu do krawędzi drzwi doklejam krótki odcinek drutu 0,3 mm (w moich drzwiach to jest około 1 mm). Z kolei zawiasy francuskie - które będą na zejściówce i drzwiczkach w nadburciach - wykonam z taśmy maskującej. Po prostu na pasek taśmy odcięty na odpowiednią długość i szerokość - nakleję w poprzek kawałek cienkiego drutu miedzianego.

 

No i ogólnie zeszłotygodniowy plan - wyrobiony. FABRYKA NAWIEWNIKA rozpoczęła produkcję

 

Ale po kolei... Najpierw skończyłem wszystkie matki nawiewników i kotwic:

 

YD67G7i.jpg

hJGHpt7.jpg

 

Potem przygotowałem je do zalania silikonem:

 

BzWr2Fr.jpg

 

By wreszcie uruchomić produkcję nawiewników:

 

VQ8BKDJ.jpg

 

I pozostałych dupereli:

 

iK9cSei.jpg

 

Plan na ten tydzień: wyposażać pokłady

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za zainteresowanie i doping

 

1. Czy będzie uzbrojenie ?

2. Możesz pokazac z bliska ster ?

 

Ad1. Uzbrojenia nie będzie. Co prawda wiadomo, że w 1939 zamontowano dwa morskie Maximy, ale ich rozmieszczenie jest hipotetyczne. Za to mój kolejny okręt już będzie uzbrojony

Ad2. Jasne dziś w domu zrobię fotkę. Przyznaję się bez bicia, że ster robiłem na podst wycinanki i nawet potem jak już dostałem od kolegi plany, to nie porównałem jak to ma być... A co jest nie tak?

 

może zrób taki poradnik budowania modelu ze scrapu

 

Wydaje mi się, że nie trzeba robić takiego poradnika Nie mam zbyt wiele czasu. Bardzo lubię "rozkminiać" co z czego zrobić i w jakiej kolejności (bo to też ma czasem znaczenie), żeby efekt był jak najlepszy. I chętnie się takimi "patentami" dzielę, więc po prostu jak coś Cię zainteresuje w mojej relacji to od razu pytaj, a ja postaram się odpowiedzieć i może nawet zilustrować tak jak kiedyś rozrysowałem budowę grilla w Bentley'u.

 

A czy moglibyście mi pomóc rozgryźć malowanie kotwic? Bo wedlug spisu kolorów z Modelarza miały być czarne:

 

trVdnVI.jpg

 

Tak samo w wycinance:

 

2XEsmao.jpg

 

A tymczasem na zdjęciu kotwica dziobowa jest szara:

 

VjhrdA2.jpg

 

Czy Waszym zdaniem kotwica rufowa mogła również być szara, czy raczej powinna być czarna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Najpierw obiecana fotka steru, ale coś niewyraźna fotka mi wyszła...

 

TblyCxs.jpg

 

A tutaj z przymiarką kotwicy:

 

AfeKimU.jpg

 

Detale, które były do skopiowania są już gotowe. Pozostało jedynie pomalować je i dokleić w odpowiednich miejscach.

 

ySLyKvf.jpg

lltlLBk.jpg

 

Przymiarka do świetlika maszynowni:

 

TJxeJfE.jpg

 

No i prace nad kominem:

 

nikz0v8.jpg

 

Pozdrawiam,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.