Jump to content
Marudek

ORP Nurek skala 1:144 scratch na podstawie wycinanki GPM

Recommended Posts

Pięknie,pięknie ,bardzo pięknie

Z herbatka uważaj aby maleństwo w niej nie " zanurkowało "

Fajnie to wychodzi, przy takich modelach zawsze znajdzie się coś co trzeba poprawić, to norma i nie należy się tym przejmować. zaglądam tu regularnie.

Hej,

Herbatkę Lipton kupiłem i okazało się że nie tą co trzeba (zapomniałem listę którą podał Lucky Luke). Ale będzie nowy gretting - cięty laserem. A póki co - walczę z drobnicą.

Pozdro,

Marudek

Jest jedna herbata z "biedry", która też to ma siateczki a 3 razy tańsza. Nawiasem, trafiłem na to przez przypadek po kilkukrotnym pudle z liptonami...Po malowaniu zawsze trzeba sprawdzić czy nie jest zalana o co nie trudno.

Marudek,

...ten Twój warsztat to jest świetna sprawa, podoba mi się zwłaszcza sposób w jaki kombinujesz np. z tą folią na kominie, efekt kapitalny.

Pozdrawiam

Dzięki za poradę, ale już mam upatrzoną siatkę z kartonu ciętą laserem. Właśnie to kombinowanie to jest najprzyjemniejsza sprawa w całym moim modelarstwie

Teraz zbieram siły i wenę do skończenia drobnicy

Pitu pitu, 50 wONtków konkursowych pootwierane, a tu pustki..... kwalifikuje się do wizyty Ochrany

Siateczki z Liptona są super, bo reagują z cienkim klejem z Tamki. Polecam tego allegrowicza.

Witam,

Aktualny postęp w pracach nad Nurkiem to skończenie wszystkich bębnów do nawijania lin i węża doprowadzającego powietrze dla nurków:

Ay39dpx.jpg

Wszystkie przygotowane wcześniej części mam już pomalowane podkładem. Jak widać bom do wyciągania nurków z wody jest już poprawiony. Montaż na pokładach już wkrótce:

JiFmx1u.jpg

Pozdrawiam,

Marudek

no dobra... Ziu skończony to liczę że u Nurka coś się ruszy....

Marudek - nie ma zmiłuj bo widownia już nogami przebiera z niecierpliwości

Witam,

Wielkie dzięki za doping Prace w stoczni ruszyły już kilka dni temu. Zdjęcia aktualnych postępów wstawię wkrótce

A w jakiej skali zrobiłeś model jednogroszówki?

Szacunek!

Gorąco dopinguję!

Hej,

Wielkie dzięki za doping! To naprawdę pomaga skończyć ciężki model. Prace nad modelem powoli posuwają się do przodu. Takielunek zrobiłem z tego co miałem pod ręką ale obiecuję, że w kolejnym okręcie użyję porządnych nici.

8UWzzJ5.jpg

HMlgDYa.jpg

3r2iFw9.jpg

tdnRNUz.jpg

4UJWXrm.jpg

MZ7c0dT.jpg

Pozdrawiam,

Marudek

Wygląda zarąbiście, sylwetka, model itp. Ale jednak pomyślałbym nad wymianą takielunku. Będzie wtedy super. Polecam nici do szycia skór. Nie kłaczą się i ładnie reagują z cyjanoglutem.

Ale jednak pomyślałbym nad wymianą takielunku. Będzie wtedy super. Polecam nici do szycia skór. Nie kłaczą się i ładnie reagują z cyjanoglutem.

Popieram!

Panowie byłem już we wszystkich pasmanteriach w Toruniu i w żadnej nie znalazłem odpowiedniej nici :( . W tym modelu już chyba nie będę nic zmieniał - bo po prostu więcej bym zepsuł niż poprawił. Ale do kolejnych postaram się o lepsze takielunki. Model będzie stał na kurzej łapce choć nie wykluczam, że w przyszłości mógłbym się pokusić o model z kawałkiem morza i figurkami.

Panowie byłem już we wszystkich pasmanteriach w Toruniu i w żadnej nie znalazłem odpowiedniej nici :( . W tym modelu już chyba nie będę nic zmieniał - bo po prostu więcej bym zepsuł niż poprawił. Ale do kolejnych postaram się o lepsze takielunki. Model będzie stał na kurzej łapce choć nie wykluczam, że w przyszłości mógłbym się pokusić o model z kawałkiem morza i figurkami.

Użyj tej nici

https://bogdangawlik.pl/product-pol-7963-Uni-Caenis-Thread.html

Szczerze - to olinowanie psuje całą misterną robotę, którą włożyłeś w ten model. O ile czarne linki jakoś jeszcze ujdą, to te jasne są ...

Jeżeli nie chcesz się bawić z nićmi to może spróbuj wyciąganych nad płomieniem ramek PS? Cienki polistyren również jest nieco plastyczny i pozwoli Ci na wykonanie zwisów.

Wystarczy wziąć brązową ramkę wtryskową po jakimś modelu i nie trzeba będzie malować linek. Gorąco zachęcam do spróbowania!

Pozdrawiam, Marek

Hej,

Bardzo dziękuję szanownym kolegom za to że nie pozwalają bym spaprał ten model słabym takielunkiem lesio69 wielkie dzięki za linka - obdzwoniłem już Toruńskie sklepy wędkarskie ale niestety nie mają tych nici. Postaram się zamówić te które podlinkowałeś. donalyah00 Dzięki za poradę - spróbuję rozciągnąć patyki do liczenia i sprawdzić czy uda mi się rozciągnąć na odpowiednią grubość.

Pozdrawiam,

Marudek

:hmmm: Bylem zwolennikiem zylki ale chyba tez zamowie te nici

Żyłka to słaby pomysł, ma tendencję do kurczenia się, jak nie zostawisz trochę luzu to może pogiąć lub złamać maszty...

Nici z linka są super, mają jednak jedną wadę, są strasznie cienkie, ledwo je widać...

Można nabyć perukę dla dzieci, są różne kolory, koszt niewielki a masz materiał na olinowanie do końca życia...

Oraz polecany przez Blackmana drucik - https://shelfoddity.com/index.php?route=product/product&path=20_64&product_id=73

Pozdro

Poanowie ale jest spora różnica międy skalami 1:144 a 1:700. Sztuczne włosy mam bo używałem ich jako szprychy do swoich motorków skali 1:72, qle na takielunek w 1:44 się nie nadają. Podobnie drucik Shelf Oddity jest dedykowany do skali 1:700 więc u mnie byłby za cienki.

Mam już zamówione nici polecane przez kolegę lesio69 a za chwilę zrobię lróby z rozciąganjem patyków. Trzymajcie kciuki