Jump to content
tombie01

MENG P-51 Mustang 1:48

Recommended Posts

efa0fe2fa75541b6.jpg

Generalnie ulepiłem sobie Mustanga z Menga w ramach pewnych testów lakierniczych ale ponieważ mogę już coś na temat nowego zestawu powiedzieć podzielę się tym z wami

ZALETY:

-zestaw nie wymaga praktycznie szpachlowania, wypraski są tak rozwiązane że pasowane są na ciasno i w taki sposób aby miejsce łączenia wyglądało na naturalne, na przedstawionym modelu szpachlowane są tylko krawędzie natarcia i to szpachlą płynną ;

-zestaw posiada wynitowane powierzchnie - nie sprawdzałem z praca magisterską Pawła Głowackiego o mustangach ale na oko się zgadza.

-gdyby ktoś się uparł zestaw można w 90 % złożyć bez kleju wszystko jest praktycznie na zaczepach albo sworzniach 'na wcisk'

-plastik na przeszkleniach bardzo ładny krystalicznie transparentny;

-rewelacyjne kalki - po zdjęciu z podkładu papierowego stwarzają wrażenie materiału żelowego i że są stosunkowo grube a bardzo ładnie reagują na płynu siadają pod solwentem w nitach i liniach podziału, nie rozrywają się.

WADY

-dość duże ograniczenie w przymierzaniu części - czasem jak się coś złoży na sworzniach wciskowych albo zaczepach możne być problem z rozłożeniem

-cała powierzchnia modelu jest chropowata, dlatego trudno uzyskać efekt na metalizerach -dlatego całość powierzchni solidnie zeszlifowałem i wypolerowałem

-limuzyna pomimo iż stwarza wrażenie rewelacyjnie przeźroczystej posiada przez środek szew.

-niektóre elementy montowane na wcisk nie dochodzą do końca albo się nie licują z płaszczyznami co może powodować wystąpienie szpar - patrz na moim modelu zestaw śmigła z kołpakiem nie dochodzi całkowicie do kadłuba (część praktycznie nie do zdjęcia bez dużych uszkodzeń)

MÓJ MODEL

-bardzo proszę o nieocenianie kwestii zgodności historycznej oraz niektórych dziwnych rzeczy jak np obramowanie wokół pokryw karabinów i amunicji poniewaz jak już pisałem model został wykonany celem nauki malowania metalizerami

tak więc

-całość została pokryta podkładem Surfacer Gunze czarnym 1500

-podkład wypolerowałem gąbką ścierną 3M superfine

-zróżnicowałem panele na etapie podkładu różnymi farbami np Hubrolem czarnym błyszczącym, szarym błyszczącym lub specyfikiem honney Alclada

43561d98de454afc.jpg

-na całość nałożyłem polished aluminium Alclada

generalnie wiem że jest troszkę zbabolon WIĘC SPOKO

d3e699534afdca47.jpg

71eff3f86e067647.jpg

1f40fadac679d395.jpg

58d1ecd79defc123.jpg

606c5af6de3aa420.jpg

4d00b4d7ae1eaa64.jpg

Opony nieugięte i czyste. I do tego burdel na warsztacie. Wstyd panie!

to nie jest burdel tylko 'twórczy nieład' a opony takie już będą

Hi a patrzyłem dziwnie na ten składany wynalazek z Menga a tu proszę okazuje się że można z tego zrobić świetny model. Graty, jak zwykle w Twoim wykonaniu przyjemnie się ogląda.

Ps. I co że opony nie ugięte właśnie podpompowali i tyle :-)