Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Czas powrócić do pracy WIP. Czyli:

 

Stalker - Kompleks Jantar "Laboratorium X3"

 

Pomysł zapożyczono z książki Krzysztofa Haladyna "Na Skraju Strefy"

figuranci kiedyś wstępnie pomalowani czekają na dopracowanie i poprawki.

 

 

0AIxRN0.jpg

4JReUQc.jpg

 

ErL31cK.jpg

7EafTar.jpg

SOoi0t2.jpg

FuOywBv.jpg

qkWo05V.jpg

abHyFaC.jpg

8ZskdQ9.jpg

CGtoZLR.jpg

1aeBTcM.jpg

dkyoiib.jpg

 

 

 

Figuranci jako tako są teraz czas na miejsce, więc na pierwszy ogień poszedł gips bo będą potrzebne schody

Pociąłem kilka kątowników, posklejałem na szybko taśmą malarską i schody gotowe w 10min.

 

9vmw1sT.jpg

rdpQypn.jpg

vn6GdV9.jpg

Y0KZ8Ue.jpg

byskXN3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyłem w Zonę a dokładniej w podziemia "Laboratorium X3" z Dmitrijem Petrenko.

Muszę przyznać, że mam już mutanta tam grasującego wg. autora ma mieć 3m wysokości a jego grube korzenie sięgały powierzchni i przed wejściem do bunkra rozprawiły się z siłami Monolitu i Białoruskim oddziałem.

Dla mnie trochę cienki ten mutant Drzewiec więc go trochę podrasowałem i mój ma 5,6m wysokości i żeby poruszać się po podziemiach musi być na kolanach.
Myślę, że będzie odpowiednio przerażający. A narazie w podkładzie i czeka na farbę. A więc przedstawiam:

Genetycznie skrzyżowanie człowieka z drzewem.

 

J9yBwID.jpg

XNwj2nA.jpg

tKMPa34.jpg

vipVNwh.jpg

OW829qY.jpg

95LiFK4.jpg

eBsaWxm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyna gotowa w 70%  :mrgreen:

W skład ekipy wchodzą:

Dmitrij Petrenko - białoruski dezerter alias - Sołdat
Najemnik - Łysy
Doktor Wasilij Piegajew w swoim zielonym wdzianku
brak jeszcze kaprala z Powinności - Pani Wiery

 

NVdasCP.jpg

hCgZor2.jpg

xXvX87p.jpg

CmAxc5e.jpg

5z3I2TX.jpg

OgMspew.jpg

8stqHDZ.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem oddział o brakującego członka i teraz można powiedzieć, że kapral Wiera z Powinności dołączyła do oddziału.:mrgreen:

Jeszcze wszyscy otrzymają naszywki swoich frakcji i myślę, że będzie spoko.

 

Fm4iqAE.jpg

lXGZhAy.jpg

HJHBjWB.jpg

CSootwO.jpg

W9XTa1U.jpg

O2tq8Kd.jpg

nNDK9sE.jpg

HKDHRI4.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, OFR napisał:

Witam, 

dobra książka i wdzięczny temat, też dłubie przy stalkerskich klimatach, sam wpadłem na pomysł przerobić tego ATOwca z RES/KIT na stalkera :) Będę zaglądał i kibicuje.   

 

Większość moich figurantów to ATOwcy.:mrgreen:

 Dawaj kolego warsztat, chętnie też zobaczę, coś w tych klimatach od kogoś innego bo w tym temacie chyba rodzynką jestem. :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo galerię dodam :) , jestem na finiszu, ostatnie szlify, ale rodzą mi się w głowie nowy pomysły, więc pomyśle nad warsztatem. Choćby dla owego ATOwca, chce go zrobić na komandosa Czystego Nieba, może Limańsk? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Kapral z PK-śką "ostra laska"! Tylko po co jej kamizelka z ładownicami na magazynki do karabinka kiedy używa PK? Na "konserwę" z taśmą do PK ładownice coś za małe, chyba że mnie widzenie wymiarów na fotkach zawiodło (czego nie wykluczam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal_G napisał:

Pani Kapral z PK-śką "ostra laska"! Tylko po co jej kamizelka z ładownicami na magazynki do karabinka kiedy używa PK? Na "konserwę" z taśmą do PK ładownice coś za małe, chyba że mnie widzenie wymiarów na fotkach zawiodło (czego nie wykluczam).

:hmmm:hmmm, jakby to powiedzieć, ogólnie Pani Kapral jest ubrana w regulaminowo jak na Powinność przystało a broń jaką dysponuje jest Tunder S14. PK którą trzyma zdobyła podczas ataku na Cerkiew przez frakcje Monolit. No to tak na szybko, bo nie chce mi się calego rozdziału cytować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ewpiga napisał:

Jak zawsze mrocznie i inspirująco ? Drzewko to sam zrobiłeś?

Niestety nie. Skorzystałem z gotowca, to jeszcze nie mój poziom.:mrgreen:

Ale mało by brakowało, bym musiał zrobić samemu bo autor książki inaczej go sobie wyobrażał i opisywał, ale po wysłaniu mu foty tego Drzewca bardziej mu się spodobał i autoryzował.

Ja hepi i on również :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ewpiga napisał:

Jest git. /moim zdaniem/. Dodałbym deko koloru czerwonego, w znaczeniu to barwa władzy. Użyta w odpowiednim kontekście może kojarzyć się z walką i śmiercią.

:hmmm: hmmm. masz rację, odrobina czerwieni podkreśli zabójczy charakter tego mutanta, potem wash dla przytłumienia wdzianka bo na razie wiosną zalatuje :mrgreen:

 

No dobra, oddział już prawie jest, mutanci też, więc czas na kompleks X-3.

Schody odlane z gipsu, ściana i półpiętra z styropianu się tworzą więc zaczynam zabawę z budynkiem :D

QQ1uBGA.jpg

[2cXreSU.jpg

img]https://i.imgur.com/A9lji7k.jpg[/img]

lPctwjc.jpg

HeVsuiA.jpg

 

Ten na schodach to nie mnich. hehe, tylko Burer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odrywając się od Laboratorium X3 wpadłem na pomysł przyszłej pracy którą będzie "Zew Monolitu"  
A żeby pomysł nie umknął przystąpiłem do wstępnej realizacji. ;o) 
Przeszukałem karton z figurantami i wybrałem  :P 

a na stronie https://stalker.fandom.com/pl/wiki/Monolit znalazłem taki oto mały opis który mi akurat spasował.


„Bracia! Gdy patrolowaliśmy obrzeża Czarnego Lasu, natrafiliśmy na niewiernego. Nie zabiliśmy go, gdyż miał się niebawem nawrócić. Tak wielka jest mądrość Monolitu: po raz kolejny ukazał nam prawdziwe oblicze wroga. Nasza wiara stała się jeszcze silniejsza! To już blisko! Zwycięstwo nad niewiernymi jest już blisko! Już wkrótce Monolit spełni nasze najskrytsze marzenia! Ci, którzy okażą prawdziwą wiarę, zostaną przezeń przygarnięci - do jego chwały, do jego wielkości! Już zawsze będziemy przebywać w jego blasku!”
— Opowieść o nawróconym stalkerze.

Z2TGVsY.jpg

vSbBuGo.jpg
WM0grfD.jpg
KRZpcSf.jpg
HS5hs3w.jpg

Siyve1P.jpg
8djOdzv.jpg
QhjAmA0.jpg
BVPVD9m.jpg

ZU5GXvK.jpg
u5KiZvh.jpg
NfS20hC.jpg
xhTHUct.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, M.A.V. napisał:

te drzewa do poprawki - chyba gdzieś na forum był dobry patent na oblepianie jakimś glutem tych drucianych drzewek żeby pnie miały realistyczną fakturę :mrgreen:

Drzewko dodane do zrobienia cienia, i równowagi podstawki.

Tam gdzie pójdą figuranci króluje Monolit i beton. 

tumblr_p0cpkwYRN61sd1emro1_500.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako,  że trochę czasu mało i prace nad Lab X3 posuwają się pomalutku do przodu, a raczej walka na razie trwa z klatką schodową.

Nie wiem czy wykonanie ścian z 1cm styropianu to był dobry pomysł bo teraz męczę się z pokrywaniem tego wszystkiego szpachlą.

a żeby nie było zastoju sprowadziłem sobie z kraju Putina takich figurantów :D

Moi oczywiście jeszcze w kartonach, ale dołączam foty poglądowe jak wyglądają po sklejeniu. :mrgreen:

gfI3ynw.jpg

roJsU01.jpg

Exx8l1L.jpg

dQMUXPY.jpg

ppkFWvO.jpg

CFSq2gh.jpg

wYqDl49.jpg

qZdIBbO.jpg

fyR86k7.jpg

Jak by nie było kolekcja się rozrasta, żeby tylko czasu było więcej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • megapol changed the title to S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.