Skocz do zawartości

S.T.A.L.K.E.R. - Trylogia


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Czas chwilowo zostawić "Plac Lenina" i wrócić do Monolitu  :mrgreen:

Przy użyciu zabezpieczeń z masła roślinnego i tektury falistej stworzyłem zadaszenie hangaru, z efektu nawet jestem zadowolony bo nie miał wyglądać idealnie.

s7fi2tS.jpg
IuV7Va9.jpg
SsZl3CV.jpg
7TkBh4i.jpg
7HPTd35.jpg
xcpCXdJ.jpg
EwhTuPA.jpg
6Z4kpBY.jpg
Hk1A15q.jpg
oDFRoTL.jpg
a7GpiRs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chorąży napisał:

Projekt z rozmachem :) jaki rozmiar ???

Nie będzie aż takie wielkie:

wys-37

szer-44

gł-30

Nie da się ukryć, że Monolit głupkowato wyglądał w tak małym pomieszczeniu z figurantami, ta nocna lampka musi robić chociaż minimalne wrażenie, mam nadzieję, że tego nie spier....lę :mrgreen:

Ale faktem też jest, że gabaryty to mój problem :cry:

yuFf27v.jpg

1477164134_0_b68ce_e9dd999b_orig.gif.a54259896d9079f321f944543a7789ac.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, PiterATS napisał:

Miejsce z Monolitem to będzie coś na kształt sarkofagu czy coś innego? Jaka to lokalizacja?

Hmmm teoretycznie powinien to być wg. gry "Cień Czarnobyla" pierwszy sarkofag który w rzeczywistości  zawalił się pod zalegającym śniegiem, a w grze nie wiem dlaczego tak wyglądał:hmmm:

A u mnie to taka wolna interpretacja tego miejsca, bo sam Monolit albo jak ktoś woli Spełniacz Życzeń też odbiega od oryginałuwink3

 

y8xeGMd.jpg

8juKymW.jpg

lzslOFp.jpg

J1U4RpF.png

 

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. Zauważyłem,że nie pokazałem górnej części  budynku tylko zadaszenie więc na początek dodam kilka fotek i uzupełnię opis, cały ten budynek jest z kartonu. wink3

pomalowany szarym podkładem, potem Vallejo Red Brown na to Worn Effects żeby zrobić zardzewiałą przecierkę na niebieskiej farbce.
Jeżeli ktoś myśli, że łatwo jest zrobić taką przecierkę na kartonie moczonym wodą, nawet gdy zabezpieczamy go podkładem to się myli, i proponuję samemu sprawdzić  :mrgreen:
I na koniec to co tygryski lubią najbardziej to szklenie okien, na razie jedno to najmniejsze. 
Jak uporam się z szkleniem to dojdą rdzawe zacieki, ale tych okienek jest jednak trochę więc sami wiecie.

NM66pBM.jpg
OLAHIUk.jpg
ZjZ0vU3.jpg
V2PuXZC.jpg
K3NOTpu.jpg
Uty7LZ2.jpg
EILlSTu.jpg
Wb8etlk.jpg
s6kcWhm.jpg
ahEPhke.jpg
AodPGwb.jpg
tpuNvfI.jpg
O5IapMl.jpg
rdxUE7Q.jpg
mV55PJ0.jpg
IxspSrV.jpg
JV0IzDP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku planowałem podobny projekt, gdzieś na stronach fanów gier widziałem ruiny hali, jako podłogę płyty ryflowane, miał patent bo ryflowanie imitował firanką naklejoną na płytki. Z żółtymi pasami i numeracją sektorów robiło to niesamowite wrażenie. Twoja hala/wiata zresztą też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, chorąży napisał:

W ubiegłym roku planowałem podobny projekt, gdzieś na stronach fanów gier widziałem ruiny hali, jako podłogę płyty ryflowane, miał patent bo ryflowanie imitował firanką naklejoną na płytki. Z żółtymi pasami i numeracją sektorów robiło to niesamowite wrażenie. Twoja hala/wiata zresztą też...

Wiem, o której pracy mówisz:D jest na konkurencyjnym forum.

Linka nie będę wklejał bo nie wypada :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, w Czeskim Modelarzu ( marzec) jest 3 więc kolejny artykuł pt : Znajdź i zniszcz" z serii postapocalyptos... autorstwa Antonio Casas Garcia

Edytowane przez chorąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem.... ambitny projekt i jest moc !

Jedyne co mi się nie podoba to te wybite szybki...  jak dla mnie za duże "sito" zrobiłeś. Bardziej realistycznie by to wyglądało jakbyś z wybitej szyby zostawił tylko fragmenty po bokach. Teraz to trochę wygląda jakby ktoś po wybiciu pozbierał co większe fragmenty i ponownie wprawił w ramę :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, M.A.V. napisał:

Dawno tu nie zaglądałem.... ambitny projekt i jest moc !

Jedyne co mi się nie podoba to te wybite szybki...  jak dla mnie za duże "sito" zrobiłeś. Bardziej realistycznie by to wyglądało jakbyś z wybitej szyby zostawił tylko fragmenty po bokach. Teraz to trochę wygląda jakby ktoś po wybiciu pozbierał co większe fragmenty i ponownie wprawił w ramę :hmmm:

dzięki :)

z tymi oknami faktycznie mnie poniosło, hyhy 

ale to tak jest jak napatrzysz się na fotkę a potem chodzisz i rzucasz kamieniami :mrgreen:

bK6saTX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za zbieg okoliczności, a ja właśnie dziś kupiłem: Wedle Zasług, Ostatniego zeżrą psy i Do zobaczenia w Piekle. Inspirując sieęteż figurkami z "mostu" na podstawie sapera (tego z wykrywaczem) z "soviet-afgan war (1979-1988) Soviet sappers dłubię swojego, próbnego "stalkera", zobaczymy co z tego wyjdzie :) pomijając fakt, ze "coś tam" (też na próbe) z Kitaja płynie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chorąży napisał:

Co za zbieg okoliczności, a ja właśnie dziś kupiłem: Wedle Zasług, Ostatniego zeżrą psy i Do zobaczenia w Piekle. Inspirując sieęteż figurkami z "mostu" na podstawie sapera (tego z wykrywaczem) z "soviet-afgan war (1979-1988) Soviet sappers dłubię swojego, próbnego "stalkera", zobaczymy co z tego wyjdzie :) pomijając fakt, ze "coś tam" (też na próbe) z Kitaja płynie ..

A ja zdobyłem autografy :P

Do tych książek na figurantów Łowczych, Rybina i Jasupowa to myślałem o tych figurantach, trzeba ich trochę podrasować, ale nie mam pojęcia kiedy do tego dojdzie :P

Więc chętnie zobaczę twojego.

Kjrzmgl.jpg

iOxMJE2.jpg

J79FwLT.jpg

aDxdcTN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim hipokrytom którzy zarzucają mi piractwo tu,

czy na innych moich warsztatach chciałbym poinformować,

że moje figurki są legalnie kupione i pochodzą z za wschodniej granicy,

a nie z dalekiego wschodu.

Jak już wcześniej się gdzieś wypowiadałem

75% pochodzi z tych trzech sklepów.

http://www.ruscale.ru/

https://www.plasticmodel.ru/scale_models_for_assemble/masterclub

http://armor35.ru/index.php

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do pochodzenia przedstawianej 

przeze mnie figurki proszę o informację na pw.

i nie życzę sobie aby ktoś zarzucał mi piractwo

lub jego propagowanie na moich warsztatach !!!

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej "kolesi", przecież wiesz jak tu jest, najwięcej do krytykowania ma ten co nie umie "sklejać", bo po prostu zazdrości, zwykła zawiść.

Ja w każdym razie czekam na kolejne sprawozdania z Twojego warsztatu :) Figurki, prima, ja swoją obfotografuję jak do domu wrócę :)

 

ps. trailer klasa :)

Edytowane przez chorąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwaląc się, w związku z grypą, a więc, czas skończyłem właśnie czytać 3 a więc ostatnią książkę S. Nieściura. No teraz zdrowieć i do sklejania...  Jak tam warsztat ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chorąży napisał:

Nie chwaląc się, w związku z grypą, a więc, czas skończyłem właśnie czytać 3 a więc ostatnią książkę S. Nieściura. No teraz zdrowieć i do sklejania...  Jak tam warsztat ??

Hehe, To super, wg. mnie to były najciężej czytające się książki.

Walczę teraz z pierwszą wodą:  wink3

GDYeIoK.jpg

Kclk9mX.jpg

tHlhI8E.jpg

2JzVyHs.jpg

IN9rjSO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podglądam ...  na "drugim" :)   A co do książek to dobrze mi się je czytało :) stąd to tempo, a że choroba się przyplątała, to jest okazja  .... Szkielet figurki mi schnie, jak tylko wydobrzeje zabiore sie za milliput, zobaczymy co z tego wjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.