Skocz do zawartości

North Sea Trawler "Ross Jackal" 1:142


Kvaot

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 4 - Okręty i statki

 

Witam was serdecznie! Po namowach pewnego forumowicza stwierdziłem, że fajnie by było wystartować w konkursie, zawsze to jakaś motywacja do większego poświęcenia względem modelu

 

Ross Jackal to typowy trawler typu side-winder. Zwodowany został w porcie w Grimsby. Samo Grimsby natomiast stanowiło swego czasu miano posiadacza jednej z największej floty rybackiej na świecie. Produkowane tam statki pływały po wielu morzach i dawały możliwość pracy wielu ludziom mieszkającym w samym mieście jak i jego okolicach. Obecnie Grimsby jest zabitą dechami dziurą, gdzie mało kto pamięta jeszcze o dawnej potędze przemysłu rybnego.

 

Dane techniczne:

Zwodowany w: 1960

Port macierzysty: Grimsby

Właściciel: Ross Trawlers Ltd

Długość: 39.90 m

Szerokość: 8.08 m

Zanurzenie: 4.24 m

Pojemność brutto: 326.00

Rodzaj napędu: Śrubowy Diesel

Załoga: około 19 członków załogi

 

LLR_NELMS_A_255.jpg

The 'Ross Jackal', GY 637

G. Murray

Grimsby Fishing Heritage Centre

 

Inbox:

jE4pCJl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ahoj Kvaot!

 

Witaj na pokładzie! Wybrałeś sobie lekki ale bardzo ciekawy temat. Myślę że nie będziesz z nim miał wielu problemów. Sklejałem taki model w 2005 i choć malowałem go Pactrami i sprayami to miło wspominam tą zabawę. Pamiętam że udałało mi się zwaloryzować własnym sumptem windę kotwiczną ale nie mam żadnych zdjęć a do dziś została mi z niego tylko szalupa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że udałało mi się zwaloryzować własnym sumptem windę kotwiczną
Zapewne też będę bawił się w takową waloryzację. Ogólnie "na żywo" widzę o wiele więcej rzeczy, które muszę tutaj poprawić żeby wyglądały prawdziwiej, na pierwszy ogień zapewne pójdą bloczki lin.

 

Zasiadam kibicować

 

Kvaot - jaką masz koncepcję? będzie "nówka" / mocno styrany / czy może z "na fali" z podstawką ?

Podobają mi się takie styrane statki, które swoje już przeżyły, zapewne będę szedł w tym kierunku, jednak postaram się nie przesadzić tak jak w swoich innych modelach

 

Ogólnie prace idą wolnym tempem, głównie przez dużą ilość "turbonocek" czyli 12 godzinnych zmian nocnych jakie teraz mój pracodawca raczył mi wcisnąć.

 

Kadłub w zaciskach: (mogłem pomyśleć o zrobieniu bloczków zanim wkleiłem podkład )

zBUaewQ.jpg

 

Wycięty właz wraz z koncepcyjnymi drzwiczkami:

70wog2c.jpg

 

Waloryzacja mostka:

PLwhx5y.jpg

 

Sklejanie nadbudówek do kupy:

eT60aGy.jpg

 

P.S. Najbardziej to boję się robienia relingów, szukam właśnie odpowiedniego drutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczyść te okna bo trochę jeszcze nierówne krawędzie....

Z takimi równymi rzędowymi oknami jest dobry patent polegający na wycięciu całego pasa i potem wklejeniu samych słupków międzyokiennych wyciętych z hipsa lub odcinków evergreena ---> wychodzi większa dokładność.

Jak się potem przeszlifuje to wygląda elegancko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi równymi rzędowymi oknami jest dobry patent polegający na wycięciu całego pasa i potem wklejeniu samych słupków międzyokiennych wyciętych z hipsa lub odcinków evergreena
Spróbuję tej techniki, aczkolwiek będę musiał najprawdopodobniej w tym celu rozkleić nadbudówkę, a chloerstwo trzyma dobrze.

 

Dorzucam parę fotek z postępu prac z bloczkami. Jak przyjdzie wypłata, to lecę po drut do casto i zamawiam pokrętła okrętowe

u5WHeOV.jpg

kBDztIC.jpg

9rnIkhH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marudek wzoruję się na statku-muzeum "Ross Tiger" oraz ulepkach innych modelarzy, z oryginalnego Jackala zachowało się mało zdjęć, z czego pokładu prawie w ogóle.

 

Edit:

Czy ten kolor

 

xTeybzu.jpg

 

można uzyskać tą farbką?

 

jTgJz78.jpg

 

Boję się, że to złudzenie i walnę jakąś gafę z malowaniem rozumiem że to rodzaj minii okrętowej, jednakże vallejo chyba nie ma żadnej farbki dedykowanej bezpośrednio jako minia okrętowa. Ta wydaje mi się najbliżej tego co tam widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie różnie to wygląda na różnych zdjęciach. Na takim Arctic Corsair są typowo stalowe, gdzie sporo fotografii Ross Jackal i Ross Tiger sugeruje znowu liny konopne. O przemalowaniu mogę pomyśleć w każdej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe postępy, doszły niektóre kolorki oraz mała waloryzacja dziobu.

 

Yg8W0Kv.jpg

 

Ponadto machnąłem "drzwi" do sieci, gdyż producent nie przewidział takich rarytasów w tym modelu

 

8219hFc.jpg

 

UN5A4jC.jpg

 

Kolejne apdejty pewnie niezbyt szybko, gdyż mam malowanie trochę większego kalibru niż modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie odpuszczasz

Model wiekowy ale pokazujesz że można z niego sporo wycisnąć

Z tym bomem coś pokombinuj bo trochę słabo wygląda... tą "kokarde" bym wywalił i dał drucik... i też chyba na końcu został kawałek ramki nie zeszlifowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.