Jump to content
Sign in to follow this  
Solo

Sklep Karaya.pl

Recommended Posts

Czy ktoś z Was ostatnio kupował w tym sklepie? Czy on w ogóle jeszcze funkcjonuje?

W ostatnich miesiącach dwa razy składałem zamówienia i dwukrotnie zero odzewu.

Pierwszy raz jakoś tak zimą, czy może nawet pod koniec zeszłego roku - zero odzewu i naturalnie zero towaru do tej pory.

Drugie zamówienie złożyłem bodajże na początku maja. Znowu zero odzewu, ale tym razem zadzwoniłem na podany na stronie numer telefonu.

Tak, sprawdzimy kiedy towar będzie dostępny i po weekendzie oddzwonimy.

Nie oddzwonili i na wszelki wypadek także nie odbierali moich telefonów w następnych dniach, kiedy próbowałem się kilkakrotnie skontaktować.

Na maile też nie odpisują, więc zakładam że skoro minęły 4 miesiące, to chyba i tego zamówienia też nie dostanę.

Trzeciego zamówienia już nie składam, bo chyba nie ma sensu.

Tak więc albo tak ten sklep pracuje (tzn. nie pracuje), albo już nie istnieje, albo może trafiłem na jakąś czarną listę, nie wiem.

Czy komuś udało się skutecznie zamówić jakiś towar w tym sklepie w ostatnich miesiącach?

Kupowałem tam kilka razy, ostatnio w tym roku, nie mam najmniejszego powodu do narzekania, wręcz przeciwnie.

Jedyny problem polegał na tym, że maile od karaya.pl dotyczące realizacji zamówienia trafiały czasem do spamu, co nie jest winą nadawcy. Warto więc sprawdzić pocztę lub zadzwonić do sklepu. Problem z kontaktem z tym sklepem to dla mnie nowość, ale zdaję się jest to jednoosobowa działalność, więc pewnie może się zdarzać, choć ja tego nie doświadczyłem osobiście.

Pozdrawiam

Hubert

Edited by Guest

Tak jak pisałem: dzwoniłem, ale nikt telefonów nie odbierał.

Brak odpowiedzi na maile też o czymś świadczy.

Dla mnie ten sklep jest zwyczajnie niepoważny, zakładając że w ogóle jeszcze funkcjonuje.

Dziwne nigdy z tym sklepem problemów nie miałem ,ale ty warchoł może jesteś i nie chcą takiego klienta,

No mogłoby tak być, ale ja właśnie nie dopominałem się o towar, nie naciskałem, więc raczej o warcholstwo nie można mnie oskarżyć.

Kupowanie w tym sklepie to jak widać loteria.

Firma jednoosobowa, okres urlopowy...

Nie doczytałem. Mea culpa.

Być może pośrednim wyjściem jest zamawianie przez "Tylko polskie". Wydaje mi się, że dosyć ściśle współpracują.

Parę razy kupowałem i nie było problemu, jednak ostatnie zamówienie było bez też odzewu, ale faktycznie spamu nie sprawdzałem. Kupiłem gdzie indziej to co chciałem.

Nie doczytałem. Mea culpa.

Być może pośrednim wyjściem jest zamawianie przez "Tylko polskie". Wydaje mi się, że dosyć ściśle współpracują.

Nie kojarzę sklepu.

Zresztą nie chodziło mi o towar który ma tylko Karaya na wyłączność.

Na przykład kalki które normalnie kupiłbym u nich, kupiłem kilka dni temu na eBayu, w dodatku taniej z transportem wyszło niż w polskich sklepach.

Nie chcą mi sprzedawać, to nie, kupię gdzie indziej.

Nie kojarzę sklepu.

polish-made.com

Na pewno zapłaczą się na śmierć bo solo strzelił focha

Nie kojarzę sklepu.

polish-made.com

Myślałem że znam niemal wszystkie sklepy modelarskie, a polskie to już w ogóle, a tu proszę, coś nowego.

Dzięki za linka, mam nadzieję że nie trzeba ich prosić żeby coś sprzedali.

Na pewno zapłaczą się na śmierć bo solo strzelił focha

Nie, wybrał sklep, gdzie będzie obsłużony jak klient. Wcale się nie dziwię.

Solo, z mojego (skąpego, przyznaję) doświadczenia wynika, że najprawdopodobniej polish-made to też jednoosobowa firma z wszystkimi wadami i zaletami z tym związanymi.

Wystarczy jeśli sprzedadzą mi zamówiony towar.

Takie mam minimalne wymagania przy zakupach.

Odkopie temat, szukalem kalek z Begemota, tam znalazlem, zlozylem zamowienie , wieczorem dostalem feedback z info o sprawdzenie dostepnosci, dzien pozniej dostalem potwierdzenie zamowienia z kontem do przelewu,

Wiec byc moze twoj zapytanie/ zamówienie umkneło gdzies

Widocznie Karaya nawiązuje do bogatej tradycji polskich sklepów modelarskich, gdzie realizacja zamówień klientów oparta jest na loterii.

Ja próbowałem dwa razy i niestety również nie miałem szczęścia sfinalizować zakupu w tym sklepie. Teraz po prostu omijam szerokim łukiem i wszystko bo nie ma co tracić czasu.

Widocznie Karaya nawiązuje do bogatej tradycji polskich sklepów modelarskich, gdzie realizacja zamówień klientów oparta jest na loterii.

Konkretne sklepy?

Ja zamawiam w MojeHobby, Martola, Jadar i Hobbysta i po złożeniu zamówienia w ciągu 3-4 dni mam towar w domu. Czasami czytając te komentarze i uwagi dotyczące sklepów zastanawia mnie w jakich sklepach zamawiacie, oprócz omawianego Karaya.pl, oczywiście.