Skocz do zawartości

Lamborghini Huracán DMC - Aoshima 1:24 - Luxury Custom


jakub476

Rekomendowane odpowiedzi

Te dołki to wg mnie nie odtłuszczona powierzchnia, ja zwykle warstwy szlifuje żeby minimalizować skórkę.

Odkryłem tez, że Troton świetnie współpracuje z levelling thinnerem.

 

http://www.troton.pl/lakier-bezbarwny-akrylowy-1-k-polysk-mat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W detail set Aoshimy były nowe końcówki wydechy, jednak zwykle ucięte rurki z grubą ściana więc je oszlifowałem.

 

38622408941_e487fc9e8b_b.jpg

 

Tak wyglądają przy pudełkowym wydechu.

 

26846029139_ace9d1a984_b.jpg

 

Wklejone

 

26846026529_494c77a0d5_b.jpg

 

Miałem dziś dzień wolny i udało się nadgonić.

 

26846029269_4a298fce63_b.jpg

38622445261_45d03de2b1_b.jpg

26846028859_73f52fb9b5_b.jpg

 

Cała instalacja na miejscu, działa.

 

26846026419_0c565b83da_b.jpg

 

Jutro postaram się wrzucić zdjęcia instalacji. Powinienem dać radę go skończyć w terminie, ale z Laurelem już raczej szans nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świateł mijania nie będzie. Ani mi nie zależy, ani nie mam pojęcia jakby je zrobić bo tu soczewki mają kształt rombu.

 

Dzisiaj udało się większość elementów wkleić docelowo, zostały tylne klosze, obrysówki i spoiler który schnie i muszę zrobić mu nogi.

 

24769105758_8a2b09d344_b.jpg

26865919019_e605f0d450_b.jpg

 

Tak świeci tył.

 

24769105508_d6e1b46dcd_b.jpg

 

Tak to wygląda od spodu, w sumie to nie wiem co tu wypatrzycie... Diody połączone szeregowo, baterie płaskie 3V i kontaktron z tyłu.

 

24769105638_fa2f48430c_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza spoilerem, skończony. Było dość ciężko, wątpiłem, ale wygląda dobrze. Samo skrzydło już schnie pomalowane, muszę dorobić mu jeszcze nogi, mam nadzieję, że jutro mi się to uda. Tylne lampy siadło jakoś za nisko i co za tym idzie nad kloszami też jest szpara. Przejrzałem zdjęcia innych złożonych i wychodzi, że to moja wina, ale nie rozumiem w którym miejscu, bo cała reszta (zderzak, ten el w carbonie, siatka nad zderzakiem) pasują dobrze.

 

Ostatnie fotki w warsztacie. Teraz pędzę z Laurelem bo jest szansa.

 

38600349276_48806cc6c6_b.jpg

38600349166_4007842048_b.jpg

38600348986_d573816d0a_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bryła modelu bardzo ciekawa, co prawda jak bym użył innego koloru nadwozia, bo ten jest wg. mnie za ciemny. Na białym tle w galerii nie widać wszystkich walorów twojej pracy, a jasne tło powoduje, że model jest za ciemny i kształty miejscami w zlewaja się w ciemną plamę. Można było użyć innego koloru tła.

Wnętrze też zrobione jednym kolorem. W skali 1:1 wszystko się odznacza ale w mniejszej skali już nie wygląda zbyt ciekawie. Mogłeś użyć oprócz ciemnego koloru niektórych elementów tapicerki oraz foteli w kolorze, czerwonym, żółtym, odcieńiem brązu, zielonym. Wtedy po zamknięciu było by coś wewnątrz widać i wyglądało by ciekawjej.

Co do oświetlenia, to niestety moim zdaniem słabiutko ty wygląda. Jest zbyt ciemne. Mogłeś pomyśleć o światłach mijania oraz oświetlić wnętrze bo nic nie widać. A te które zrobiłeś w modelu mogły być lekko jaśniejsze.

Oprócz tego co wypisałem to model jest ciekawy, a wkład pracy jaki w niego włożyłeś powoduje że jest na czym oko zawieśić.

Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jakub, znowu "dałeś do pieca" Kolejny piękny model w Twojej kolekcji. Lakier - jego lustro - wyszedł wspaniale. Całość prezentuje się bardzo rasowo, agresywnie. Zestawienie kolorów nadwozia, felg jak i subtelnych dodatków w postaci kalek tworzy rewelacyjny model - moje gratulacje

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się świetnie i co istotne wykończenie w połysku jest wykończeniem w połysku.

Ostatnimi czasy odwiedziłem kilka wystaw zagranicznych i okazuje się że większość modeli aut z tym własnie aspektem czyli połyskiem ma WIELKI problem.

Model prezentuje się świetnie a takie kółka chciałbym mieć w swoimi autku (chyba sobie na lato strzele taki kolorek na kółka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć to chyba kwestia monitora, jeszcze przed wrzuceniem po konsultacji z kolegą je ściemniałem... Cóż ja uwielbiam czarne samochody. Z tym wnętrzem to prawda, nawet miałem używać różnych odcieni, ale po tym jak raz deskę zmywałem a tunel 2 razy sklejałem miałem dość... A co do innych kolorów, model miał być jednak wzorowany na tym z pierwszej strony.

Z tymi światłami to trochę w czym innym problem... Cały czas jak to lutowałem, sklejałem, miałem złożone na staarych bateriach. I na koniec z nimi złożyłem i jak doszło do sesji to prawie nie świeciło... Chociaż na zdjęciu według mnie wyglądają ok, w końcu to tylko jak postojówki to w prawdziwym aucie wyszło by podobnie na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.