Skocz do zawartości

Caudron G.4 Hydroavion Copper State Models 1/48


xmald

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Naciągi są z żyłki wędkarskiej 0,08. Będą malowane na kolor okuć - ten niebieski.

Dzięki, to miało być drugie pytanie . Wydawało mi się tylko, że te naciągi były w naturalnym kolorze metalu, ale faktem jest, że jako punkt odniesienia przyjmuję egzemplarz z NASM, a niekoniecznie jest on zgodny z tym, jak te samoloty wyglądały - bagatela - 100 lat temu. Choć z drugiej strony, na niektórych fotografiach jakby faktycznie, kolor naciągów wpada w niebieski...

 

Żyłka 0,08... zanotowane. Dzięki raz jeszcze.

 

Pozdrowienia

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Z czego są wykonane te naciągi

Naciągi to żyłka wędkarska 0,08 oraz rurki z patyczków higienicznych wyciągniętych nad płomieniem.

Być może zrobię zdjęcia tego jak produkuje śruby rzymskie ale troszkę później.

 

Tymczasem skrzydło gotowe do montażu:

 

HuBgEyv.jpg

 

Pomalowane pływaki:

 

zWIdHwA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzięki za dobre słowa!

Mój Caudron zaczął wyglądać jak samolot. Coraz bliżej finału... muszę przyznać, że sylwetka tego aparatu latającego strasznie mi się podoba.

Mimo skomplikowania samej konstrukcji model nawet w wersji morskiej jest tak zaprojektowany, że trudno pogubić geometrię, czego się obawiałem.

 

STyRVYx.jpg

 

nksMIrh.jpg

 

pLQhUzX.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marwaw!

To już pewnie jedna z ostatnich aktualizacji. Zostało mi już tylko koło 20 naciągów, koziołki i wózki transportowe oraz doklejenie detali oraz dobrudzenie i będzie można zrobić galerię. Obawiałem się, że się nie wyrobię ale na szczęście raczej się uda. Jakość zestawu jest świetna więc nie trzeba marnować czasu na rzeźbienie...

 

nYbhKZ4.jpg

 

kQRdMyJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Nic spektakularnego do pokazania już nie mam. Dokończyłem naciągi i poprzyklejałem detale takie jak prędkościomierz, rurki idące od osłon silników i elementy mocowania karabinu oraz generator. Sam model już właściwie skończony - dokleję tylko kaem i śmigła.

Planuję zrobić podstawkę z kawałkiem plaży i wody - zobaczymy czy się uda...

 

qa0vvkp.jpg

 

xPfUo39.jpg

 

esjHmCm.jpg

 

 

Wrzucam też obiecane foty z tego, jak robię śruby rzymskie:

 

5Q469Uy.jpg

 

1 - to igła insulinówka wygięta i wklejona w uchwyt z patyczka

2 - cienki drucik

3 - patyczek higieniczny - trzeba wypróbować kilku producentów i sprawdzić, który się najlepiej rozciąga

 

4ROIgJp.jpg

 

4 - przy pomocy tego skomplikowanego narzędzia skręcam drucik, tak żeby powstało oczko

 

zsD4OZn.jpg

 

 

 

5 - przewlekam oczka z drucika przez rurki z patyczka higienicznego pocięte na kawałki odpowiedniej długości (najlepiej nowym skalpelem żeby uniknąć deformowania otworu)

 

ojmNS7O.jpg

 

6 - końcówkę gotowej już śruby zabezpieczam rzadkim CA

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.