Jump to content

„Jesień w kolorze khaki” – PZL 23A Karaś, IBG 1/72

Recommended Posts

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki - widziałem już ten rysunek choć nie ukrywam, że przydałby i rzut boczny

Niestety na warsztacie niewiele się dzieje. Mówiąc w skrócie - choroby dzieci, powrót żony na etat i dużo pracy zawodowej. Generalnie wieczorem już mi się nie chce mimo, że w ciągu dnia myślę ile to zrobię wieczorem. Coś tam jednak powalczyłem, ale z uwagi na niewielki zakres prac wrzucam tylko zdjęcie poglądowe "hangaru" :P

SRVghtU.jpg

Generalnie wieczorem już mi się nie chce mimo, że w ciągu dnia myślę ile to zrobię wieczorem.

Witam w klubie ;)

Generalnie wieczorem już mi się nie chce mimo, że w ciągu dnia myślę ile to zrobię wieczorem.

Witam w klubie ;)

Mam to samo w pracy kombinuję co i jak zrobię ,a później kompletny paraliż woli Ale po woli idzie do przodu

• 11 months later...

W ramach podsumowania wątku melduję ukończenie modelu ;) Wyszło w miarę ok - jest trochę błędów, ale przestałem nad tym płakać i modelarstwo stało się przyjemniejsze

5RPZSHB.jpg

FJbqPRb.jpg

NyHWpqZ.jpg

Z góry przepraszam za jakość zdjęć. W rzeczywistości całość wygląda ciut lepiej.

Najbardziej mi odpowiadający umiarkowany sposób malowania i delikatnego podkreślenia linii. Nareszcie bez efektu "pieca kaflowego".Czyli the best IBG Karaś I have ever seen

Dzięki, ale widziałem jednak sporo lepszych ;)

Może tylko z taką delikatną uwagą, że Karaś jednak nie był "zielony", ale to może wina zdjęć, złego balansu bieli, więc się nie czepiam

Hmm malowany Light Polish Khaki z Hataki. Szczerze mówiąc to daltonista ze mnie pełną parą i ciężko mi się tutaj wypowiedzieć. Zrobiłem jeszcze dwie fotki - lepiej?

csXYFQq.jpg

7JEDEzD.jpg

Przy okazji pokazałem dół, którego się wstydzę. Do zmatowienia widzę, że są jeszcze koła i muszę zdjąć dwie maski z oszklenia.

Ten Light Polish Khaki z Hataki to pewnie bardzo fajna farbka, ale zdaje się do wcześniejszych samolotów. Karaś był produkowany od 1936 roku, a chyba od tego roku właśnie pojawiła się inna wersja polskiego khaki, ta zdecydowanie bardziej brązowa. I o ile np P.11 może być malowana tak i tak, to taki Karaś, czy Łoś, to już tylko ta brązowsza.

Tak mi się wydaje, ale oczywiście nie muszę mieć racji

Kierowałem się niestety instrukcją i nie szukałem informacji na ten temat. Do Łosia zakupiłem tę ciemniejszą - choć instrukcja również wskazuje na jasny. Swoją drogą, to ludzie co do kolorystyki wcale nie są aż tak zgodni, do stopnia połysku również.

Cóż, co rusz pojawiają się jakieś nowe teorie, w świetle nowych odkryć

Ale jakieś kawałki samolotów gdzieś tam wykopali, na niektórych bardzo fajnie widać kolor.

Ale oczywiście to i tak tylko takie pitolenie, bo mogło być i tak zupełnie inaczej

Nowa farba się pojawiła, ale to nie musi oznaczać, że starą wylali od razu w kanał, mogli jeszcze jakąś serię samolotów nią pomalować. Więc luz