Jump to content
Mikele

M1A2SEP MBT Flyhawk 1:72

Recommended Posts

Sam nie wiem, jaki dokładnie będzie to kolor , na pewno ciemniejszy. A że jeszcze pigmenty na koniec będą to na bank nie będzie taki, jak teraz. Lekko obłocony i zakurzony efekt mnie interesuje i w to będę celował.

Co do montażu koła zapasowego - nie znalazłem żadnego dobrego zdjęcia tego elementu. Jeśli możesz coś wartościowego podlinkować to poproszę - łatwe to do przerobienia i etap jeszcze dobry do takich manewrów.

Rób jak chcesz ale juz na tym etapie to nie wygląda dobrze. Jak ściemnieje bedzie tylko gorzej

Zeszłotygodniowa dyskusja nakłoniła mnie do aptekarstwa i zaawansowanych badań naukowych. I, jak mawiał mój kolega z poprzedniej pracy, z przykrością muszę przyznać Wam rację.

Zestawiłem kolorystykę z modelu z losowym zdjęciem z internetów:

0YdzlG8.jpg

co trochę zepsuło mi humor. Po tym zacząłem się zastanawiać, co mnie skłoniło do takiego a nie innego mieszania farb i przypomniałem sobie o tej grafice z tej strony, który to obrazek zapisałem sobie na dysku szykując się do malowania i efekty sa takie o:

mGDnpU5.jpg

Trochę niefajnie, ale teraz googlając temat po raz drugi znalazłem takie zestawienie kolorków:

3_tone_NATO_camo_paints.jpg

więc wycieczka do modelarskiego i filtrowanko XF-67 powinno uratować świat.

Dobrze ze przemyslaleś tenat, bo wyjdzie to modelowi na dobre. Tamiya się nie nadaje do filtrowania raczej musisz przemalować aero.

W ramach walki z nudą przy oczekiwaniu na farbkę o jedynie słusznym, zielonym odcieniu wymalowałem beton na podstawce. Na zdjęciach na występach gościnnych Leclerc, bo w kamuflażu NATO.

JkpzRbT.jpg

0QIq5kI.jpg

LyFzS2Q.jpg

Ja pierdziele... moja ignorancja we współczesnym sprzęcie wojskowym jest tak ogromna, że nawet nie zorientowałem się, że to inny czołg. Myślałem, że już zielony przemalowałeś

Kupiłem Guzne C303 (zamiast tamki) i liście dębu w 1:72 Dziś już malować nie będę, ale jutro, mam nadzieję, w wolnej chwili powinienem powalczyć z zielonym i może jeszcze co nieco innych prac uczynić.

Ładnie wygląda

Dzięki

Kolorki przefiltrowane, kalki położone, lakier bezbarwny też. Nad detalami jeszcze tu i tam prace malarskie się będą wyczyniać, ale zasadniczo teraz to już tylko oleje, pigmenty i inne szuwaksy.

P4cyUgd.jpg

6mqyPEH.jpg

sRNrDBA.jpg

as5Eyyd.jpg

QBR2dLx.jpg

Podstawka gotowa, w założeniu jesienna Model po washu i biedronce, czeka na błoto i pigmenty. Jeszcze ostateczna kontrola detali, bambetle do koszy i będzie tego.

Nm02g9M.jpg

wI62CLz.jpg

GDoqh8R.jpg

Toboły na miejscu. Zapomniałem przed zdjęciami przykleić kanister na koszu, ale też już jest na miejscu. Jeszcze pigmenty, błoto i finał.

x3o1Hvj.jpg

QoVcY0y.jpg

xHV54pq.jpg

uH64tZb.jpg

Próba generalna.

tI80HaP.jpg

ZBLDJRF.jpg

3CFwQL7.jpg

rz0Tlrt.jpg

Wszystkie a-ja-bym[/i/ i widzi-mi-sie to teraz, bo później będzie za późno