Skocz do zawartości

Vickers Valiant BK.Mk.1, 1/72, Airfix


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu nadeszła wiekopomna chwila i zamontowałem kabinę w kadłubie.

 

pO39ZHQ.jpg

 

I to właściwie ostatnia taka focia z bliska.

A dla czego?

Ponieważ złożyłem kadłub w całość wraz z płatem i wyszedł niezły kloc

 

4n1fvGh.jpg

 

XLmOkZ9.jpg

 

Wymiarowo 50x50cm

A tak to wygląda w porównaniu z innymi wytworami w skali 1/72

- z S-75

 

ERgCvhY.jpg

 

- i Jak-iem 17

 

ShRkR1z.jpg

 

Kadłub jest już poszpachlowany więc kilka najbliższych dni upłynie na szlifowaniu i dopieszczaniu połączeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale bydle. Już Ci miałem zasugerować, że przed przyklejeniem kalki z tablicami przyrządów fajnie nakleić pod spód cienkie kawałki tworzywa w kształcie poszczególnych paneli. To uplastyczni obie tablice, ale rzeczywiście w tym modelu nie jest to potrzebne, niewiele widać spod osłony kabiny.

Warsztat bardzo mi się podoba Efekty też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
jakaś aktualizacja ?

 

abtb - początek kozacki i z przytupem, a teraz coś chyba się zwiesiło...

Koniec teź będzie na ostro! Niestety przebywam poza domem i dostęp do kompa źaden ale "bombardirowszczyk" się robi wraz z dokumentacją fotograficzną. Wracam w przyszły wekeend do cywilizacji i wtedy zawalaę zdjęciami z postępów. Stan na chwilę obecną: 99% konstrukcji. Jak dobrze pójdzie jutro lecę z podkładem a w przyszłym tygodniu zamierzam osiagnać 100% powłoki malarskiej i zaczać zabawę z kalkami. Tak więc sie dzieje, trzeba tylko jeszcze odrobinę poczekać. Jako smakołyk zapodam (tradycyjnie juź) pełną instalację hamulcową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super słyszeć

jednym słowem pokręcasz napięcie przed wielkim finiszem

 

JESTEM!

Witam po długiej przerwie warsztatowej ale było trzeba ogarnąć Jaki i zaliczyć "dwutygodniowy wyjazd rekreacyjny" - jakby nie liczyć to w linii prostej 203 m od granicy z Rosją . I w związku z warunkami odrobinę "bojowymi" proszę o wyrozumiałość co do jakości zdjęć .

A zatem lecimy

W związku z tym że czasu, kruca bomba mało to relacja w pigułce.

Na początek fotele pilotów wklejone do kabiny:

 

nH4hCai.jpg

 

jak widać to teraz już niewiele widać co z tyłu ale świadomość całkiem dobre zagraconego wnętrza - bezcenna

Po "szlifunku" przyszedł czas na kwas czyli blachy od Edka:

 

2UwVPIi.jpg

 

zyiHvDb.jpg

 

larBvbi.jpg

 

grZoOGp.jpg

 

sV0MPFy.jpg

 

n4LhXaA.jpg

 

Jak na "pierwszy raz" wyszło całkiem nieżle

Ale przyznam szczerze że jednak nie do końca Edek się popisał z robotą Odnoszę wrażenie że zrobił blachy wg własnego widzi mi się zamiast dopasować je do modelu. Zobaczymy co na koniec z tego wyjdzie

Po blachach zająłem się podwoziem:

 

0HWyTuA.jpg

 

9utpgaB.jpg

 

A że stwierdziłem że trochę tam łyso postanowiłem pogrzebać w bezkresnym internecie i znalazłem całkiem fajną galerię z podwoziem Valianta na podstawie której popełniłem odrobinę "drucików"

Na początek przykleiłem obejmy i rozdzielacze:

 

rnRsXnn.jpg

 

Następnie zająłem się przeciąganiem i kształtowaniem drucików:

 

pfIvmr8.jpg

 

Gu3xwUL.jpg

 

m6sTicj.jpg

 

HyaG0nu.jpg

 

qHBjVPR.jpg

 

M20ZleE.jpg

 

lKWAogu.jpg

 

BuTSfQL.jpg

 

owGA7MJ.jpg

 

02cNUAa.jpg

 

Ci co liczą na sporą ilość gumowych przewodów na łukowatych kształtach niestety się rozczarują Panowie inżynierowie od Vickersa stwierdzili że da się to wszystko zaprojektować bez "gumy" i zafundowali nam masę pętli kompensacyjnych na przewodach stąd takie finezyjne kształty

 

Jak już się ogarnąłem z "drucianką" przyszedł czas na obejrzenie całości:

 

XHuHwG8.jpg

 

oraz dodatków

 

kofxWFV.jpg

 

i położenie One Shot od Ak

 

ntnylAX.jpg

 

Nawdbyo.jpg

 

Jakiś tam "preszejding"

 

N0If62Q.jpg

 

SLZN0Wn.jpg

 

Po tym wszystkim zabrałem się za położenie bazy z białego Gunze

 

3OdJ2sY.jpg

 

XcYWfH4.jpg

 

NNq6PrA.jpg

 

KInNBWz.jpg

 

TmkIzCT.jpg

 

Uff, dotarliśmy do końca.

Teraz czas na odrobinę poprawek i ful połysk pod kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie otworzyłeś drzwi... wtedy lampki byłoby widać ;)

 

 

Drzwi w Valiancie były podnoszone do góry pod kątem ok 50-60 stopni od osi pionowej kadłuba, tak więc trudno byłoby zajrzeć do środka A zobaczenie lampek byłoby wręcz niemożliwe.

Ale jeszcze nic straconego, drzwi tylko "podłapałem" żeby zabezpieczyć otwór w czasie malowania więc może jeszcze się skuszę na wersję uchyloną

 

Te napisy to skąd?

 

Jeżeli chodzi o treść i umiejscowienie to na podstawie zdjęć oryginału. A jeżeli pytasz o wykonanie to wydrukowane na zwykłym papierze na kombajnie Konica Minolta, czcionka 4 lub 3

 

A poza tym skończyłem malowanie całości. Jutro malowanie "kolorów" na nosie i usterzeniu. I w końcu połysk pod kalki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powalczyłem wczoraj odrobinkę z malowaniem Valianta i przedstawiam efekty końcowe zmagań:

- podwozie przednie i główne

 

54WVfFg.jpg

 

C7uF4xz.jpg

 

pF5Qanz.jpg

 

oraz zakończone już zabawy z malowaniem na biało

 

gr9ImSS.jpg

 

OpDIlLX.jpg

 

vM4EfTy.jpg

 

Zmagania z malowaniem "nosa"

 

WffyNtH.jpg

 

I na koniec "zawartość komory bombowej" w połysku pod kalki

 

dkK4xYR.jpg

 

Przepraszam za jakość zdjęć ale jeszcze nie opanowałem "zabaw" z namiotem bezcieniowym

 

Na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamocny ten preszejding?

 

A ja wiem?. Cztery dni psikałem białym żeby to jakoś wyglądało. Jak położę "połysk" to będzie widać jak mocno lakier to "wyciągnie" Jeżeli pstryknę fotkę z większym oświetleniem to wygląda jak biała kartka. Na zdjęciu nie widać żadnego cieniowania. Przyznam szczerze że zrobienie "dobrego" białego malowania to jednak trudna sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W końcu udało mi się dotrzeć do końca malowania

Oto efekty

 

gBCguup.jpg

 

iADEzxU.jpg

 

QHbavXe.jpg

 

yLolu1C.jpg

 

fjKTfQZ.jpg

 

A1tfAz9.jpg

 

i dwie fotki dla "wyczucia" gabarytu

 

t0DDbq5.jpg

 

8jYykGT.jpg

 

Jutro rozpoczynam zabawę z kalkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda b.fajnie.

Następnym razem jak będziesz robił jasny samolot spróbuj nie psikać preszejdingu aerografem. Zalej linie podziału łoszem i rozetrzyj go w smugi.

Masz cieniutki pasek podkreślający linie podziału w skali, i dodatkowo przebarwienia.Jak na wszystko położysz cienką warstwę koloru bazowego to masz praktycznie gotowy kamuflaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem jak będziesz robił jasny samolot spróbuj nie psikać preszejdingu aerografem. Zalej linie podziału łoszem i rozetrzyj go w smugi.

Masz cieniutki pasek podkreślający linie podziału w skali, i dodatkowo przebarwienia.Jak na wszystko położysz cienką warstwę koloru bazowego to masz praktycznie gotowy kamuflaż.

 

Ciekawy patent, spróbuję zastosować w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fajny. Bardzo fajny ! Ciągle mam w oczach lampeczki ,-)

 

Lampeczki miażdżą

 

Jest cień szansy, że warsztat zostanie zapamiętany dzięki.................lampkom

Ale do rzeczy.

 

Kalki się położyły, powtórny połysk także. Jutro w miarę możliwości "łoś" A potem się zobaczy

 

EvJqZ4l.jpg

 

E5yaHyv.jpg

 

SgdyAKj.jpg

 

fVTtFUo.jpg

 

a6etzoH.jpg

 

I dla odmiany porównanie z Avią

 

SH76NsW.jpg

 

s0EyUMr.jpg

 

I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.