Skocz do zawartości
makinen

M1165GMV GROM "Noble Sword 2014"

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - pojazdy wojskowe

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

Dzień Dobry

Z mojej strony mógł byc tylko humvee... okoliczność jest wyjątkowa, ale po kolei. Z racji tematu Konkursu, który niektórzy traktują z duuużym luzem i wolnością interpretacyjną umiejscowiłem akcję we wrześniu 2014 roku. Miesiąc jesienny, w którym odbyły się w Polsce ćwiczenia Noble Sword. Kilka słów z Defence24.pl:

"We wrześniu na poligonach w Polsce i na Litwie odbędzie się sojusznicze ćwiczenie taktyczne pod kryptonimem „Noble Sword-14”, certyfikujące wielonarodowy Komponent Operacji Specjalnych do dyżuru bojowego w składzie Sił Odpowiedzi NATO zestawu 2015 (SON 2015). Łącznie w działaniach na lądzie, morzu i w powietrzu uczestniczyć będzie blisko 1700 komandosów z 15 państw.

Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przez ponad 3 tygodnie żołnierze ćwiczyć będą na poligonach w Drawsku Pomorskim, w Bemowie Piskim, w Nadarzycach oraz w Rukli na Litwie, a także na akwenach Zalewu Szczecińskiego i Zatoki Pomorskiej. Pierwszoplanowym ćwiczącym będzie wielonarodowa obsada stanowiska dowodzenia sojuszniczego Dowództwa Komponentu Operacji Specjalnych (ang. Special Operations Component Command - SOCC), której trzon stanowią żołnierze z Centrum Operacji Specjalnych - Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych (COS-DKWS) w Krakowie. W roli drugoplanowych ćwiczących wystąpią przede wszystkim Zadaniowe Zespoły Bojowe (ZZB): 3 lądowe (holenderski, litewski oraz polski), 1 morski oraz 1 lotniczy (oba polskie), które praktycznie wykonają zadania stawiane przez dowództwo.

Tematem ćwiczenia będzie „Planowanie i prowadzenie operacji specjalnych przez Dowództwo Komponentu Operacji Specjalnych oraz Zadaniowe Zespoły Bojowe w ramach operacji z artykułu 5 Traktatu Północnoatlantyckiego”. Główny cel „Noble Sword-14” to praktyczne potwierdzenie zdolności operacyjnej Komponentu Operacji Specjalnych do organizacji i prowadzenia operacji specjalnych, zweryfikowanie przyjętej wielonarodowej struktury systemu dowodzenia oraz zgranie wybranych elementów systemów walki.

W ćwiczenie zaangażowanych będzie 15 państw (Chorwacja, Estonia, Francja, Holandia, Litwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Turcja, Węgry, Wielka Brytania i Włochy) oraz kilkanaście instytucji, m.in. Straż Graniczna, Policja oraz Urząd Celny"

Bohaterem scenki będzie M1165 GMV należący do Jednostki GROM

36850779482_58304d51ca_b.jpg

Baza to M1151 Academy

36624986740_aab7632f25_b.jpg

36834071296_2e07d6f431_b.jpg

Dodatki- koła DEF model, obniżone zawieszenie. Figurki w scence

36834067446_639dce25a9_b.jpg

Uzbrojenie pokładowe

36881394811_20d78e61be_b.jpg

Jeśli ktoś doczytał do tego momentu, to teraz wyjaśnienie ololiczności wyjątkowych. Otóż dzięki konwersji, która powstawała ponad dwa lata (zdjęcia w tym tygodniu) będzie to najprawdopodobniej PIERWSZY MODEL TEJ WERSJI NA ŚWIECIE.. Zdjęć pojazdu i wszystkich detali dzięki Dniom Cichociemnych mam około 500, więc jest też chyba najlepiej udokumentowany pojazd ze wszystkich humvee.

Czekałem na ten moment ponad 2 lata

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymam kciuki za powodzenie projektu... Jak skończysz będzie co pokazywać na forach..

Będę zaglądać i motywować... Podwozie możesz już zacząć rzeźbić...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na premierę to trzeba wpaść - i jak śpiewał kiedyś Jan Kaczmarek "warto było czekać na te piękne czasy...."

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zacząłem od figurantów, żeby nie tracić czasu, bo blachy mają małe opóźnienie. Produkty Legend z serii 3D to bajka. Poziom zdetalowania i jakości szczegółów powalający. Poniżej figurant nr 2 w stanie jeszcze pudełkowym. Zamieszczam instrukcję celem pokazania ilości elementów.

36241336733_e0453c21cd_b.jpg

Złożyłem prawie w całości (prawie wynika z ułatwień przy malowaniu) figurkę nr 1 z Legend (człowiek z prawej strony) i nr 3 z Live Reisin ( z lewej strony). Oba świetne.

36241343563_fa0c12487b_b.jpg

Efekt kamuflażu multicam chciałbym uzyskac chociaż w połowie, jak na zamieszczonym przykładzie. Dla mnie- mistrzostwo.

36878499442_02671e10c1_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bacznie przyglądam się Twojej relacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Co za szok, robisz humvee

Zdarzały mi się skoki w bok...

Ps. to nie jest zwykły humvee

a. wyczekiwany 2 lata

b. jedyny na świecie model tej wersji

c. pojazd ekipy z Lublińca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Btw fajny figurant. Pasowałby do Rosomaka z Afganu?

Raczej niezbyt- jeśli nawet nie jesteś purystą mundurowym (większa część postaci byłaby schowana we wnętrzu- jak rozumiem), to hełm do wymiany. Druga sprawa, to regularna armia chyba brodaczy nie toleruje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ projekt! Trzymam kciuki za powodzenie. Żeby tylko czasu wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piotrek - mogę rozumieć, że figurki współczesnych specjalsów (głównie US) można bez problemu zaadoptować na polskich operatorów..?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Makinnen... Fota humvee w 1 poście jest od chłopaków z Marsa Figuranty też kicha... Zupełnie inne fanty używa JWK a Grom A co dopiero US SOF. Może tych figurantów sobie darujesz?

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Makinnen... Fota humvee w 1 poście jest od chłopaków z Marsa Figuranty też kicha... Zupełnie inne fanty używa JWK a Grom A co dopiero US SOF. Może tych figurantów sobie darujesz?

Wpadł i namieszał Co do zdjęcia, to Zderzak stwierdził, że to JWK. Ja wrzuciłem na Forum Humvee zdjęcie, jako pojazd "Marsjański". I co teraz...?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeszcze nie wszystkie blachy...

Poszczególne elementy będą jeszcze "kapały"... Zacząłem toto składać...bez instrukcji, bo jej jeszcze nie ma

36914387492_310fb3b603_z.jpg

37084691775_1c71c58c94_b.jpg

Przedni zderzak

36914440092_3463ecc5c9_b.jpg

36914438082_0fe52e5387_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zderzak pierwsza klasa. Elegancko i czyściutko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ładnie a co do humvee to może zrób go w tej nowej zieleni? 143027069078746a30b827df229bb027.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ciach blachy... Zamiast dopancerzonych boków z wersji M1151 trzeba wkleić zwykłe, standardowe z nieopancerzonego humvee. Tak też uczyniłem.

36284547963_d44f225b9f_b.jpg

Nadkola od wewnątrz- górne przetłoczenia i listna z śrubami. Na to przyjdzie jeszcze metalowa ławeczka, ale później. Doszła tez zabudowa tylnej części dachu i barierki

36284550073_fc578051f8_b.jpg

37097572725_962223cbf2_b.jpg

36262304234_5f5328f6cd_b.jpg

36262307204_ce7a95e709_b.jpg

36956053861_27a078ea79_b.jpg

37097572555_da8714fbfe_b.jpg

36284557253_3d885a8aa3_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prezentuje się rewelacyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak co blacha, to blacha. Lubimy!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za dobre słowo. Kolejne elementy: ławeczki na tylne nadkola. Na nie przyjdą później miękkie "poddupniki". Stelaże na skrzynki, oraz klimatyzator. Z zestawowego wyciąłem wywietrzniki i przykleiłem do blaszkowego. Gdzieś wcięło zdjęcie maski... , ale jest stelaż położony do zdjęcia. Całość postawiona na ramę ze zderzakiem. Na dziś koniec...

36290446273_0fa88d6475_b.jpg

36961697591_f2d74f5e3b_b.jpg

36290440843_249ac121e0_b.jpg

36914948976_e8e8e0f482_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.