Skocz do zawartości
Fabson93

Leopard C2 MEXAS 1/35 (Takom)

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 2 - Pojazdy wojskowe

Długo zastanawiałem się nad modelem, który miałby uczestniczyć w konkursie Wybrałem Leoparda C2 MEXAS od Takoma, z czasów misji w Afganistanie. Ktoś może się zastanawia "skąd ten wybór? "

Mianowicie, ze względu na nasilające się ataki Talibów, oraz nie osiągnięcie celu podczas operacji Mountain Trust i Operacji Medusa, Kanada zdecydowała się wysłać do Afganistanu szwadron czołgów z Pułku Koni Lorda Strathcona. Decyzja o wysłaniu czołgów zapadła 15 września 2006. Pierwsze Leopardy C2 dotarły do Kandaharu w połowie Października 2006, a pierwsze wejście do walki nastąpiło 2 grudnia 2006. Leopardy C2 były pierwszymi czołgami rozlokowanymi w Afganistanie.

Co do samego modelu:

- bardzo fajny detal

- miejscami występują nadlewki

- koła jezdne sa do wymiany

- gąsienice, mają gumowe łączenia, i raczej też do wymiany.

- tylne światła mogłyby być lepiej wykoanen

To tyle na chwilę obecną, po starał się pokazywać postępy na bieżąco.

Pracę czas zacząć

8637df5e51cf63d8ff28824ec629ba62.jpg43cf8cf1047c7d8fbce33b52f880bc35.jpg2f587f947fec677060e2bf4391f46a87.jpg

Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O! Bede sie przyglądał, No aftermarketów c dość na rynku by pozbyć sie jeszcze paru stówek , stylu głowy mi sie rodzi pomysł właśnie na niego plus kocyk z Panzerartu, popaczym uważnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Postępy... Niewielkie... Ciągnie się to, jak flaki z olejem W chwili obecnej zaatakowalem zawieszenie oraz trochę tył

Odnośnie dodatków, to w październiku zostaną zamówione "fajne rzeczy " z Kanady i Niemiec Panzerarta wezmę pod rozwage

d28a3b6481cd3b4155f349b85ba38e22.jpgcd4ab55f348702f1b7e6f3ef85425dfd.jpg25e36fc55049b8c1e534c61db32df70a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fabson93, bardzo fajny choc nie pozbawiony wad model wybrales, mam troche fotek do wersji Kanadyjskiej wiec jesli potrzebujesz daj znac na priv. Legend wypuscil pare zestawow np: LF1284 Leopard C2 (MEXAS) Stowage set , LF1273 Leopard C2 MEXAS Update set , LF1285 Leopard C2 MEXAS Update/Detailing set. Poza tym poszukaj w sieci opis tego modelu, gdyz jak wspominalem ma pare bledow, niektore sa latwe do usuniecia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm No duzo tego tam, ale na 30 błędów większość faktycznie to drobne błędy, a to kabla nie ma a to podstawa anteny nie ta, do ogarnięcia,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super a co wykorzystasz z AS 1 bo to zdaje się australijczyk do Mexas-a? Domyślam się że na pewno jakieś akcesoria/wyposażenie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Darkin- .. a co wykorzystasz z AS 1 do Mexas-a?

Mam to samo pytanie Dobrze ze wracasz, myslalem ze temat poszedl w zapomnienie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciąg dalszy relacji... oraz partia fotek marnej jakości i estetyki... "Typowy Janusz z aparatem" (Nie obrażając osób o tym imieniu)

Jednak do rzeczy

1. Kosz złożony, muszę tylko wyczyścić pod walorke Legenda. Wstępnie usunąłem już kilka uchwytów na tyle kosza, oraz wyciąłem boczne (nie występujące w rzeczywistości) ścianki łączące się z bocznymi segmentami pancerza na wierzy.

928fb674b338f60ebfa59b202f328492.jpg

2. Element pancerza, zakładany na jarzmo armaty czołgowej

402202e7aed956d01ff9a392668f5a64.jpg

3. Wieża z pancerzem

ce17394692e981353d2bdbc7c595bf21.jpg

Druga strona

530e76022988ed8e0694d74b5d855e1f.jpg

4. Pancerz na kadłubie i kilka wklejonych zestawowych elementów 3bfc01d220e2bbba16afa7057ee2a7c2.jpg

A tak prezentuje się w całości

f7c0847071afc10c0cfc685b845d1d03.jpg

5. Dodatki

Wykorzystam jeszcze lufę i błotniki czy tam chlapacze od Leopard Club, oraz zestawowe koła jezdne i gąsienice z Leoparda 1A4 MENGa. Powłokę antyposlizgową wykonam z wodnego papieru ściernego.

f228cbf58885c39ebf28a0505933f479.jpg

Dużo rozmyślałem w jakim kierunku rozwine ten model. Podjąłem decyzję, że zbuduje wariant z wczesnych lat, który pokryje się z " jesiennym okresem eksploatacji *... Bez klimatyzacji... wariant dla prawdziwych twardzieli

W chwili obecnej to wszystko co mam do zaprezentowania Myślę, że już niebawem, kiedy uporam się z namiotem, to zaczne wrzucać fotki o lepszej jakości i bardziej estetyczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uuuuuu... na bogato fajne dodatki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fabson93 - dobrze ze powrociles do tego modelu

powyzej wspomniales iz ....

....wyciąłem boczne (nie występujące w rzeczywistości) ścianki łączące się z bocznymi segmentami pancerza na wiezy ... moglbys bardziej ten temat przyblizyc,jakies foto? Na jednym ze zdjec ktore ci przeslalem jest blacha laczaca wieze z koszem tylnym ,

na zamieszczonych powyzej fotach pokazales zestaw LF 1285, czemu nie korzystasz z niego? Ma pare poprawnych maneli do tego kotka. Z Workshopa masz zestaw anten metalowych, bardzo ladnie zrobione

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Fabson93 - dobrze ze powrociles do tego modelu

powyzej wspomniales iz ....

....wyciąłem boczne (nie występujące w rzeczywistości) ścianki łączące się z bocznymi segmentami pancerza na wiezy ... moglbys bardziej ten temat przyblizyc,jakies foto? Na jednym ze zdjec ktore ci przeslalem jest blacha laczaca wieze z koszem tylnym ,

na zamieszczonych powyzej fotach pokazales zestaw LF 1285, czemu nie korzystasz z niego? Ma pare poprawnych maneli do tego kotka. Z Workshopa masz zestaw anten metalowych, bardzo ladnie zrobione

Bulik, pisząc o koszu, miałem na myśli takie wypustki, które są na częściach E19 i E27 b2b799a8de37d2cb9dae17b4dd676ffa.jpg

Instrukcja Legenda nie mówi bezpośrednio o usunięciu tych drobnych elementów, można jedynie to wydedukować po bliższym przyjrzeniu się instrukcji i fotografii realnego egzemplarza

61ab609334d0b05a862f559e6b561c57.jpg

Dla porównania

2c90af0f60161cb4bc4964d5fdfa8df2.jpg

Jak sam widzisz, najgorzej zaobserwować to z prawej strony

Jeśli chodzi o anteny to już kupiłem... i kilka innych części. Teraz czekam aż do mnie dotrą; a lufe i błotniki miałem z poprzedniego zamówienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi