Jump to content

A222 Bereg Trumpeter 01036 1:35


Recommended Posts

Witam

 

Jak tylko zobaczyłem pierwszą zapowiedź Trumpetera dotyczącą A222 Bereg to uznałem, że muszę mieć ten model. Od słów do czynów u mnie blisko, więc zaraz po ukończneniu Leoparda 1A5NO zabrałem się za Berega. Model dosyć skomplikowany jeśli chodzi o podwozie - widać to po jednym lewitującym kole. Wyzwaniem też okazały się dla mnie szyby – mimo maskowania nie udało mi się utrzymać odpowiedniej przezroczystości. Voyager tym razem nie był dostępny, więc obeszło się bez blaszek. Z perspektywy czasu uważam, że przesadziłem z ilości kurzu. Zbyt późno też odkryłem, że po szklance whiskey ręka mniej mi drży. Czarne linie oddzielające kolory dobitnie dokumentują brak owej wiedzy. Na podstawce użyłem różnych specyfików AK – zamiast gipsu medium o odpowiedniej fakturze, które można barwić (AK 8023), asfalt (AK8013) oraz woda (AK8008). Sprawdziły się znakomicie, choć teraz widzę, że asfalt powinienem bardziej poszarpać i podziurawić. Ale to defekt wyobraźni a nie produktu Najsłabiej wyszła woda - zgodnie z zasadą, że lepsze wrogiem dobrego, powinienem powstrzymać się od dolewania drugiej warstwy. Generalnie model bardzo sympatyczny, choć jakością nieznacznie ustępuje modelom Menga czy AFV Club, które robiłem wcześniej. Trochę więcej zużyłem szpachli, spasowanie niektórych elementów wymagało pewnej gimnastyki. Ale w sumie nic czemu nie można zaradzić.

 

5P3k4ja.jpg

 

KJd51OB.jpg

 

3qVNO9Z.jpg

 

0cB8j4L.jpg

 

p3PuRSC.jpg

 

YxF2omM.jpg

 

VnCZiFy.jpg

 

IUEn6X9.jpg

 

GUcbFMd.jpg

 

UcZEBbM.jpg

 

M8E6wS2.jpg

Link to post
Share on other sites

Bardzo mi się podoba...

nawet asfalt - fajnie wyszedł.

Zastanawia mnie co innego - nie wiem czy stawianie tego pojazdu w pozycji strzeleckiej na asfalcie jest trafione...

Taki układ widziałem tylko na fotkach "z targów" (gdy obowiązkowo są czyściochy). Podczas strzelań czy manewrów stała pozycja strzelecka jest albo na ubitej ziemi albo na betonowych płytach

Link to post
Share on other sites
Zastanawia mnie co innego - nie wiem czy stawianie tego pojazdu w pozycji strzeleckiej na asfalcie jest trafione...

Jak postawiłem model na podstawce i przykryłem szybą, to naszła mnie podobna refleksja. Na swoją kolej czeka 4K51 Rubież - jego na pewno nie postawię na asfalcie ;)

Link to post
Share on other sites
Na swoją kolej czeka 4K51 Rubież......

to kiedy zakładasz warsztat ?

 

Jestem w 70% M3A3 z Menga. Stan kolejki na dzisiaj: Sdkfz 7 + Flak 36, Magach 7C, M1A1 z wnętrzem. Czyli za jakiś rok ;)

 

Patterson - ok. 37cm

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.