Jump to content
active

Golf 2 GTI Revell

Recommended Posts

W czasie problemów z lakierem udało się wykończyć deskę i wnętrze

72fbeca9e6c929a3med.jpg

348601574bb65a6dmed.jpg

i "chyba" skończyć podwozie

169462a171852974med.jpg

udało się znaleźć odpowiedniej średnicy oring + miedziane druty na przewody i zszywki na opaski ;)

33fd5aad7eb1b291med.jpg

Po 2 tygodniowej reanimacji ściągania olejnej farby tamiya kretem, płynem do hamulcy szczotkami wacikami itp itd... ale udało się co prawda były 2 straty w postaci urwanego słupka przy szybie i pasa przedniego

21ded2603d3d9781med.jpg

w weekend udało się zreanimować słupek oraz pokryć szarym i białym podkładem

b5c217056070bd6fmed.jpg

małe przymiarki do oświetlenia ;)

62ff1f6e8c3aab7dmed.jpg

pomalowałem od nowa nałożyłem gunze gx100 próbowałem papierem 2000 i znowu odprysnął ... można temu jakoś zaradzić ? nadlać ? rozpuścić ?

buda prawdopodobnie kolejny raz do kreta :/:/... już brak mi sił orientuje się ktoś czy można samą kastę nową kupić modelu ? ta już się nie nadaje raczej do czystego wykonania by efekt mnie zadowolił ...

kolejny problem to nie schnąca farba olejna 302 z revella, kupiłem nową puszkę rozcieńczałem jak zawsze thinerem tamiya do olejnych i ponad tydzień i nadal się lepi... spróbowałem z wanmodem do olejnych i to samo.

Polecam do lakierowania nadwozi farby olejne Model Master gloss.Od kilku lat po różnych próbach maluję nadwozia tylko tymi farbami.Tiner MM do aerografu.rozcieńczenie 1:1 i jest gitara.Polerka papier od 1000 do 5000 potem pasty Tamiya.Nigdy przenigdy nic nie odlazło.Można oklejać podziały kolorów taśmą .Używam taśmy Tamiya,i zero problemów.

Fajnie, że planujesz zrobić oświetlenie modelu.

Nie bardzo jednak rozumiem te czarne kółka na głównych reflektorach ???

Możesz napisać coś więcej. Dlaczego tak ?

Fajnie, że planujesz zrobić oświetlenie modelu.

Nie bardzo jednak rozumiem te czarne kółka na głównych reflektorach ???

Możesz napisać coś więcej. Dlaczego tak ?

z zewnątrz nie widać wszystko jest pod kloszem który jest przyciemniony, zależało mi na efekcie "ringów" i stąd te kółka ;)

Napisz do revella zazwyczaj przysyłaja części. Ewentualnie kup drugi. Deska fajnie wykonana

myślisz że całą kastę przyślą nową?

Polecam do lakierowania nadwozi farby olejne Model Master gloss.Od kilku lat po różnych próbach maluję nadwozia tylko tymi farbami.Tiner MM do aerografu.rozcieńczenie 1:1 i jest gitara.Polerka papier od 1000 do 5000 potem pasty Tamiya.Nigdy przenigdy nic nie odlazło.Można oklejać podziały kolorów taśmą .Używam taśmy Tamiya,i zero problemów.

no chyba będę musiał zmienić farbę ... jaki bezbarwny na to kładziesz ?

Z bezbarwnym jest trudniej.Mam 3 metody

1 polerka bez bezbarwnego ale baza musi być dobrze sucha 2-3 tygodnie.

2 kolory bardzo ciemne 35 humbrol gloss w puszeczce,nigdy w słoiczku bo schnie ze dwa lata.

3 kolory jasne B501 Mr.Top Coat gloss spray.Ja zlewam do aero,bo jest dużo wydajniej i mam wpływ na dawkowanie.

Jako podkład stosowałem Mr.surfacer 1200.Następny kupię 1500 bo jest drobniejszy.

Udało się przywrócić karoserię

Pomalowane białym podkładem tamiya i białym gunze

Zamierzam nałożyć bezbarwny również gunze gloss i pomalować uszczelki i nadkola na czarno (semi gloss)

Podpowiecie w jakiej kolejności malować dalej by nie zepsuć po raz X

sposób 1

-okleić karoserię taśmą

-maznąć uszczelki

-okleić uszczelki

- maznąć karoserię bezbarwnym gloss

sposób 2

-maznąć wszystko bezbarwnym

-okleić karoserię

-maznąć uszczelki na czarno

czy jeszcze inaczej ?

9ecf325100908e93med.jpg

Tak też zrobię ;)

a jak myślicie czy dysza 0.2 będzie dobra do bezbarwnego Mr.Color GX100 ? mam w h&s 0.2 i w budżetowym jednofunkcyjnym dysze 0.3 którym lepiej i w jakich proporcjach ? wolę już upewnić się w każdej kwestii bo nie chcę myśleć o kolejnym zmywaniu ...

Do bezbarwnego mi najlepiej się maluje większą dyszą 0,5 a proporcje to 1jednostka GX-100: 4 jednostki Levelling thiner

Kurczę 0.5 nie mam ... A co do rozcienczalnika to czy zwykły niebieski thinner mr color da radę? Czy koniecznie leveling thinner?