Jump to content
Diobeu

Kenworth Dump Truck

Recommended Posts

Czołem, stare byki!

Wracam po dwuletniej przerwie, którą świadomie wziąłem na czas tworzenia modelu domku w skali 1:1. Projekt nie jest ukończony, ale przyszła jesień, a każdej jesieni nachodzi mnie na modelarstwo redukcyjne. W 2016 wytrzymałem, w tym nie dam rady. Biorę się za zakurzonego Kenwortha, bo go kocham i już.

P1000871_zpsvfouvufk.jpg

Wszystkie farby, kleje, specyfiki i chemikalia przetrwały na strychu dwa lata, a więc dwa lata poddawane były skrajnie wysokim i skrajnie niskim temperaturom, co oznacza, że połowa pewnie będzie do wyrzucenia. Jak chcecie to wam opowiem, które się nadają

Jak to u mnie bywa będzie brudno i zakurzono (zakurzenie?). Warsztat będzie długi, bo życie zajmuje mi teraz masę czasu. Szczegóły sobie darujmy. W pracach będzie chodziło głównie o przypomnienie sobie technik, które wyparowały mi z głowy. Nie rozstaję się z emaliami, planuję odpuścić nieco podwozie, okablowanie, przewody powietrzne etc., mimo tego, że dają ogromną satysfakcję, to niestety z doświadczenia widzę, że nikogo to nie obchodzi, a moja satysfakcja i tak jest duża.

Paka oczywiście nie będzie chromowana, ale czy uda mi się taką powierzchnię dobrze zabrudzić i zardzewieć - nie wiadomo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Paka oczywiście nie będzie chromowana, ale czy uda mi się taką powierzchnię dobrze zabrudzić i zardzewieć - nie wiadomo.

 

Podejrzewam, że najtrudniejsze w tym będzie pozbycie się chromu

 

Będę kibicował bo u mnie też już chyba drugi rok leży W900 Wrecker... Czeka na swoją kolej i lepsze czasy... No ale "Nie sprzedam, będę robił!"

Też mam przerwę od prac spowodowaną "życiem", szkoda, tęsknię za grzebaniem ale jak mam siadać na 5 minut to nie ma to sensu.

Pozdrawiam serdecznie i kibicuję!

Share this post


Link to post
Share on other sites

czemu uważasz że najtrudniejsze jest pozbycie chromu ? i czego się go pozbywać ?

ja osobiście (może to zły przykład... ) malowałem chromowane elementy lampy w aucie na czarny mat w sprayu i wyszło cacy,

114590ff60cad1ccmed.jpg

0f3ab6b486de766emed.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, to zły przykład. Tutaj mamy chromowaną przestrzeń ładunkową wywrotki, coś tak bezsensownie bezsensownego, że trudno to wytłumaczyć. Chromu jest bardzo gruba warstwa, nazywamy go tu chromem odpustowym, wyjdzie obrzydliwie. Usunę chrom, zużyję "pakę", wyjdzie po mojemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czemu najtrudniejsze? Bo reszta dla kolegi to pewno bułka z masłem

Mi raz nie udało się zmyć chromu i plastiki się zniekształciły

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.