Skocz do zawartości
czesiek

IJN Battleship Nagato 1941 1/350

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam ,że chyba nie nadlewka, a właśnie krzesełkja o których pisze Dorotka. Wydaje mi się, że tutaj widac to wyraźnie http://www.1999.co.jp/eng/image/10059300/20/1 i tutaj chyba jeszcze lepiej https://en.wikipedia.org/wiki/Type_96_25_mm_AT/AA_Gun

Ale 100% pewności nie mam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LUDZIE ZMIŁUJCIE SIĘ..... No pewnie że nadlewka, w dodatku przczepiona do tych właśnie fotelików. To nie jest schemat elektrycznego odpalania głowicy termojądrowej, poważnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czesiek z tyłu nie było belki, popatrz tu-

https://jellbelle.artstation.com/projects/bmvga

I w wykonaniu Blackmana-

http://www.mikromodele.fora.pl/modele-in-box,36/1-700-dzialka-25mm-dla-okretow-japonskich,4076.html

Krzesełka zaznaczyłem strzałkami, a kreską to co do odcięcia...

https://imgur.com/IEvH4zr

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
LUDZIE ZMIŁUJCIE SIĘ..... No pewnie że nadlewka, w dodatku przczepiona do tych właśnie fotelików. To nie jest schemat elektrycznego odpalania głowicy termojądrowej, poważnie
Ale kilka wpisów rozkminiających się pojawiło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisy rozkminiające i wszystkie inne sprawiły, że wreszcie jesteśmy w domku.Dzięki chłopaki, taltos-szczególne podziekowania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podział poszycia był - ale nie na całym kadłubie i na pewno nie tak jak zrobiła to Hasegawa:

zdjęcia wraku Mutsu:

37258688892_7e4a9e059a_b.jpg

widać dość dobrze podział płyt.

`

oraz przekroje poprzeczne (źródło: M. Skwiot EOW)

37432111545_e776dfee6d_b.jpg

37432112595_836dce02f7_b.jpg

w obrębie pasa pancernego oraz w obrębie bąbli (po przebudowie) nie było podziału poszycia.

widać wyraźnie, że płaty poszycia zachodziły na siebie - co nie ma nic wspólnego z "wynalazkiem" Hasegawy

Czesiek - jest kleks - jest wyzwanie !!!

edit: człowiek na wesele na jedną noc pojedzie a tu już trzy strony nowego fajnego tematu....

i jeszcze jedno znalazłem...

21463052_276200572876090_2743554488543035159_n.jpg?oh=7359a1d97cbdc94f6202bf108faa8741&oe=5A473DEA

`

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Czesiek - jest kleks - jest wyzwanie !!! "...blacman, kurde, czy to ma sugerowac bym brał się za to p0szycie??! Mam nadzieję, że nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...czy to ma sugerowac bym brał się za to p0szycie??! Mam nadzieję, że nie...

ano...

można spróbować to naprawić poprzez zaszpachlowanie obszarów, gdzie podziału nie było. Lub zostawić tak jak jest - to Ty decydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcąc zrobic to należycie musiałbym nie tylko zaszpachlowac linie podziału tam gdzie ich nie było ( nie wiem dokładnie które, ale ewentualnie do zrobienia, przyWaszej pomocy), ale również zrobic łączenia na zakładkę. Jedno i drugie razem przerasta niestety moje umiejetności, przyznaje otwarcie i dlatego pozostanie tak jak jest. Zgodnie zreszta z założeniami projektu. Chętnie cos bym do niego dołożył (poza pudłem)ale tylko w ramach swych umiejetności i bez dodatkowych kosztów. Na tego typu pomysły jestem otwarty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczerze to przy tej skali to powinno byc jakas tam dziesiata czy setna mm wiec jak to mowia gra nie watra swieczki. Jesli linia podzialu ma ok 0.5mm to w rzeczywistosci 175mm woec watpie zeby tak bylo. sam ocen czy warto, jedyne co mi przychodzi do glowy to oklejenie kadluba paskami foli aluminiowej i wtedy byloby ok-ish

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że przy takim wielkim kadłubie jak Nagato i przy takim okrutnym babolu jak te podziały w wykonaniu Hasegawy, mógłbyś pokusić się chociaż o zaszpachlowanie całości podziału na bąblach, i zaszpachlowanie linii biegnących w poprzek reszty kadłuba. W ten sposób zamiast blach na zakładkę będziesz miał co prawda wklęsłe linie, ale będzie to wyglądało o niebo lepiej niż to co masz teraz.

Nie mogę wyjść ze zdziwienia, że Hasegawa wypuściła takie coś. Większość ich modeli okrętów wygląda jakby mogli, ale nie do końca im się chciało, ale to jest przegięcie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i masz rację, ze tak należałoby to zrobić.Jednak jak patrze na naprawdę dużą ilość warsztatów i galerii tego modelu to bardzo duza ilość wykonana jest w tymzakresie jak leci. Biorąc pod uwagę, że znakomita wiekszość tych wykonawców jest lepsza niz moja skromna osoba i nie ingerowała w tego babola-zostawiam to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najwyższa pora brac sie za kadłub zanim Gała sie nie zniecierpliwi...W związku z tym nie wiem jak podejść do wiercenia bulajów. nie mam w założeniu kupowania mysle jedynie o wywierceniu zaznaczonych przez Hase. I tu są 2 pytania: Zostawic jak jest, czy też wiercić otwory. Pytanie drugie: jeśli wiercić to wszystkie zaznaczome(jest do cholery), czy jakieś tylko wybrane? Na fotkach modeli różnych wykonawców jest różniście...Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Najwyższa pora brac sie za kadłub zanim Gała sie nie zniecierpliwi...W związku z tym nie wiem jak podejść do wiercenia bulajów. nie mam w założeniu kupowania mysle jedynie o wywierceniu zaznaczonych przez Hase. I tu są 2 pytania: Zostawic jak jest, czy też wiercić otwory. Pytanie drugie: jeśli wiercić to wszystkie zaznaczome(jest do cholery), czy jakieś tylko wybrane? Na fotkach modeli różnych wykonawców jest różniście...Jakieś sugestie?

Wierć, a jak wiercisz to już wszystkie. Nawet w tej skali to daje lepszy efekt. Nie zrób tylko tego błędu co ja i zabezpiecz wnętrze tak, by nie przeświecały na wylot bulaje...

A tak w ogóle to trzymam kciuki - jednostka piękna!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...Wierć...

Nie wierć!

P.S. Żebyś mógł wybrać....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łobuziaki...Wybrałem-nie wiercę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wierć, a potem w otwory zapuść Clearfixa Humbrola lub Kristal Klera z Microscale. Wyjdą Ci w ten sposób szybki. Przynajmniej ja tak robię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Wierć, a potem w otwory zapuść Clearfixa Humbrola lub Kristal Klera z Microscale. Wyjdą Ci w ten sposób szybki. Przynajmniej ja tak robię.

Nie wierć! Zapuść bondica na czarny kolor i będziesz miał ten sam efekt

P.S. Żebyś dalej mógł wybierać....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wodzić mnie tu na pokuszenie! Miał byc kadłub i jest. Obie połówki sklejone, obeszło sie w zasadzie bez szpachli, wszystkie pokłady przygotowane i powiercone. Tak więc cały kadłub przygotowany do pierwszego podkładu. Zgodnie z założeniami, chcę odejść od malowania innego niż aero, więc i podkład nie może byc malowany tak jak dotychczas Motipem z puszki. Czekam na czarna farbę i oby moc była ze mną bo z aero brak mi zupełnie (niemal zupełnie) doświadczenia. Ale kiedyś trzeba znormalnieć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powierc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chłopy...przecież klamka juz zapadła...NIE wiercę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi