Skocz do zawartości
czesiek

IJN Battleship Nagato 1941 1/350

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co ma pagoda do komina?

Nic nie ma. Niemniej na zdjęciach widać, że te białe "płachty" pojawiały się w różnych miejscach okrętów japońskich. Czy na "Nagato" akurat w czwartek one były nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gała...komin z tymi płachtami wrzuciłem jedynie jako przykład. Tu masz to samo na pagodzie

qd1kBCll.jpg

a tu w oryginale

IeSnwMLl.jpg

więc coś chyba jest na rzeczy i stąd moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gała...ja wiem, że są fotki czegoś takiego jak IJN Nagato i zanim zacząłem go lepić pościągałam ich ponad 40, ale gorąco dziękuję za radę.A pytanie wzięło się stąd, że nie zawsze fotka obrazuje akurat 1941 r to raz.(często nie wiadomo jaki okres jest zobrazowany, a może ja nie umiem tak dokładnie wyszukiwać, więc proszę powiedz jak to zrobic by mieć pewność) Dwa, jeśli nawet na jakiejś jest ta dodatkowa osłona, to wcale nie oznacza, że w tym okresie były one zawsze (jeśli ich nie ma danej fotce to nie musi oznaczać ze ich nigdy w tym okresie nie było, prawda?) Dlatego chciałem się upewnić... I tyle w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czesiek - mi się wydaje że sprawy związane z tymi "wywieszkami" nie były sankcjonowane przez regulamin więc na każdej łajbie wyglądało to inaczej. Co więcej śmiem twierdzić iż na danej jednostce sytuacja z "wywieszkami" mogła się zmieniać co miesiąc albo nawet częściej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i dlatego nie biorę tych wywieszek pod uwagę, dzięki M.A.W.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zebyście nie myśleli, że mam jakąś przerwę (emerytalną, chorobową etc.) to jako ciekawostkę chcę podać co dzis wyczytałem m.in. W X 1920 Nagato ustanawia rekord świata szybkości dla pancerników, a w XI 1920 bije swój własny i osiąga szybkość wtedy niespotykaną dla tych jednostek 26,7 węzła czyli niemal 50 km/ godz Jako pierwszy w tamtym okresie został uzbrojony w działa 410 mm, ale najciekawsze dla mnie jest to, że cały kadłub tego okrętu był nitowany i trzeba było do tego...3 732 000 szt nitów!

Tyle z ciekawostek, a wracając do dnia dzisiejszego spore postęp, ale nie mam jak zrobić fotek przy tym świetle. Ale co ma wisieć... Zastanawiam się jak był malowany od dołu górny płat samolotu E8N i jak malować od góry płat dolny. Instrukcja pokazuje jedynie malowanie odwrotne tzn spód płata dolnego i wierzch płata górnego. Przeszukałem googla, ale nie odnalazłem odpowiedzi. Może ktoś dysponuje odpowiednimi fotkami więc byłbym wdzieczny za namiary

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję,pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doszedłem do wniosku, że te worki z piaskiem w takim wykonaniu jak wyżej, nie bardzo pasują...Zrobiłem nieco inne ze styroduru, może nieco za grube, ale na pewno lepsze niż były. Czekam na ramki okienek i relingi, pozostają drobne poprawki i pajęczyna. Może jakoś przed kuracją uda mi się skończyć. W każdym razie obecnie wygląda to tak:

FsW6xAul.jpg

Mh0rnIlo.jpg

dw85NCvl.jpg

Plzhn4Nl.jpg

aGmCyDpl.jpg

s2dDwy7l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
...Czekam na ramki okienek....

Z tego co mi wiadomo jutro się doczekasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorotka, dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dorotka, dzięki!

Nie dziękuj - płać!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to trzeba coś płacić? I proszę mi tu nie rozmydlać warsztatu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za darmo to i po mordzie dostać już nie tak łatwo, psie czasy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety...Popatrz tylko do czego to doszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, żarty na bok...Mam pytanie chłopaki za 100 pkt. Może wreszcie udało mi się znaleźć coś na izolatory (jak je zwał, tak zwał) na olinowaniu.Pytanie brzmi, czy nie są one za grube jeśli się patrzy na fotkę. Nie chodzi mi o żadne przeliczanie w skali, a jedynie o to, czy grubością nie kłują za mocno w oczy? Szukam od dawna jakiejś izolacji do tego, czy ta by się nadawała, czy niestety jest również zbyt gruba?

Jeśli uważacie że się ta grubość nie nadaje, może ktoś podpowie z czego i jak zrobić te cholerne koraliki? Pleaseee...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gała,czy mam wobec tego rozumieć, że te są za grube???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie te? Przecież tam nie ma olinowania na tych fotkach, to gdzie tam sa izolatory????

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde!!! Nie zwróciłem uwagi, a fotki nie przeszły. Poprawiam błąd:

qcSWGuVl.jpg

8uFk2kdl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cholera, a juz miałem nadzieję, że to zda egzamin...Szkoda, bo mam chęć się pobawić z tymi cackami.Coś bliżej na temat tej starej farby czy wikolu? Tyci kropelka na pajęczynę i czaekać by zaschła? Czy jakiś inny sposób?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi