Jump to content
skikut

M3 Lee 1:35 Takom + RB

Recommended Posts

Efekt ciekawy, ale za dużo zabawy z tą solą. Podobny efekt uzyskasz malując techniką popularną u lotników, czyli tzw. meandrami. Pod kątem prostym do płaskich powierzchni malujesz plamkami każdym kolorem który używasz do modulacji. Efekt możesz zobaczyć na moim SU-100 który się nie doczekał galerii.

Efekt ciekawy, ale za dużo zabawy z tą solą. Podobny efekt uzyskasz malując techniką popularną u lotników, czyli tzw. meandrami. Pod kątem prostym do płaskich powierzchni malujesz plamkami każdym kolorem który używasz do modulacji. Efekt możesz zobaczyć na moim SU-100 który się nie doczekał galerii.

Możesz podesłać link bo nie mogę odnaleźć tego wątku a chętnie zobaczę jak co to za technika i jak to wygląda

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=57779

Warsztat słaby, bo większość malowania była wykonana w ciągu jednego weekendu. Ale na jednym zdjęciu ładnie widać efekt. Generalnie malujesz plamkami, rozjaśniasz używając każdego koloru jaki idzie na płaszczyzny pionowe, tylko że inaczej nakładasz.

Już widzę o co chodzi, jednak takie drobne plamki jak u mnie nie są osiągalne Twoja metodą... Czyli pozostaje woda, sól, suszarka...

A czemu nie są osiągalne? Malujesz przecież przy pomocy aero. To wszystko kwestia ciśnienia roboczego, gęstości mieszanki i odrobiny wyczucia.

Pamiętaj - niskie ciśnienie i rzadka farba jest kluczem do sukcesu. Wiele wybacza i można łatwo poprawiać.

A czemu nie są osiągalne? Malujesz przecież przy pomocy aero. To wszystko kwestia ciśnienia roboczego, gęstości mieszanki i odrobiny wyczucia.

Pamiętaj - niskie ciśnienie i rzadka farba jest kluczem do sukcesu. Wiele wybacza i można łatwo poprawiać.

Ja tam wolę pozostać przy soli

A puki co spędziłem dzień na zrobieniu filtru ciemno brązowego i walce z Grubymi kalkami - po raz kolejny Takom mnie pod tym względem rozczarował... Mam tylko nadzieję, że na koniec uda się ukryć te schodowe przejście miedzy kalką a farbą - głównie przy napisach....

24253821378_5fd15a0ebc_b.jpg

38074799502_043e84ae62_b.jpg

24253816438_91b9def5fc_b.jpg

26329519779_4052e818eb_b.jpg

37397352494_b27feb71f1_b.jpg

i po olejach

38106252896_b9ff3d77ac_b.jpg

38161815211_b332dd0915_b.jpg

24309260348_83126d2a04_b.jpg

26385056929_f76b13b8a2_b.jpg

26385056239_afbf167129_b.jpg

26385054909_fe3713f04a_b.jpg

26385052639_7401789504_b.jpg

26385051569_2d47d8affa_b.jpg

Po zdjęciach ujrzałem jeszcze kilka miejsc do podczyszczenia ale to się już zrobi przy brudzeniu

... no i bolączka całego projektu... nie mam pojęcia co zrobić z tą kalką z numerami z tyłu jak sprawić by nie było widać jej kwadratury...

38161814641_aca5934d46_b.jpg

Gdybym wiedział, że tak będą razić w oczy to bym sobie je darował

Trzeba było porozcinać nr. jeszcze na papierze i nowym ostrzem wyciąć jak najwięcej przeźroczystego . A teraz to lakier i papier ścierny inaczej się nie da pozdrawiam OLO.

Nie miałem przekonania ale teraz widzę że fajny metalowy efekt wychodzi

Trochę dziwna modulacja płyt z przodu kadłuba ? Jak płyta z wizjerem ma ciemny kolor na dole , to ta z gwiazdą powinna mieć ciemny na styku (na górze). Nawet logicznie element wystający bardziej płowiał, czyli jaśniejszy dół płyty dolnej i wystająca (górna) część płyty na górze. Ale zginęło to na szczęście na kolejnych etapach.