Jump to content

Recommended Posts

Będąc ostatnio w szale zakupowym doszedłem do wniosku że brakuje mi tak ważnego samolotu jak F-35A.

Mam tylko mały problem którego producenta wybrać,Kitty hawk czy Meng.

Może któryś z kolegów ma oba i jest w stanie doradzić?

Porównanie znalazłem po japońsku i niestety nic nic nie rozumiem.

Link to post
Share on other sites

Kto miał w ręku F-35 KH (raczej którykolwiek: A, B czy C) i Menga, ten wie że Meng bije KH na głowę chyba w każdej kategorii (poza ilością wersji maszyny naturalnie).

Ja co prawda przezornie sprzedałem mojego F-35C gdy tylko usłyszałem że idzie Meng (i nie mogłem porównać mając obu w rękach (w końcu A od C nie różni zbyt wiele)), ale na oko różnica jakościowa jest spora, zarówno jeśli chodzi o detal, merytorykę jak i spasowanie.

Ważne jest też, że do Menga możesz dokupić maski do RAMów, zarówno DN Models (z folii, mam trochę obawy czy nie będą się kurczyć z czasem) jak i nowej firmy Galaxy Models (z papieru takiego jaki Tamka używa do swoich taśm, a Edek robi swoje maski), a to potężne ułatwienie w malowaniu kadłuba tej maszyny.

Tak więc jeśli chcesz koniecznie akurat F-35A, to właściwy wybór jest tylko jeden.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Solo,wiedziałem że doradzisz.Właśnie myślałem o Mengu ale chciałem się trochę upewnić a i cena całkiem całkiem. Co do masek do RAMów to na pewno skorzystam bo ponoć modelarze mają dużo cierpliwości ale wszystko ma swoje granice.

Tak więc Meng.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Przepraszam za odkopanie starego tematu, ale dzisiaj doleciał z luckymodel F-35 Menga w skali 1/48.

Po pierwszym przejrzeniu, wypraski wyglądają bardzo dobrze, także budowa powinna sprawić przyjemność.

Z jakiegoś warsztatu w sieci wyczytałem jedynie, że jest chyba problem ze statecznikami pionowymi, bo składają się z dwóch części i powstaje niefortunna szpara. No i krążą różne opinie na temat RAMów. Że jakoś tak nienaturalnie odtworzone. Do budowy koniecznie będzie trzeba się zaopatrzyć w maski.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Z pierwszych rekonesansów w sieci wynika, że chyba nieco ubogo jest z dodatkami do F-35 Menga. Poza blachami i maskami Eduarda, maskami do RAMów o których pisał wyżej Solo, znalazłem tylko fotel od Kasl Hobby.

 

Jest pełno dodatków, głównie kompitu, foteli i innych bajerów do modeli Kitty Hawka. Orientuje się ktoś może jak te dodatki ewentualnie wyglądają względem modelu Menga? Może ktoś natknął się na jakiś warsztat gdzie jest to zaprezentowane w jakiś sposób. Bo z tego co widzę, to w zestawie Menga kokpit jest bardzo ubogi.

Link to post
Share on other sites

Panowie czy naprawdę nic w własnym zakresie już nie potraficie dorobić jeżeli braknie??? To jest dość duży model.

Śmiem twierdzić że Lightening z Menga ma kokpit całkiem dobrze odtworzony tylko nowoczesne myśliwce niewiele już mają oprócz kilku LCD i przepustnicy w kabinie.

Link to post
Share on other sites

Tam są dwa Flat Panele, elektroniczny wskażnik stby ATT, pulpit sterowania tymi LCD, dwa bezele, dzwignia od podwozia i po prawej stronie cos emer, i przełącznik byc może żródeł dla LCD.To wszystko czyli tam nic nie ma.

Link to post
Share on other sites
Z pierwszych rekonesansów w sieci wynika, że chyba nieco ubogo jest z dodatkami do F-35 Menga. Poza blachami i maskami Eduarda, maskami do RAMów o których pisał wyżej Solo, znalazłem tylko fotel od Kasl Hobby.

 

Zasadniczo to do modelu Menga przydałyby się jedynie dodatki w postaci komór uzbrojenia, bo te zestawowe są raz że ubogie, dwa że dość trudno je zwaloryzować, biorąc pod uwagę jaka tam kotłownia jest w realu.

Kabina czy dysza są zrobione bardzo dobrze, choć ta pierwsza w przypadku KH chyba faktycznie jest troszkę lepiej zdetalowana, co łatwo samemu poprawić w Mengu.

KH jednak znany jest z tego, że w którejś wersji, chyba C, fotel zestawowy nie mieści się w kabinie, tak że ten tego...

Ja bym w tej chwili w ogóle nie myślał o KittyHawku, tylko brał Menga.

To mniej więcej taki wybór jak między F-14A HB i Tamki.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Pytanie a propo kolorów malowania F-35.

FS36170 i FS36270 są poprawne? Bo jest jeszcze Have Glass i farby MRP podają na etykiecie, aby FS36170 używać z Have Glass właśnie.

Co do jaśniejszego koloru to przewinął mi się jeszcze FS36375.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.