Skocz do zawartości

Stanisław Skalski i jego maszyny, 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Pasy zrobione "na szybko na odwal się". Po ściągnięciu taśmy poprawiłem jeszcze granice przejść miedzy kolorami pasów pędzlem. Jam zadowolony. Nitowanie też wyszło o wiele lepiej niż na Fw190, delikatnie. Efekt poniżej

 

Zp2UOtNV_o.jpg

 

1nmSRGqE_o.jpg

 

Co do modelu to dziwi mnie że KP nie dodał podskrzydłowych wyrzutników bombowych i dodatkowych zbiorników paliwa. Nie orientuje się ktoś kto takie produkuje albo czy nie ma ktoś na szrocie? Przygarnął bym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Kupiłem wznowienie hasy, a tydzień później pojawiła się zapowiedź nowego Hurricana z Army. Ja to mam szczęście No nic, trza go zrobić. Malowanie będzie jak poniżej. Spodobało mi się czarne skrzydło

 

JExLWw7D_o.jpg

 

OlUDFS1U_o.jpg

 

Na chwilę obecną mam poprawioną komorę podwozia i walczę z poszyciem. Jest po pierwszej warstwie rozcieńczonej szpachlówy akrylowej

 

8AHebSV3_o.jpg

 

M8cr70cj_o.jpg

 

IJ3FYTmn_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do modelu dojdzie jeszcze tabliczka Yahu, Edkowskie pasy i owiewka z Rob Taurus. W kabinie niewiele będzie widać, ale też coś dłubnąłem. Planuję ją otworzyć.

 

WBs7gkTr_o.jpg

 

Całkiem czarne czy biało-czarne?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W końcu po prawie trzech miesiącach doczekałem się na owiewkę. Po zamontowaniu zabrałem się za malowanie. Zielony waleho niby do Brytoli dedykowany a jakiś taki soczysty za bardzo...

HB0Ri0Lf_o.jpg

EmMItNAO_o.jpg

I pytanie jeszcze. Przeglądając chwile temu zdjęcia zauważyłem jakiś dziwny poziomy element między rurami wydechowymi a kabiną. Cóż to za cholerstwo?

OlUDFS1U_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po angielsku to jest : exhaust glare shield . Google tłumaczą : tarcza odblaskowa wydechu . Mocowane do lotów nocnych .

Tu masz link do bardzo dobrych zdjęć z muzeum - dwa zdjęcia Hurricane'a.

http://www.warbirdphotographs.com/WBP/mof12.htm

Pozdrawiam Hello

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zielony waleho niby do Brytoli dedykowany a jakiś taki soczysty za bardzo...



Ja nim troszke malowalem. Faktycznie w pierwszej warstwie jest slabo kryjacy, (nawet polprzezroczysty) i niemal ciemnoseledynowy, ale po trzeciej warstwie jest ok, zobacz mojego hurricana i spitfire'a. Chyba, ze jednak nie :) 9b7f45da7820602002279ca2be1881c5.jpg92cbed9a6d581fcd447ce82e2e303169.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, panDespota napisał:

Mały apdejt, kalki kalki. Oznaczenia na stateczniku pionowym malowane. To chyba ostatnia Hasegawa na forum ever  :mrgreen:

KjYFDcUQ_o.jpg

t8mNu5lS_o.jpg

Ja też przymierzam się do Hurysia Skalskiego, jak tylko przyjdzie paczuszka z Army ?

Ten zielony faktycznie mocno soczysty. Ja używam XF-81 z Tamiyi, jest bardziej oliwkowy.

4F4786F5-5096-418C-B690-F0632B5A7BCC.jpeg

Edytowane przez GreGG24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 godziny temu, panDespota napisał:

Szybkie pytanie. Krawędzie skrzydeł przy karabinach powinny być czerwone? Na zdjęciach nie mogę się dopatrzeć a schematy ModelMakera i Techmodu pokazują bez...

 

Na schematach malowania może tego nie być, bo to była naklejana na wyloty karabinów taśma. I zazwyczaj chyba czerwona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

W międzyczasie jak czekam na pasy do Meśka zabrałem się za P.11c. Chciałem zlepić coś bez przeróbek na odstresowanie, ale już wiem że trzeba przesunąć chłodnicę. Wkleiłem pasek plastiku i będę szlifował. Dziwne, że przy tak dopracowanym modelu takiego byka ktoś walną. Co nie zmienia faktu, że jestem mega zadowolony z modelu. Jest super! W sumie tyle tych PZL-ek było na forum, że ten warsztat to tylko dla formalności. Klasycznie wystartowałem od kabinki

P3vxllpI_o.jpg

Malowanie jak w tytule. Teraz pytanie, czy wypłynęły jakieś nowe informacje ew. zdjęcia samolotu Pana Stanisława na jakim latał w '39? Czy cisza i zostajemy przy seryjnym 8.62 i kodowym 64?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zamknąłem kadłub. Poprawiłem wklęśniętą chłodnicę oraz przesunąłem ją na modelu. Model przenitowałem tylko częściowo. Nie nitowałem blachy falistej. W P.7a nie usunąłem "kraterków" aby nie uszkodzić jej struktury i nie do końca byłem zadowolony z efektu. Teraz malowanko.

5Hn2lw3V_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.