Jump to content
panDespota

Stanisław Skalski i jego maszyny, 1/72

Recommended Posts

Świetny temat . Jakie farby używasz do malowania "jedenastki"?

Pozdrawiam Hello

6 godzin temu, Hello napisał:

Świetny temat . Jakie farby używasz do malowania "jedenastki"?

Pozdrawiam Hello

Ciemny khaki i błękit z tego zestawu

hataka-htkas01-polish-air-force-paint-set.jpg.06c7550f8b0f383baf980d30d2e55da0.jpg

Dziękuję .Czy na sam koniec będzie też Ha...ta...ka ? 

Ciekawe czy są jeszcze inne serie kalkomanii dotyczące jednego naszego pilota ? Bohaterów mamy bardzo wielu .

Hello

Edited by Hello

No , lakier Hataki albo jakiś inny . Kropki zrobiłem bo z japońskim językiem mi się kojarzy . Jak np. harakiri . Taki żart .

Pozdrawiam Hello

Aaa :) Nie Nie, hataki już nie będzie. To jedyny zestaw jaki mam. Dzialam na vallejo. Choć w sumie szukam jakiegoś dobrego lakieru bezbarwnego blyszczacego niesmrodliwego. Bo ten vallejo nawet po kilku dniach schnięcia  potrafi zejść przy ścieraniu washa 😕 

8 minut temu, panDespota napisał:

Aaa :) Nie Nie, hataki już nie będzie. To jedyny zestaw jaki mam. Dzialam na vallejo. Choć w sumie szukam jakiegoś dobrego lakieru bezbarwnego blyszczacego niesmrodliwego. Bo ten vallejo nawet po kilku dniach schnięcia  potrafi zejść przy ścieraniu washa 😕 

X-22 Tamiya lub Ha-ta-ka Orange.:szczerbol:

Aaa Nie Nie, hataki już nie będzie. To jedyny zestaw jaki mam. Dzialam na vallejo. Choć w sumie szukam jakiegoś dobrego lakieru bezbarwnego blyszczacego niesmrodliwego. Bo ten vallejo nawet po kilku dniach schnięcia  potrafi zejść przy ścieraniu washa  
Odpisuję troche po niewczasie ale zacząłem odchodzić od vallejo. Z powodu właśnie łatwosci ścierania i slabej przyczepnosci. Nie mowiac o totalnej loterii jesli chodzi o krycie. Moze to jeszcze braki w umiejetnosciach ale juz widze roznice miedzy akrylami tamiyi i vallejo. Tamiya lepiej sie trzyma bez podkladu niz vallejo z podkladem. To tylko jeden z powodów.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Ja problemu z przyczepnością farb Vallejo nie mam żadnego, ale podstawa to podkład one shot. Ich jest strasznie słaby. Problem mam właśnie z lakierem błyszczącym. Zdarza się, że przy tarciu washa potrafi miejscami złazić nawet po kilkudniowym schnięciu. Użyłem teraz Hataki, zobaczymy jak z nim pójdzie.