Jump to content
Szydercza Gała

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350

Recommended Posts

O to ja siadam i się ucze, więc proszę wykład prowadzić spokojnie i dokładnie tłumaczyć krok po kroku, do czego mocujemy w pokładzie etc

Ps będziesz robił metoda indiańska :)

Przylepiłem bloczki od flaglinek i resztę szmelcu, co później miedzy linkami ciulowo by sie wklejało. ŻelastFo postawione tylko dla picu, tu sie pewnie posty z dużą iloscią fotek skończą, wypuszczam z klatki pajONka :haha:

49677441291_84e2323eda_o.jpg

49677440961_97a6a55913_o.jpg

49677724392_97e25dc9b3_o.jpg

49677441181_73046155ea_o.jpg

49677441106_10dcb3971c_o.jpg

• Like 1

Poka na te maszty z bliska, co się boisz? Chodzi mi o łączenie bomu z masztem i tych bloczków do flaglinek. Na razie cacy.

NIe zpaomnij sobie puścic w czasie pracy: 

Poza bloczkami przecież są wcześniej zdjęcia tych masztów z każdej strony i w MAKRO :haha:

ale własnie chodzi o te bloczki 😉 i jeszcze mi proszę powiedzieć jak montujesz do pokładu etc bo już kilka metod mam w głowie - mikro kółka fot otrawione, nawiercanie otworów, mikro druciki do których sie to dokleja ...- wszystko co z olinowaniem jest mega ciekawe. Wiec nie ociągać się, tylko robić foty i tłumaczyć takim matołkom jak ja :)

na pewno najwyższy wynagrodzi ci to w grogu ... w odpowiednim czasie :)))) a w doczesności to ja się może gdzieś kiedyś także dorzucę w podzięce :)

W bloczkach też nie ma żadnej magii, to kółka polistyrenu o średnicy około 0.9 mm przeklejone do rei. A linki po prostu bierzesz i przyklejasz do nich z jednej strony a do czegostam z drugiej. W tej skali nie bawię się w żadne tam cuda, bezposrednio do pokładów czy nadbudówek. Kółka czy inne kotwy robię w 200 ale tylko wtedy kiedy wiem na pewno gdzie liny szły. Zazwyczaj trzeba rzeźbić i omijać różne rzeczy więc przewidzenie gdzie wypadnie dół liny nie zawsze jest możliwe.

jak by nie bylo magi to by nie wyglądało jak wygląd, hehe 

nie kokietuj nie kokietuj tylko dawaj foty :)

Posted (edited)

Co pajOnk to różna technika. 

Laskonogi, wszystkie chwyty dozwolone, może poza nawiercaniem otworów. To bez sensu. Przynajmniej przy metodzie z rozciagnieta ramka. Tak jak Gała pisze, w tej skali a tym bardziej w 1/700 nke ma co się bawić specjalnie w uchwyty na dolnym punkcie przyczepu. Haljardowe linki z reguły wystarczy na dole do relinga zamocować przy koszach na chorągiewki albo do samych koszy. Zalezy co sugeruje schemat. Konstrukcyjne do pokładu, komina itp z reguły wystarczy punktowo chwycyc i ew dać kropelkę pva imitującą bloczek czy coś. W sytuacji bardzo eksponowanych elementów (tak jak u mnie na japonce na wentylatorach i pagodzie) można dodać jakieś pseudo przyczepy z blaszek itp. 

I jeszcze jedno. Przy pracy z rozciagnieta ramka i nie tylko, najłatwiej i najwygodniej klei się z dołu do góry i od środka na zewnątrz. I jeszcze jednojedno, jak się zamoczy nitke z ramki w kleju typu contacta revella to na końcu nitki robi się kulka która można łatwo "położyć" i przykleić w wybranym miejscu. 

Sorry Michał za przydługi post. Ale mój PajOnk mi kazał. 

giphy-downsized.gif.8a98b4afdd4d1399c3195e921fd8ab46.gif

Edited by Super_Hans
  • Thanks 1

Spoko loko, merytorycznej merytoryczności nigdy za wiele :szczerbol:

Posted (edited)

Słaby jestem, statka nie uCZymie w łapie, więc porobiłem plandeki z Żuka :haha:

49700727791_bab64a7854_o.jpg

49700196358_8505239565_o.jpg

Edited by Szydercza Gała
  • Like 1

Francuzi to jednak potrafią wszystko wykorzystac, np jak widzę na kutrze z dantona zamontowali jako kominy spiżowe lufy z czasów Napoleona, bo tak na oko przekrój ścianek podobny 😉

A na poważnie zajefajoskie plandeki, czy to jest chusteczka, czy osławiona taśma teflonowa ? Trochę tak teatralnie rzucona, ale to Francuzi u nich zawsze nieład na okrętach był

Teflon, teflon. Jakby były poukładane jak trzeba to nie wyglądałyby tak fajnie :haha:  pamiętaj że to komiksowy pancernik z efektem ŁAŁ :wink: 

I tak trzymać ! 

Nie no, Panie, ale u Francuzów w czasach pokoju to porządek powinien być, jak na paradzie... Taki pierdzielnik to Oni tylko podczas odwrotu mieli :haha:

PajONk poszedł z łańcucha :haha: Perty i początki flaglinek:

49706030067_2075563a59_o.jpg

49705710556_b5f2c4c647_o.jpg

49705176063_1d0f8b6b41_o.jpg

49705710626_828825a16a_o.jpg

• Like 3

Posted (edited)

To tylko zapytam... . Drzewem sandałowym pachnie??? Bo mi to wygląda na porządna robotę wypasionego  PajOnka z chaty samego Szamana. :lol:

Edited by Super_Hans
  • Haha 1

Gała przestań komputerowe rendery wrzucać ! 😁

pięknie wychodzi... 

Jako że dzisiejsze rezultaty pracy pajONka uznałem za zadowalajONce, kilka foteczek :haha:

49713183098_dd999ca1f2_o.jpg

49713184248_50ce2ba783_o.jpg

49713722456_d4da2db86b_o.jpg

• Like 3

Wieszak na pranie jak się patrzy - brawa dla pająka :super: