Jump to content
Szydercza Gała

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350

Recommended Posts

Olinowanie bajka! Cieszę się, że szamańską metodą. Te zwisy to upierdliwe są i trudne. Przy luźnej poziomej (z lekkim zwisem, czyli tak w realu) każda pionowa powoduje że całość zaczyna trochę tańczyć i wichrować w płaszczyźnie horyzonatlnej i strzalkowej. Wiadomo, oko ludzkie jeśli chodzi o symetrię jest strasznie wyczulone i każde nienaturalne ugięcie będzie kłuło. Widzę, że dzielnie walczyłeś i w sumie wyszedłeś z tarczą. 

W japonce miałem podobny problem, że traciłem geometryczny ład w pajenczynie z pionowymi. Ostatecznie poszedłem na kompromis i naciągnąłem podłużne wink4IMG_20200331_200205.thumb.jpg.ef746b19351330b30e4b44e99151608d.jpg

Posted (edited)

No więc Pawle mnie tez to wnerwiało i zwisów już nie ma, poziome dwie naciągnąłem tak jak Ty. Jutro zrobię nowe zwisy i jeszcze te latawce co są na górnej linie. Ze dwie godziny się na to gapiłem i biłem z myślami :haha: tak po prawdzie to tu więcej rzeczy powinno zwisać. No cóż nie mozna mieć wszystkiego.....

Edited by Szydercza Gała

Posted (edited)

a czy te zwisy nie lepiej robić z mega cienkiej nicy - jej ułożenie z założenia będzie bardziej naturalne ? choć nie wiem czy za bardzo róznica materiału nie kuła by w oczy ?

Edited by laskonogi

Zrobiłem z drutu, proste i ciul. Kończyć już trzeba.

nie robi się olinowania z linek.... koniec. Olinowanie robi się z drutu.... koniec.

🤪

na poważnie: najbardziej kontrolowana metodą w kontekście napinania, kształtowania czy też doczepiania anten jest wykonanie olinowania z drutu.  

No niestety jak w wielu przypadkach nie ma jedynej metody, drut tez nie zawsze wyglada dobrze zwłaszcza jak idzie kilka naciagów rownolegle obok siebie. Także ten, a te naciągi wyglądają fajnie wiec nie przejmuj się, idziesz w dobrym kierunku🤪🤪🤪🤪🤪🤪.

Wszystkiew metody maja zady i walety, mój jest hybrydowy, jest i drut i ramki. To już chyba ostatnie przed galerią, jeszcze parę pierdół do zrobienia zostało i pacynki do wymalowania.

49742812382_c9f3cb4898_o.jpg

49742812397_b4b38fe479_o.jpg

49741939033_f784c6652a_o.jpg

49741939093_875b5573dc_o.jpg

49742489266_c38102da9e_o.jpg

49742489286_6ec24c50b4_o.jpg

49741939178_d358b5994d_o.jpg

49742489586_56028b24fe_o.jpg

49742812637_b5c4297a67_o.jpg

49741939318_b36ca8bff6_o.jpg

49742812707_f60d1b561d_o.jpg

49742489476_76bfdb4477_o.jpg

49741939473_641faeb7d9_o.jpg

49742489551_941d434b34_o.jpg

• Like 4

Lin jak na żaglowcu jakim. Jak żeś wystrugał te kwadratowe cosie że tak kształt trzymają?

LatFce są z drutu, prastarą metodą kartonikową zrobione. Nie dałem rady zrobić ich w ręku, choć właśnie wymyśliłem jak jeszcze można by je zrobić przy użyciu blue tacka :haha:

Posted (edited)

Jest moc! :super:

Wez tam postudiuj jeszcze te szalupy i łódki z piecykiem. Czy one przypadkiem nie były jakimiś linami mocowane. Takie pierdoły fajnie dodają życia okręTu. W ogóle gdzies tam zwiń plecionke wędkarska i rzuć w te plandeki albo gdzieś przy polerach na przykład. Będzie fajnie. 

Edited by Super_Hans
  • Like 2

Posted (edited)

niewątpliwe ze efekt ŁAŁ udało się osiągnąć :)

Edited by laskonogi

2,5 roku pracy, 27 stron wątku, a wszystko po to by osiągnąć efekt jak w PRLowskiej łazience... Wyszło świetnie! Brak słów 😁 :super: Tak jak pisałem wcześniej, daje dwie stówki i kupuje go!, adres znasz, wiesz gdzie wysłać :haha:

• Haha 1

:haha: :haha: :haha:

O cenie pogadamy następnym razem na browarze, jak się już cały ten cyrk skończy :wink:

no... ładnie.

nieco mnie się nie podoba kafelkowanie... nieco za mocno widoczne. Ale - wiem - jeszcze je będziesz pieścił... :D

Za dużo cukru w cukrze, No ale jak tak miało być no to niech będzie. 
Podoba mi się wykonanie czyli sklejenie, własne blaszki i tak dalej. To jest bardzo fajne. Malowanie a raczej koncepcja to niestety droga do nikąd, testowana przez innych kafelkarzy lata temu. Sam okręt tez nie pomaga, Mutsuki to przy tym jak porównacie Araba z mulem 🙃🙃🙃
Nie martw się w galerii już będzie sam miód, klub Cię nie opuści🤩🤩🤩.

Wolno przeciez mieć własne zdane, nie mam nic przeciw temu żeby nie zgadzać się z moja koncepcją, w naszym cesarstFie nie ma JEDYNIE SŁUSZNEJ koncepcji :haha: 

Dyskusja o efekciarskich kaflach i dupach węża była mniej więcej na 9-14 stronie.

Zbliża się finał a w galerii niekoniecznie będzie miejsce na takie dywagacje skoro ma być i będzie miód (na co model zasługuje z resztą :) ) Ja się do tych kafelek ostatecznie przekonałem, choć subiektywnie rzecz ujmując dla mnie kontrast pozostaje zbyt ostry. Ale nie zgodzę się z Tobą Piotras, że to droga donikąd. Raczej ucieczka do przodu przed peleton. Myślę z resztą, że każdy kto widzi i rozumie, że okrętu nie można już pomalować równo oryginalną farbą w jeden wieczór jedzie w tym wyścigu też.  :model:  

1 godzinę temu, Super_Hans napisał:

Raczej ucieczka do przodu przed peleton.

Bry, to nie jest ucieczka, to jest SF i tyle...

Jestem wielkim zwolennikiem malowania okrętów jednolicie, oryginalną farbą, bez washa, bez cieniowania, marmurów, rdzy, zacieków i w ogóle całego tego SF. Im więcej osób robi okręty, jak ten poniżej, tym lepiej!! 😁 _20200408_202743.thumb.JPG.639cd510176cc9b03a7e23ef839ccc2e.JPG

• Haha 4

Chudy doskonale wiesz, że chodzi o te kafelki, a nie o jednolite malowanie...

Taltos wiem, wiem, doskonale wiem o co chodzi. Jednym się to podoba innym nie, naturalna rzecz. Do mnie to przemawia, a do innych nie. Ja lubię jak na kadłubie coś się dzieje i zdecydowanie nie trawię, gdy oglądam pusty, jednolity kadłub. Gała miał taką wizję i chociaż z początku miałem mieszane uczucia, to patrząc na to, jak to teraz wygląda przekonałem się.