Jump to content

Rewolucyjna ZIABAAAAAAAA :) Hobby Boss, 1:350

Recommended Posts

• Replies 702
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jestem wielkim zwolennikiem malowania okrętów jednolicie, oryginalną farbą, bez washa, bez cieniowania, marmurów, rdzy, zacieków i w ogóle całego tego SF. Im więcej osób robi okręty, jak ten poniżej,

Żeby nie było że się w PROJEKCIE ordynarnie obijam, bez jakielkowiek przyczyny. Sie łoszuje sie, póki co NAVIGA, szmacenie w kolejnym podejściu.        

Wszystkiew metody maja zady i walety, mój jest hybrydowy, jest i drut i ramki. To już chyba ostatnie przed galerią, jeszcze parę pierdół do zrobienia zostało i pacynki do wymalowania.  

Posted Images

Taaaa i fugi z atlasa ?????

Dajmy sobie siana, każdy sobie  robi jak chce i to jest najlepsze. To tylko model, następny może by całkiem inny albo bardzo podobny. 

22 minuty temu, unicaunica napisał:

Czyli klinkierowa, a były tak montowane? Nie pytam żeby się czepiać tylko z ciekawości?

Z tego co się orientuję to w tym okresie tak robiono. Tutaj masz jak wygląda blacha na zakładkę 

_20200409_215846.thumb.JPG.c5ba860b61126eed63948603e263868b.JPG

21 minut temu, taltos1 napisał:

Tutaj tak, na modelu nie bo burty są gładkie...

Rozwaliłeś system! Podejście "Nie mam racji, ale i tak będę szedł w zaparte". Aaa i burty nie są gładkie, wystarczy prześledzić wątek. 

Malowanie Dantona to są kafle z fugami, Reksio, kamuflaż się starł hahaha. 

I po co ci to było Gała?! Z peletonu wyskoczyłeś w modelarskie SF i teraz masz na co zasłużyłeś!

Nie ma co kruszyć kopii, niech każdy robi zgodnie z WŁASNĄ definicją realizmu, poczuciem estetyki i na ile mu umiejętności starcza.

Patrząc na model Gały i Taltosa1 widać wyraźnie, że autorzy mają całkiem różne "wyznania" co do malowania okrętów i żaden modelarski "ekumenizm" ich nie pogodzi.

1586452127041-1.thumb.JPEG.183b2348bae66fda19044ab9c7bb610d.JPEG

256328287_imageproxy(1).jpeg.6430bdf31c8849d72e5c39fb945b176b.jpeg

Mnie osobiście dużo bliżej do estetyki Michała choć nie ukrywam, tak jak pisał blacman mam wrażenie, że brakuje mi kontrastowego linijnego odcięcia płyt przy mniejszym światłocieniu samej płyty. Czy umiałbym zrobić to lepiej - pewnie nie.

W dniu 9.04.2020 o 22:33, taltos1 napisał:

Tutaj tak, na modelu nie bo burty są gładkie...

Właśnie dlatego, że są na modelu są gładkie a w rzeczywistości nie, to je chłop wymalował.

Edited by Super_Hans
  • Haha 1

Peace! Chodzimy do różnych modelarskich kościołów jak doskonale widać na tych fotach. Ziaba to w ogóle wyzwolona Francuzka więc odeszła do sekty i pachy zapuszcza z tego co słyszałem. :szczerbol:

Edited by Super_Hans
  • Haha 1

Wybacz, nie wiem ile lat mają. Nie śledzę innych forum więc te galerie co dałeś ok 10 lat temu nie liczac tych cudzych to jedyny punkt odniesienia na MW. Nowszych okrętów nie widze (pozna pora więc mogę się mylić). Nie chodzi mi o dyskredytację czyjejkolwiek pracy a porównanie dwóch zupełnie różnych sposobów malowania. Każdy sam umie wyciągnąć wnioski.

Edited by Super_Hans

Generalnie to te burty - w porównaniu resztą modelu - wyglądają słabo. Po prostu. Ogólnie super wielka sztuka modelarska przez duże S ale burty są zbyt sztuczne. I wcale nie oddają poszycia z nachodzących na siebie blach. Szczególnie sztucznie to wygląda tuż przed rufową parą kominów na prawej burcie. Być może dodanie imitacji krawędzi poszczególnych blach (np. ciemno szarą kreską) poprawiłoby odbiór wizualny. W tej chwili to nie poszycie tylko tonowane kafelki … 

Edited by blacman
Posted (edited)

Jak już mówiłem, z opiniami jak z dupami, każdy ma własną :haha: Nikogo nie namawiam przecież do naśladowania, powiem więcej, popieram apel Mariusza: malujcie oryginalnOM farbOM i zostawcie całe to SF dla takich heretykUF i bluźnietcIF jak ja :wink:

Edited by Szydercza Gała
  • Like 2
  • Haha 1

Że napisałem o klinkierze to nie znaczy że mi się nie podoba?

Nie do każdego statka będzie pasować ta sama koncepcja malowania także to chyba nie wyścig?

PS zdjęcia robisz tak że wygląda to renderowo i ludzie mają problem z odbiorem jakby było więcej mebli jakaś firanka i takie tam w tle to by było lepiej ??

W dniu 9.04.2020 o 23:41, Super_Hans napisał:

Nie chodzi mi o dyskredytację czyjejkolwiek pracy a porównanie dwóch zupełnie różnych sposobów malowania. Każdy sam umie wyciągnąć wnioski.

Hej, tylko jest mały drobiazg, to są stare modele ok. 20 letnie,  wtedy zaczynałem moją amatorską przygodę z modelami okrętów,

i nie miałem pojęcia o washu, blaszkach czy jakichś sztuczkach malarskich, a od dobrych paru lat modeli okrętów już nie robię...

Więc nie bardzo tu jest co porównywać i z czego wyciągać wnioski...

W dniu 9.04.2020 o 23:05, Super_Hans napisał:

Właśnie dlatego, że są na modelu są gładkie a w rzeczywistości nie, to je chłop wymalował.

Ciekawe, bo jak wcześniej napisałem, że są gładkie, to straszny ubaw był, a teraz sam piszesz, że gładkie...

Generalnie chodziło mi o to kontrastowe linijne odcięcie płyt, którego na modelu nie ma...

No nic, życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt ?

Edited by taltos1
46 minut temu, taltos1 napisał:

Ciekawe, bo jak wcześniej napisałem, że są gładkie, to straszny ubaw był, a teraz sam piszesz, że gładkie...

Generalnie chodzi o to, że sam kadłub modelu był płaski, dlatego Gała natrysnął podkład i nadał mu jeden poziom wypukłości w postaci poziomych pasów poszycia. Następnie pozostało wykonać pojedyncze płyty na tych pasach. Zrobił to cieniowaniem, co jak dla mnie ma sens. Można oczywiście byłoby się pobawić w zrobienie tych płyt wypukłych, w miejscach gdzie nachodzą na siebie, no ale wybrał taka metodę. Te linie o których taltos piszesz, może i by przeszły, nie wiem, chociaż bałbym się czy by nie zrobiło się zbytnio w kratkę na tym kadłubie. Dobra Pany nie ma co bić piany :D

Skończyła mi się już amunicja lajków na dzisiaj:super: Malowanie fajne nic ino bezczelnie zrzynać.

Po prostu człowiek kupił sobie nowy aerograf i chciał sobie pomalować w tym przypadku akrat kafelki, tak bym to widział :) Druga sprawa to nie każdy  musi optować za Francuzkami z włosami pod pachami ( ja bardzo lubię ) Śmierć Burbonom! Niech Żyje Rewolucja !