Jump to content

Pz.Kpfw. VI Tiger, Italeri 1/35


Skyraider
 Share

Recommended Posts

Witam!

Model Tygrysa wykonany przeze mnie 2 lata temu. Malowanie dość kontrowersyjne, zielone - takie sugerowało italeri dla pojazdu należącego do 1 kompanii, SPZ.ABT.501, Tunezja 1943r. Patrząc na niego, czasem myślę, że trochę nietrafiony odcień farby dobrałem - zbyt ZSRR-owski? Niemniej jednak, uważam, że źle nie jest zwłaszcza jak na początki przygody z modelarstwem i pierwsze poważniejsze zabiegi typu zacieki, wash, obicia, przepalenia, itp.

Zachęcam do wyrażania opinii i krytykowania

 

PVP0yvN.jpg

2vpiSBt.jpg

5mFkTu9.jpg

Q2j3OUa.jpg

l6Ji6Kc.jpg

70Wm3ZK.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hejka,

owszem, zielony, ale mniej więcej taki:

xrxpNXd.jpg

 

nie należy zbytnio sugerować się informacjami z instrukcji... często są niepoprawne

 

Co do modelu: chyba trochę za mocny wash. Jak dla mnie to jeszcze musisz popracować nad obiciami oraz jak na pustynny pojazd to trochę mało kurzu. I co to za kreska dookoła wieży?!!!

Generalnie dość estetycznie wykonany model, ale jeszcze trochę pracy nad warsztatem przed tobą.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

I co to za kreska dookoła wieży?!

Miejsce styku dachu z wieżą - pewnie powinno być zaszpachlowane, choć i tak nie zastanawiałem się wtedy zbytnio nad liniami podziału pancerza, czy są poprawne.

Następny model dam na warsztat, żebyście mogli wytykać takie "szoki" już na etapie produkcji, ale też i doradzać. Następnym moim projektem będzie M3 Scout Car w australijskim malowaniu, najprawdopodobniej od zvezdy. Warsztat otworzę pod koniec tego miesiąca albo na początku listopada.

Link to comment
Share on other sites

Model jest jaki jest. Wykonanie, powiedzmy że trochę poniżej przeciętnej. Ale najważniejsze jest to że się nie zniechęcasz I masz zamiar działać dalej. Czekam więc na warsztat i zobaczymy co tam będziesz działał.

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o 141 to chyba zaszalales. Blizej mu do 131. Lopata, uchyt na przedniej plycie, mocowania na gasienice z przodu nie istnialy w przypadku 141. Blotniki boczne i tylne tez nie ten typ, zasobnik wiezowy za krotki, skrzynka na tylnej plycie inna. To tak na szybki jak sie messer pojawi to ci pelna liste zapoda.

 

Co do washa i innych zabiegow musisz nad tym popracowac. To czarne cos na wszystkich krawedziach to co to?

 

Zakladaj warsztaty i pytaj co i jak w miare mozliwosci kazdy ci cos podopowie. Jakbys robil jeszcze Tygrysa to polecam ta strone http://tiger1.info/

Link to comment
Share on other sites

kzugaj to coś co nazywasz "czarne" nie jest czarne, tylko ciemno stalowe, a są to obicia. Jak wspomniałem w pierwszym poście na modelu testowałem wtedy techniki i miałem wtedy takie widzimisię, żeby praktycznie wszystkie krawędzie obić . Merytorycznie nie trzyma się kupy - dobrze o tym wiem, a z racji tego, że nie lubię przejmować się takim drobnostkami jak np. to czy na danym pojeździe była łopata czy jej nie było, zrobiłem Tygrysa tak jak Italeri kazało Miała być przyjemność z klejenia i pamiętam, że była. Jak kogoś ciekawi mój postęp w pancerce polecam obejrzeć galerię z moim T-34-85 http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=59031

Teciak został wykonany w sierpniu, więc niedawno. Odniosę się jeszcze do farby zielonej. Robiąc wtedy tego Tygrysa znalazłem informacje, że farba ta była włoską farbą lotniczą.

 

Zaktualizuje jeszcze informacje o warsztacie: ruszy w piątek lub w sobotę. Miał być Scout Car, ale skusiłem się na M18 Hellcat od Academy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.