Jump to content

PONTIAC TRANS AM TURBO - Monogram 1:8

Recommended Posts

• Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak pisze Tornado, wersje wolnossące miały wystawioną ponad maskę osłonę filtru powietrza, tzw. shaker. Nie ma to jak stare dobre muscle cars ;)

Model świetny, jeszcze raz gratulacje.

Co do pojemności silnika, to 6.6 litra (400 cali sześciennych) to była jedna z opcji, pozostałe to 301, 305, i 350 c.i (od 5.0 do 5.7 litra), ale to już były zwykłe Firebird'y, T/A miał silnik 400 c.i.

W tamtym okresie moce silników zza oceanu wołały o pomstę do nieba A to wszystko przez OPEC ;) przynajmniej teraz są świetną bazą do modyfikacji ;)

moce silników:

301c.i. turbo ('80, '81): 210hp

400c.i. : 185hp

przy czym "amerykańskie konie" to nie jest dokładnie to samo co "europejskie konie", ale w przybliżeniu dla szarego obywatela może być ;)

ps. najsłabszą wersją w drugiej połowie lat 70tych był silnik V6 231c.i. ( 3.8l) o zawrotnej mocy 105hp ale V6 moim osobistym zdaniem w tych samochodach to pomyłka jest;)

ok. ja kończę ploty i wracam na widownię ;)

• 4 months later...

Mnustwo wody upłynęło od ostatniej aktualizacji, w każdym razie oznajmiam ze model TRANS-AMa jest ukończony Zamieszczam tylko jedną fotkę, więcej wstawie gdy zrobię je przy świetle dziennym. Heh - muszę postarać się o białe rękawiczki, gdyż na fotce widać cały wypalcowany model

832ad77962f20ca4.jpg

O ! Ja nie mogę , ale olbrzym ! Super tak samo jak i wykonanie, ale u Ciebie Torni to już norma.Czekam na zdjęcia w galerii.

Pozdrawiam,eKrystian

Piękna robota Super autko bardzo mi się podoba Szkoda, że kalki dały ciała i kiepsko leżały i trzeba było poprawiać. Ale ogólnie jest PIĄTECZKA )))

Andrzejku Andrzejku...czy kiedyś w końcu popsujesz jakiś model ;)

Pogratulować modelu naprawdę świetnie się prezentuje.