Jump to content
Buka

Trójmiasto

Recommended Posts

Witam wszystkich,

mam pytanie do forumowiczów mieszkających w Trójmieście. W jakich sklepach stacjonarnych kupujecie ? Oprócz modelmanii w Galerii Bałtyckiej. Ciekawy jestem czy gdzieś sprzedają pactry - niestety na własną rękę nie mogę nic znaleźć.

A po co Ci coś więcej niż Modelamania? Moim zdaniem najlepszy sklep. A Pactra to syf, więc nie wiem czemu się nią interesujesz.

W Gdyni Pactry są chyba w tym sklepie naprzeciw hali targowej, nazywa się Walentynka bodajże. Mają tam trochę farb, chemii i narzędzi ale szału nie ma.

No i Modelmania jest w Metropolii, nie w Bałtyckiej

Dokładnie jak mówi kolega filipsg, w Walentynkce. Kiedyś mieli więcej modeli itp. Ale teraz też nie jest źle. Pactra, tamiya, vallejo są napewno i to w sporych ilościach. A byłem tam ostatnio tydzień temu.

A po co Ci coś więcej niż Modelamania? Moim zdaniem najlepszy sklep. A Pactra to syf, więc nie wiem czemu się nią interesujesz.

1. napisz po prostu że się nie nauczyłeś nimi malować, a jak już rzucasz swoje mundrości to opatrz je prosze dopiskiem "moim zdaniem" - bo skoro masz o nich takie zdanie to OK ale nie jest to jakaś ogólna prawda obiektywna, wiele osób nimi maluje z dobrymi rezultatami i sobie chwali.

2. w Gdańsku jestem przynajmniej raz w roku od dobrych iluś lat, dawniej zawsze zaglądnąłem do Modelmanii - może się coś zmieniło ale modele mieli tylko tych najpopularniejszych producentów, nic specjalnego, natomiast co mnie zraziło to ogólne "nie chce mi się..." do klienta, jakieś takie zblazowanie, utrudnianie, "czego pan szuka to powiem" zamiast "proszę się spokojnie rozejrzeć" i jakieś niecierpliwe pilnowanie klienta jak by był złodziejem... to nie sklep częściami samochodowymi żeby podać konkret po co się przyszło i szlus, modeli mam cały skład - chciałem popatrzeć czy jest co upolować a nie spowiadać się i przy okazji obnażać kiepską wiedzę sprzedawcy... także już tam nie zaglądam a kaske zostawiam gdzie indziej. Jeżeli coś się tam zmieniło w tej sprawie to dobrze i dajcie znać, nie stawiam nigdy na nikim krechy.

3. i wracając do istoty rzeczy, zawsze jak jestem w Gdańsku to zaglądam tutaj:

Grobla II 12/14, 80-835 Gdańsk

sklep zabawkowy z nieźle wyposażonym kątem modelarskim, dużo farb, narzędzi, modeli, można spokojnie sobie pooglądać co tam mają ciekawego, pozaglądać do pudeł, zawsze coś przywiozę a i kilka ciekawostek tam wyszukałem.

pozdrawiam

ww

sklep zabawkowy z nieźle wyposażonym kątem modelarskim, dużo farb, narzędzi, modeli, można spokojnie sobie pooglądać co tam mają ciekawego, pozaglądać do pudeł, zawsze coś przywiozę a i kilka ciekawostek tam wyszukałem.

pozdrawiam

ww

A po co tracić czas na „naukę” malowania najtańszym padłem?

A ten zabawkowy to jak był w starej lokalizacji (miałem do niego z 15 metrów) miał obsługę na poziomie. Po przeniesieniu się na Grobla II to TRAGEDIA - szczególnie jak synuś obsługuje.

Edited by Guest

1. napisz po prostu że się nie nauczyłeś nimi malować, a jak już rzucasz swoje mundrości to opatrz je prosze dopiskiem "moim zdaniem" - bo skoro masz o nich takie zdanie to OK ale nie jest to jakaś ogólna prawda obiektywna, wiele osób nimi maluje z dobrymi rezultatami i sobie chwali.

Nimi się nie da dobrze malować.

2. w Gdańsku jestem przynajmniej raz w roku od dobrych iluś lat, dawniej zawsze zaglądnąłem do Modelmanii - może się coś zmieniło ale modele mieli tylko tych najpopularniejszych producentów, nic specjalnego, natomiast co mnie zraziło to ogólne "nie chce mi się..." do klienta, jakieś takie zblazowanie, utrudnianie, "czego pan szuka to powiem" zamiast "proszę się spokojnie rozejrzeć" i jakieś niecierpliwe pilnowanie klienta jak by był złodziejem... to nie sklep częściami samochodowymi żeby podać konkret po co się przyszło i szlus, modeli mam cały skład - chciałem popatrzeć czy jest co upolować a nie spowiadać się i przy okazji obnażać kiepską wiedzę sprzedawcy... także już tam nie zaglądam a kaske zostawiam gdzie indziej. Jeżeli coś się tam zmieniło w tej sprawie to dobrze i dajcie znać, nie stawiam nigdy na nikim krechy.

Albo miałeś kiepski dzień i wszystko cię drażniło, albo z zasady się czepiasz. Tak profesjonalnego podejścia do klienta to dawno nie widziałem. Bywałem tam bardzo często i zawsze wychodziłem zadowolony. Do tego jeszcze po przeniesieniu sie do Metropolii asortyment im się znacząco powiększył. I mają w planach dalej powiększać, ale właściciel woli to robić powoli.

Gdy pracował u nich Przemek, to był to mój ulubiony sklep. Od kiedy sprzedażą zajmuje sie mamuśka dla której każdy model jest "bardzo przyjemny", córeczka która nie ma zielonego pojęcia o modelach, albo nie daj boże synalek, którego musisz przepraszać że w ogóle coś chcesz u nich kupić i zawracasz mu dupę, to sorry, ale już tam nie zaglądam. Nie mają zielonego pojęcia o modelach a ceny mają kosmiczne. To że wynalazłeś u nich perełki znaczy tylko to, że zalegały na półce bo nikt nie chciał u nich kupować. Główna klientela tego sklepu to są dzieciaki, które chcą spróbować.

Nimi się nie da dobrze malować.

Da się, i można mieć b dobre rezultaty, ale oczywiście obowiązku nie ma więc looz

Albo miałeś kiepski dzień i wszystko cię drażniło, albo z zasady się czepiasz. Tak profesjonalnego podejścia do klienta to dawno nie widziałem. Bywałem tam bardzo często i zawsze wychodziłem zadowolony. Do tego jeszcze po przeniesieniu sie do Metropolii asortyment im się znacząco powiększył. I mają w planach dalej powiększać, ale właściciel woli to robić powoli.

Nie, to doświadczenie z kilku wizyt w trakcie urlopów - także looz i bez stresu, ale dobrze wiedzieć że nie zawsze jest tak jak ja trafiłem. Przy najbliższej wizycie nad morzem zajrzę znów.

Gdy pracował u nich Przemek, to był to mój ulubiony sklep. Od kiedy sprzedażą zajmuje sie mamuśka dla której każdy model jest "bardzo przyjemny", córeczka która nie ma zielonego pojęcia o modelach, albo nie daj boże synalek, którego musisz przepraszać że w ogóle coś chcesz u nich kupić i zawracasz mu dupę, to sorry, ale już tam nie zaglądam. Nie mają zielonego pojęcia o modelach a ceny mają kosmiczne. To że wynalazłeś u nich perełki znaczy tylko to, że zalegały na półce bo nikt nie chciał u nich kupować. Główna klientela tego sklepu to są dzieciaki, które chcą spróbować.

OK, doceniam opinię "localsa", ja tak jak pisałem bywam tam okazjonalnie, ale jakoś do tej pory miałem raczej pozytywne odczucia, może też dla tego że parę latek jestem w temacie i nie muszę polegać na wiedzy sprzedawcy tylko raczej na jego zwykłej otwartości? nie wiem, mniejsza o to.

Kolega pytał o sklepy w Trójmieście, nikt o nim nie wspomniał - to ja wspomniałem, zawsze jeden pkt na liście więcej zwłaszcza jak się czegoś po sklepach szuka, a co by nie mówić trochę mają na stanie, więc jak ktoś ma akurat bliżej...

A ceny - to dłuższy temat, dla mnie nie najtaniej ale też żadna tragedia.

pozdr!

ww

No i Modelmania jest w Metropolii, nie w Bałtyckiej

Taak, pomyliły mi się galerie

Zapytałem tylko o sklepy, prosiłbym tutaj bez żadnych walk :P

A do sklepu na Grobla II na pewno się przejadę !

Nie ma po co jechać na Grobla II - no chyba, że chcesz strój na Hellowen wypożyczyć...

Wtedy będziesz KLYJENT PRIORYTETOFY.

Ja siedziałem w modelarstwie z 15 lat, później kilka lat przerwy i powrót, więc świeżakiem nie jestem. I zawsze zaopatrywałem się w tym sklepie na Grobla (wtedy jeszcze na Powróżniczej) i jak był Przemek, byłem zawsze zadowolony. Od kiedy go nie ma, to masakra. I nie mówię że ja potrzebuję pomocy, ale stałem obok i jak słuchałem ich porad, to szlag mnie trafiał. Raz się wtrąciłem i powiedziałem, że synalek pieprzy głupoty i ewidentnie naciąga dzieciaka na coś, co na dzień dobry nie ogarnie.

Dla mnie w Trójmieście istnieje tylko jeden dobry sklep i jest nim właśnie Modelmania.

Witam,

dziwie się, że nikt jeszcze nie wspomniał o sklepie pana Wojciecha Molskiego na Przymorzu (Zielony Rynek).

Specjalizuje się w pancerce, zwłaszcza niemieckiej - modele są raczej z wyższej półki tj.: głównie Dragon, poza tym Tamiya, Bronco, ostatnio pojawił się m. in. Takom.

Szkoda że niestety obecnie sklep nie jest otwarty codziennie, a tylko w wybrane dni, aczkolwiek zawsze jak wpadnę i jest otwarte to znajdzie się coś ciekawego :-)

Modelmania - bardzo fajna obsługa, ciągle się powiększają, brakuje mi jedynie większego asortymentu właśnie w pancerce, z tego co pamiętam to mają głównie Tamiye, plus Zvezda i trochę Academy.

Zacznijmy od tego, że Modelmanie najbardziej warto odwiedzać w...internecie. Regularnie mają promocje -30% i czasami naprawdę fajne pozycje.

Sklep fizyczny jest odzwierciedleniem swojej wersji internetowej, wiec zamiast snuć się między półkami, lepiej przejrzeć wszystko w internetach.

Ostatnio rozmawiałem właśnie o pancerce i wiedząc że się przenoszą nie zamawiali za dużo na stan. Plany mieli takie, aby po zadomowieniu się w nowym miejscu dopiero rozpocząć zakupy na półkę. Trochę narzekałem że mało Dragona mają i powiedzieli mi, że planują zrobić jedno duże zamówienie w tym roku. Czy już zrobili to nie wiem, bo ostatnio czasu na modele bardzo mało, a tym bardziej na chodzenie po sklepach.

Też nie mogę o obsłudze modelmanii złego słowa powiedzieć- z drugiej strony przychodzę tam najczęściej z konkretnym zakupem w głowie, wiec i wiele z ich strony nie potrzebuję...

O, o tym na grobli nie słyszałem. Mają to samo co wszyscy, czy jakieś niespotykane stacjonarnie firmy/modele?

O fajne

Na Grobli, mają nawet sporo różności, rzeczywiście wiodących producentów, ale niestety, ceny mają koszmarne.W 3city najlepiej to chyba stoi Modelmania.

Nie chcę zapeszać ale w Modelmanii ostatnio przebąkiwali, że zastanawiają się nad wstawieniem Gunze. Niestety, pomimo tego, że się powiększyli, to na kolejny display miejsca nie ma za wiele...

Trochę narzekałem że mało Dragona mają(...)

Od 26.10 chwalą się, że "Od dziś w naszym sklepie wszystkie modele firmy Dragon od ręki".

Dla tych, których może to interesować jest jeszcze nie wspomniany tu modelarski.eu/SK-Model. Niestety znajduje się on na Osowej (Koziorożca 1a). Modele najpopularniejszych producentów. Mają tam za to chyba wszystko co możliwe z Vallejo - MC, MA, GC, GA, metaliki, washe, media, pigmenty, weathering effects, diorama effects... Jeśli komuś blisko albo po drodze to warto chociaż zajrzeć.

Ten na Koziorożca jest dystrybutorem produktów Vallejo, stąd taki duży wybór. Kiedyś to była typowa hurtownia zabawek, czyli tylko dla klientów instytucjonalnych. Nie wiedziałem, że prowadzą również sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych.

Ten na Koziorożca jest dystrybutorem produktów Vallejo, stąd taki duży wybór. Kiedyś to była typowa hurtownia zabawek, czyli tylko dla klientów instytucjonalnych. Nie wiedziałem, że prowadzą również sprzedaż detaliczną dla klientów indywidualnych.

podpinam sie pod pytanie. SK-Model jest juz indywidualny czy tylko dla firm?

Podpinam sie pod pytanie. SK-Model jest juz indywidualny czy tylko dla firm?

Zerknij na modelarski.eu, można robić normalne zakupy.

Na stronce piszą:

Klientów indywidualnych, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej zapraszamy na zakupy do naszego sklepu:

modelarski.eu

Mimo to byłem kilkukrotnie w samym sklepie i choć nie wygląda tradycyjnie to zrobiłem tam normalne zakupy. Obsługują tylko płatność gotówką. Jeśli kiedyś była tam hurtownia zabawek to żadnych tam nie widziałem chyba, że potraktujemy modele jako zabawki

modelarski.eu - Strona sklepu

http://www.sk-model.com.pl - Blog firmy z różnymi czasem bardziej, czasem mniej ciekawymi informacjami

EDIT: Fajne te dragony, szczególnie BF 110 i Focke-Wulf w 1:48

Powiem szczerze, że w Gdańsku/Gdyni nie ma sklepu z prawdziwego zdarzenia ukierunkowanego na plastikowe modelarstwo redukcyjne. Modelmania ma świetną ofertę i do tego rozsądną cenowo, ale są w niej poważne dziury takie jak brak eduarda, hobby bossa no i oczywiście gunze ale także np.emalii tamiyowskich,hataki. Szczęśliwie są lakiery Bilmodel. W moim odczuciu to sklep nastawiony na modelarstwo kolejowe.

Sklep w Gdyni na Wójta Radkego ma sporo eduarda , tamiyi a nawet parę gunze ale w cenach tak zawyżonych,że absolutnie wolę brać z internetu.

A będąc ostatnio w Olsztynie wydałem bez żalu kilkadziesiąt złotych ponieważ w małym sklepie z niewielkim wyborem modeli były z chemii i narzędzi za rozsądną (odrobinę niższą niż w co po niektórych internetach) po prostu rzecz przydatne.