Skocz do zawartości

Bismarck 1/200


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, że się tak wrócę ?  - jak pracowałeś z tymi „workami herbacianymi”? Najpierw układasz a potem „zalewasz” klejem/lakierem? Czy najpierw namoczyć w czymś „usztywniającym”, ułożyć i poczekać na wyschnięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Thalgonis napisał:

Przepraszam, że się tak wrócę ?  - jak pracowałeś z tymi „workami herbacianymi”? Najpierw układasz a potem „zalewasz” klejem/lakierem? Czy najpierw namoczyć w czymś „usztywniającym”, ułożyć i poczekać na wyschnięcie?

Na tę chwilę worki od herbaty rozwijam i modyfikuję, więc nie wiem jak to się skończy. Generalnie biorę bazę od Pontosa lub CMK i smaruję ją klejem, tym co na zdjęciu. To jakiś wydumany wikol, zwykłym pewnie też da radę. Na tym układam worek od herbaty i dociskam palcami. Dłoń w rękawiczce bo inaczej łapie linie papilarne. Proces nie jest do końca „kontrolowalny” i na tym polega problem. Chciałbym też uzyskać równe zakończenie worka na lufie, a cięcie tego cholerstwa nie do końca na teraz mi wychodzi. Ale powalczę jeszcze trochę...

 

9uprUap.jpg

 

Bxerdye.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobaw się w krawca i przygotuj "wykrój". Wytnij półokrągłego rowa w miejscu krawędzi na lufie, będziesz miał ładniejszy margines.

Sprawę ułatwia też układanie wora z zamocowaną lufą i na niej przycięcie, opcja druga, margines na mokro dociskasz wgłąb otworu lufą. Jeśli ciężko Ci się układa tea baga to spróbuj z taśmą teflonową lub cienkim pergaminem. Rozcieńczony wikol jak najbardziej da radę.  

W warsztacie japonki na stronie 4 pokazuje walkę z papierowymi worami na wikolu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jawkers napisał:

A może z chusteczki higienicznej. Łatwo się ją układa i formuje, po wyschnięciu jest sztywna, można ją malować na odpowiedni kolor. Do układania tak jak kolega wyżej napisał, wikol rozcieńczony wodą.

Chusteczki albo nawet najzwyklejsze serwetki do gęby takie sztywniejsze i bez wzoru, z baru na dworcu. Ale do worów mimo wszystko mogą być za delikatne i się porozrywać. Tutaj jednak trochę czasu trzeba pomiziać te zmarszczki mocząc i susząc na zmianę. Ja polecam pergaminowy papier. Aż tak nie chłonie wody i jest mocniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dorotka napisał:

No dobra, chyba przy takich pozostanę, przynajmniej na razie... Proces udaje się powtórzyć, także jutro pewnie uda się skompletować pozostałe. Więcej na dziś nie chce mi się tym bawić... 

Wyglądają dobrze, aczkolwiek pierwsza wersja jak dla mnie była najciekawsza?

 

1 godzinę temu, Dorotka napisał:

Mamy jasność, co do Lifecolorów... X-20A załatwia sprawę i można bezproblemowo malować. Choć pewnie jak każdej farby lepiej na początku się trochę jej pouczyć. Generalnie innych już nie szukam ?

Super:super: W takim razie można zamawiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajfkolorowy rozcieńczalnik jest bardzo dobry, ten zielony do akryli, działa też z innymi "wodnymi" badziewiami jak Valejo model color. Zasadniczo co nie działa z tym, działa z X20a więc wystarczy mieć te dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szydercza Gała napisał:

Lajfkolorowy rozcieńczalnik jest bardzo dobry, ten zielony do akryli, działa też z innymi "wodnymi" badziewiami jak Valejo model color. Zasadniczo co nie działa z tym, działa z X20a więc wystarczy mieć te dwa.

No to mam oba dwa :super: Choć dalej nie mogę wyjść z podziwu, że "Lajfkolorowy rozcieńczalnik" (ten zielony) nie działa z Lajfkolorywi farbami i zmienia ich kolor...

 

6 godzin temu, Super_Hans napisał:

A sorry że tak do tych osłon wrócę... Nie uważasz, że herbaciane były ciekawsze? Teraz jakieś takie kokony grobowe wyszły.

Obie wersje są herbaciane, z tym że pierwsza ułozona na workach od Pontosa, a druga od CMK.  Generalnie zgadzam się z Tobą Hans całkowicie... Muszę od tych worów odpocząć, bo mnie zaraz szlag trafi... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.