Skocz do zawartości

Bismarck 1/200


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bazylms napisał:

Ładnie go zaczyna wyglądać. Jednak detale robią różnicę. 

Ładnie to zaczynał wyglądać Kongo a nie ten wielki vw passat wsród okrętów..  :mrgreen:

Ale komin wygląda fajnie z tymi rurami pontosa. Na zdjęciu chyba ze dwie z nich  są do małej korekty pionu. Albo to złudzenie. W każdym razie klejenie idzie piknie! :super:

xHl03N7.thumb.jpg.cf4fb9b5239cd27c582878c3e3dcc3ec.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bazylms napisał:

Ładnie go zaczyna wyglądać. Jednak detale robią różnicę. 

Dzięki.... 

 

2 godziny temu, Super_Hans napisał:

Ale komin wygląda fajnie z tymi rurami pontosa. Na zdjęciu chyba ze dwie z nich  są do małej korekty pionu. Albo to złudzenie. W każdym razie klejenie idzie piknie! :super:

Dzięki. Chyba złudzenie, ale po instalowaniu tego "badziewia" w oczach mi się mieni, więc może tak być jak napisałeś.... Delikatne korekty ustawienia są możliwe przy czyszczeniu z kleju i jeszcze popatrzę. Dzięki za czujność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wcześniej pytanie o kadłub. Tu na razie uporałem się z dziobem, który kosztował okolicę parę jobów... Strasznie to wredne okazało się być ?

 

B9WFHEp.jpg

 

TIw5X8O.jpg

 

e53nS3d.jpg

 

Rozpocząłem też walkę z "zadupkiem", która będzie chyba nieco przyjemniejsza....

 

IsCfTKT.jpg

 

I tyle... ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tak raz na czas zobaczyć szczegóły pomijane w innych skalach... Soczewki w aparatach dalmierzy na przykład.. :super:

Blastbagi z lufami masz już wklejone do wież? Pytam, bo malunki i całą resztę będzie Ci pewnie łatwiej, czyściej i przyjemniej zrobić na wieżach i worach z lufami oddzielnie.  

Za to te lufy to z lekka poharatane tokarką dali. Krupp się nie postarał :szczerbol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Super_Hans napisał:

Blastbagi z lufami masz już wklejone do wież? Pytam, bo malunki i całą resztę będzie Ci pewnie łatwiej, czyściej i przyjemniej zrobić na wieżach i worach z lufami oddzielnie.  

Za to te lufy to z lekka poharatane tokarką dali. Krupp się nie postarał :szczerbol:  

 

Blastbagi i lufy nie są sklejone. Te ostatnie nie są gładkie, zobaczymy jak będą wyglądać po podkładzie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 18:08, Mirek-M128 napisał:

Z dziobem uporałeś się znakomicie. Powoli to wszystko zaczyna wyglądać:super:

Dięki! 

380-tki cd. "Pokrywki" na dalmierze zamontowane (2 w wersji całkowicie otwartej, jeden uchylony do połowy). Drabinki i relingi chyba będę montował po malowaniu, chociaż jakoś nie mogę się zdecydować ? 

 

NU6MXh9.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2018 o 16:07, Super_Hans napisał:

.....

Za to te lufy to z lekka poharatane tokarką dali. Krupp się nie postarał :szczerbol:  

Trzeba było po Kruppie (Pontosie) "poprawić". Wychodzi gładko, przy okazji sobie "stestowałem" nowy dla mnie podkład. Bardzo fajny nomen omen, mogę z czystym sumieniem polecić i do części metalowych i plastiku...

 

TBYG9GT.jpg

 

mu9Uz6t.jpg

W dniu 26.12.2018 o 17:05, bazylms napisał:

A co one takie smutne? 

To depresja świąteczna... Dostaną blastbagi i inne duperele to im się poprawi ?

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś wodny Eco podkład... Polecić to będziesz mógł po zabawie z wycieraniem łosza i innym "złym dotyku", jak Ci nie zlezie.. 

Porządny podkład to nosi krzyże, czachy i musi mieć choć jeden stanowy zakaz w USA. :mrgreen:

Ale na zdjęciach wygląda zacnie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat zgadzam się z Hansem. Mój wodny jak użyłem przy Dreadnought the o tak dobrze trzymał farbę że jak zrywalem taśmę maskującą to odlazł od plastiku. Zw Tamiya była nie do ruszenia. Teraz przy MiG-u użyłem takiego z Halfords i też jest ok. Ale oba to śmierdziuchy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Super_Hans napisał:

To jakiś wodny Eco podkład... Polecić to będziesz mógł po zabawie z wycieraniem łosza i innym "złym dotyku", jak Ci nie zlezie.. 

Porządny podkład to nosi krzyże, czachy i musi mieć choć jeden stanowy zakaz w USA. :mrgreen:

Ale na zdjęciach wygląda zacnie :cool:

 

Nie szalej. ? Po pierwsze luf to ja za ostro nie zamierzam niczym traktować a i dotykać też za dużo nie będę. W międzyczasie się dowiedziałem, że to ponoć to samo co AMMO One Shot Primer i ponoć faktycznie godny polecenia. 

 

5 minut temu, bazylms napisał:

Tu akurat zgadzam się z Hansem. Mój wodny jak użyłem przy Dreadnought the o tak dobrze trzymał farbę że jak zrywalem taśmę maskującą to odlazł od plastiku. Zw Tamiya była nie do ruszenia. Teraz przy MiG-u użyłem takiego z Halfords i też jest ok. Ale oba to śmierdziuchy. 

 

Maskować luf też nie chcę ? A jak już mowa o śmierdzeniu to gwarantuje wam Panowie, że do chwili kiedy nie użyjecie tego co macie na zdjęciu poniżej nie wiecie co to smród, zawroty głowy i omdlenia ? No ale za to później możecie model nawet szczotką ryżową szorować...

 

umNjjEH.jpg

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dorotka napisał:

W międzyczasie się dowiedziałem, że to ponoć to samo co AMMO One Shot Primer i ponoć faktycznie godny polecenia. 

Tak, to ten sam produkt. Testowałem One shot i Stynylrez, ale jakoś mnie nie przekonują.

 

2 godziny temu, Dorotka napisał:

Maskować luf też nie chcę ? A jak już mowa o śmierdzeniu to gwarantuje wam Panowie, że do chwili kiedy nie użyjecie tego co macie na zdjęciu poniżej nie wiecie co to smród, zawroty głowy i omdlenia ? No ale za to później możecie model nawet szczotką ryżową szorować...

Jak ten podkład reaguje z plastikiem? Dlaczego nie użyjesz surfacera 1500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mirek-M128 napisał:

Jak ten podkład reaguje z plastikiem? Dlaczego nie użyjesz surfacera 1500?

Podkład PPG nie reaguje z plastikiem. Możesz nim psikać co chcesz (choć nie wiem jak jest z częściami drukowanymi na drukarkach)... Surfacera 1500 do metalu raczej nie używam, bo złazi. Zresztą jak się ma dwie takie puchy (właściwie trzy) to po co kupować surfacer... 

 

2 minuty temu, unicaunica napisał:

w tych puszeczkach to żywica i utwardzacz? tak napis na nich sugeruje ? ale to przecież akurat ładnie pachnie

 

Zgadza się. Ale z tyłu jest jeszcze rozpuszczalnik, którego trzeba dodać. A jego "zapach" zabija. Teoretycznie bez wyciągu i profesjonalnej maski nie powinno się używać... No chyba, że człowiek chce chodzić na wyższych obrotach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.