Jump to content
Dorotka

Bismarck 1/200

Recommended Posts

Pogadaj z najbliższym sklepem oferującym drewniane podłogi i okładziny ścienne i meblowe. Maja takie książeczki z próbkami mniej więcej A4. Wymieniają je dość często... jak dobrze zagadasz masz zapas na resztę życia.

Pogadaj z najbliższym sklepem oferującym drewniane podłogi i okładziny ścienne i meblowe. Maja takie książeczki z próbkami mniej więcej A4. Wymieniają je dość często... jak dobrze zagadasz masz zapas na resztę życia.

O! To jest jakiś pomysł... Na "B" to ze trzy takie książki A4 pójdą...

Popracować nad nia jeszcze trzeba sporo, ale przy Twoich mozliwościach...no problem. Powiedz jak pasował ten pomost z reflektorem i działkami plot do reszty wieży? Ja sie przy nim nieco pomęczyłem (luzy pomiędzy nim a ściana wieży i to spore)

Popracować nad nia jeszcze trzeba sporo, ale przy Twoich mozliwościach...no problem. Powiedz jak pasował ten pomost z reflektorem i działkami plot do reszty wieży? Ja sie przy nim nieco pomęczyłem (luzy pomiędzy nim a ściana wieży i to spore)

Faktycznie trochę pracy nad nią jeszcze będzie. Co do Flakplatformy, to ona w Trumpeterze ma całkowicie zły (symetryczny) kształt i poszła na śmieci. Ta od Hachette po paru minutach piłowania, cięcia, szpachlowania i polerowania pasuje bardzo dobrze. Trzeba tylko odtworzyć "podłogę" i kilka innych duperelków.

9lHK4ap.jpg

Ogarnąłem kolorystycznie miejsca dla pana admirała. Właściwie to niewiele widać, a jak dojdą szyby to się pewnie widok jeszcze pogorszy...

0vqFOFQ.jpg

ja pozaklejałem i pomalowałem okienka ...Mysle że wygląda lepiej, ale to kwestia gustu

ja pozaklejałem i pomalowałem okienka ...Mysle że wygląda lepiej, ale to kwestia gustu

Nie zastanawiałem się nad tym. W oryginale są okna, więc tu też będą. Z gustem to raczej bym tego nie wiązał.

Nie zrozumiałeś...Jeśli zaklejam samą szybkę, zostają ramki okienne, to wg mnie okno nadal istnieje, tyle że slepe, zabite deskami. Jeśli zostawisz ramki i wstawisz "szybki" będzie nadal okno, ale z szybkami, przez które i tak nic nie widać. Jeśli zrobisz jak ja, tzn zostawisz ramki, zakleisz szybki i te zaklejone pomalujesz kolorem imitującym światło/poświatę/blask wewnątrz pomieszczenia, to również masz okno rozświetlone od środka. Jest to więc kwestia gustu, bo co się komu podoba...

Nie zrozumiałeś...Jeśli zaklejam samą szybkę, zostają ramki okienne, to wg mnie okno nadal istnieje, tyle że slepe, zabite deskami. Jeśli zostawisz ramki i wstawisz "szybki" będzie nadal okno, ale z szybkami, przez które i tak nic nie widać. Jeśli zrobisz jak ja, tzn zostawisz ramki, zakleisz szybki i te zaklejone pomalujesz kolorem imitującym światło/poświatę/blask wewnątrz pomieszczenia, to również masz okno rozświetlone od środka. Jest to więc kwestia gustu, bo co się komu podoba...

OK. Mnie się podoba szkło, które z natury jest przeźroczyste

Także ten... Ktoś napisał że nad wieżą trzeba jeszcze popracować... No to pracujemy. Na razie wywaliłem zestawowe pomosty i zrobiłem podstawy pod nowe... Teraz to chyba by trzeba zrobić samą wieżę i pomieszczenie dla pana admirała, bo się kolorystycznie nie zgrywa

P9eChxt.jpg

To obecnie najbardziej intrygująca relacja na forum! Dorotka, pospieszaj, bo z niecierpliwością czekam na jescze

... Dorotka, pospieszaj, bo z niecierpliwością czekam na jescze

He, he... Daj wiarę, że zrobiłem przed 50-tką wszystko co mogłem, żeby się po 50-tce nie musieć nigdzie i z niczym spieszyć

Jakby nie było - szybko czy wolno - dłubię trochę. Samej wieży nie będę chyba zmieniał, natomiast wciąż się zastanawiał nad pomieszczeniem dla Naczalstwa...

mgUtOvk.jpg

Jak Ty to zmontowałeś, że łączeń nie widać... Masakra z Tobą Dorotka...

Ale co zmontowałem? Nadałem kształt paskowi (zrolowałem), zlutowałem i wypolerowałem. To przecież z 10 minut roboty

Chyba Dorotko powienieś zmienić temat - temu wątek to już nie luźne rozważania, ale regularna budowa.

He, he... "Regularna budowa"... Po co od razu takie wielkie słowa? To takie różne próbkowanie jest, jak go zrobić i się nie narobić Ale można zmienić (jeżeli Admini to czytają) na "Bismarck 1/200". W sumie to nie wiem z czego ten złom powstanie