Skocz do zawartości

Przenicowany Świat - Front 47


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

I co słychać w temacie ??

Pogoda opóźnia prace ?

 

Raczej praca, po 12h w tej temperaturze skutecznie osłabia morale i zniechęca do walki w okopach.

A nie będę ukrywał że jestem rylem ( górnikiem ) i teraz akurat zbiegły się przeglądy na obsługiwanej przeze mnie głównej stacji przewietrzania kopalni. (wentylatorów)

 

Zainteresowanych przepraszam za opóźnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny pomysł i wykonanie. Okopy genialne, deskowanie fantastyczne. Do figurek będziesz jeszcze wracał? -bo przy udanym malowaniu całości rażą buty w stanie defiladowym po przebiegnięciu ziemi niczyjej w błocie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A nie będę ukrywał że jestem rylem ( górnikiem ) i teraz akurat zbiegły się przeglądy na obsługiwanej przeze mnie głównej stacji przewietrzania kopalni. (wentylatorów)

 

Nooo, to teraz wiadomo dlaczego wzmocnienia okopów w wykonywanej scenie są tak dobrze wykonane - fachura robiła i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kapitalny pomysł i wykonanie. Okopy genialne, deskowanie fantastyczne. Do figurek będziesz jeszcze wracał? -bo przy udanym malowaniu całości rażą buty w stanie defiladowym po przebiegnięciu ziemi niczyjej w błocie! ;)
...

A nie będę ukrywał że jestem rylem ( górnikiem ) i teraz akurat zbiegły się przeglądy na obsługiwanej przeze mnie głównej stacji przewietrzania kopalni. (wentylatorów)

 

Nooo, to teraz wiadomo dlaczego wzmocnienia okopów w wykonywanej scenie są tak dobrze wykonane - fachura robiła i tyle

 

 

Dzięki Panowie

Słowa krytyki i sugestie co jeszcze poprawić też miło widziane

 

ad1. Tak figuranci wrócą do okopów bo bez nich te okopy i ta praca są bez sensu, staram się jak najlepiej ich poprawić,

a nie chcę malować ich całkowicie od nowa.

 

ad2. Kopalnia to specyficzna kraina i do fachury mi daleko .

Trzeba to zobaczyć. Więc zapraszam zainteresowanych na wycieczkę do Kopalni Guido w Zabrzu

Będzie to namiastka tego jak się pracuje na dole i jak to wygląda.

U nas się mówi: "tam gdzie kończy się logika, zaczyna się kopalnia"

Ani kanały, ani okopy nie mogą tego oddać. nie będę i nie chcę tego tu komentować bo do emerytury daleko,

a o takich rzeczach chętnie przy piwie możemy porozmawiać. Reszta patrz cytat

I chciałbym żeby to tak fajnie wyglądało i przykro mi że nie mogę pokazać fotek jak to wygląda

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Coś się dzieje w temacie ??

Czekam z niecierpliwością na realcję

 

No trochę się dzieje, France wróciły do okopów z alkoholem, puszkami i szczurami. Komando czeka aż poczta dostarczy specjalne oznaczenia na hełmy.

 

Tym razem wybrałem tylko parę fotek bo reszta miała słabą ostrość a nie chciałem rozkładać całego osprzętu.

 

ohcMpRO.jpg

ocaFTYA.jpg

2pe9y8Z.jpg

jIYig5S.jpg

SqpajdP.jpg

MbiFVOY.jpg

3dxUTLk.jpg

k4lAZ0S.jpg

FXyPQxh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Popracowałem trochę i German stormtrooper wrócili do okopów.

 

Reinhardt Komando

 

Michał Gołkowski - Stalowe Szczury " Błoto "

 

"Po wcześniejszym przejściu przez tyły przeciwnika opasali

szeroki łuk i powoli, stopniowo zbliżali się znów do linii

okopów, ale tym razem od strony, z której nikt nie powinien się

ich spodziewać. Mijali porzucone składy amunicji i sekcje na

wpół zasypanych umocnień, przekradali się przez

cmentarzyska sprzętów zniszczonych ogniem artylerii, od

czasu do czasu przeczołgując przez połacie zrytego kraterami

terenu, pośród pustki którego sterczały pojedyncze kikuty

bezlistnych drzew. Wszędzie, gdzie szli, towarzyszyło im

ciamkające pod stopami i oblepiające buty błoto, w którym tu

i ówdzie stały nieduże bajorka i stawy o idealnie gładkiej,

martwej powierzchni. Nawet nie sprawdzali, czy woda nadaje

się do picia; związki trujące z gazu i trupi jad przenikały

wszystko, przesączając się w te kałuże niewidoczną śmiercią.

 

Wszędzie, gdzie się nie obrócili, było błoto: błoto pod nogami, błoto na

ścianach okopów, błoto na polach pomiędzy liniami umocnień,

błoto we wnętrzach porzuconych ziemianek i bunkrów. Śliska,

miękka, bura warstewka brudu zdawała się być integralną

częścią ich wyglądu, naturalnym kamuflażem, który powoli

wgryzał się przez skórę w dusze, czyniąc człowieka obojętnym

i niewrażliwym na wszystko, co nie było bezpośrednio

powiązane z przeżyciem.

 

Jak gdyby tylko na to czekając, nagle ryknęły ogniem

wszystkie baterie, karabiny maszynowe, armaty i minomioty,

zamieniając dojście do linii tylnej w ocean ognia, wypełniony

odłamkami szrapneli i tonami przemielonej ziemi. Grunt

zafalował pod nogami. Reinhardt słyszał, że któryś z jego ludzi

krzyknął, potknął się i spadł po pochyłej ściance do transzei,

ale nie było czasu, żeby się zatrzymywać, bo okopy też

zaczynały ożywać, z ziemianek i blindaży wysypywali się

ludzie, na razie jeszcze zaspani i niezorientowani w tym, co się

dzieje, ale było kwestią sekund, zanim..."

 

Walka już trwa, jaszcze jedna lub dwie transzeje i oczom Reinhardta i jego ludziom ukaże się Fort 72

 

Jak zwykle u mnie nadmiar fotek i brak zdecydowania które wybrać, ale znając życie to je szybko przelecicie

 

URTRcri.jpg

W71kqpD.jpg

53Ifdfl.jpg

dbKHEXI.jpg

ueOyGS8.jpg

YWXbN96.jpg

PumxJq5.jpg

anRoBOg.jpg

Me8MSJH.jpg

v5X5qZZ.jpg

vLNcdva.jpg

XekIPBz.jpg

r0WkSSX.jpg

Eh3COoi.jpg

gDUV9R3.jpg

TFwlgmh.jpg

TjmqsU0.jpg

WqWo0tB.jpg

xKDnBTT.jpg

HMHduJj.jpg

Z9UJobE.jpg

a7TvurC.jpg

foLwbik.jpg

MnXpbNf.jpg

GTcoxbL.jpg

s1ViZwr.jpg

rvDRSTm.jpg

6PxZc5S.jpg

YbMOHLo.jpg

MyOhaak.jpg

mnGNNho.jpg

DNnvVgT.jpg

GHhYcW3.jpg

QqJPyaY.jpg

JI1USTA.jpg

o4NYA1J.jpg

s0Pz1Oq.jpg

gh6fYb0.jpg

Jju4wxc.jpg

2Uat0Me.jpg

YibWViw.jpg

T9rIfJV.jpg

3PXObel.jpg

4QIBNE9.jpg

l6MwNsL.jpg

tIT8A2a.jpg

x9JOyUq.jpg

KCG14lS.jpg

cLktghS.jpg

rPuIIPN.jpg

QUysHfr.jpg

xua1mgw.jpg

DtN9DZG.jpg

Y2dQKAX.jpg

H6RnVfm.jpg

dUAVqr7.jpg

HeR9BA6.jpg

zXYAug1.jpg

hLmb02T.jpg

 

Wiem, że wstęp trochę przydługi i fotek nadmiar, ale jeżeli tu dotarliście to możecie napisać swoje krytyczne uwagi.

Na pewno wielu z was którzy obserwują moje tematy zauważyło, że preferuję fotografię w trybie macro i wysokiej rozdzielczości, więc widać jak pod mikroskopem wszystkie moje babole i niedociągnięcia.

Ale nie mam nic do ukrycia i nie wstydzę się do tego przyznać.

Gdy zmienię podejście do swoich prac to zacznę wrzucać foty w rozdziałce 800x600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jeden skończony, drugi się rozpuścił, bo zachciało mi się użyć benzyny do zapalniczek zamiast oryginalnego płynu do utwardzania pigmentu, a trzeci "sie" robi

 

ee0f29a04e1cd.jpg.html

 

7476da5fe7551.jpg.html

 

bb2ef470c413e.jpg.html

 

13e1ec0b081b2.jpg.html

 

lub

 

https://zapodaj.net/ee0f29a04e1cd.jpg.html

https://zapodaj.net/7476da5fe7551.jpg.html

https://zapodaj.net/bb2ef470c413e.jpg.html

https://zapodaj.net/13e1ec0b081b2.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden skończony, drugi się rozpuścił, bo zachciało mi się użyć benzyny do zapalniczek zamiast oryginalnego płynu do utwardzania pigmentu, a trzeci "sie" robi

 

Skąd ten twój ma tyle worów mojemu chyba ktoś podprowadził.

 

Ja też nakładam pigment rozpuszczony w benzynie do zapalniczek, chociaż też mam fixer, ale jak dla mnie to bena lepsza bo szybciej odparowuje

 

Jedyna różnica chyba w tym, że figuranci po moim malowaniu dojrzewają min. tydzień potem resztę robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szaleć to szaleć, a w rzeczywistości to i tak wybił by sobie zęby na karabinie albo powiesił z powodu dyndających ładownic

W każdym razie 2 CK ze szwarcloze i 1 i 1/2 prusaka już czeka aż się podkuruję i dodłubię "jabola". A co do benzyny, to sam byłem nie mniej zdziwiony niż figurka jak przez noc zamiast się wysuszyć to się rozpuściła, pewnie przedobrzyłem, ale na wszelki wypadek puszka ttrafiła do kubła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

O kurcze dawno tu nie zaglądałem i zapomniałem zaktualizować, a warsztatów pozaczynanych masa.

Jako, że to Przenicowany ŚwiatFront 47 tym razem akcję przenoszę na Marsa do Czarnej Koloni gdzie Korporacje po kolonizacji Marsa walczą o wpływy i surowce.

A więc jakiś czas temu zacząłem coś w tym temacie i poskładałem figurki i nawet pomalowałem najemników z korporacji  Van Graaf i w zasadzie utknąłem.

Na pojazd dla nich wybrałem JGSDF NBC Detection Vehicle firmy Trumpeter nr. kat 00330, ale to wszystko, bo nawet nie zacząłem go sklejać, ale wydaje mi się, że to najlepsza maszynka dla tej załogi.

Nie mam tytułu, ani pomysłu jak tego Marsa zrobić, jest już zasiedlony, ale i czerwone pustynie też się też znajdują, a roślinność po terraformacji planety to dopiero sf. prosto z Avatara.

Tak, czy inaczej utknąłem i nie mam pojęcia co dalej robić.

DaaqmWk.jpg

ApHG6Dy.jpg

FnRmWZj.jpg

NLCf412.jpg

8AsIr53.jpg

nU9lNKb.jpg

NQEUCMa.jpg

0hB2imL.jpg

gdZns1H.jpg

EfDYje2.jpg

xLwHsHz.jpg

RayDccZ.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 godzin temu, 4slonie napisał:

Nawiązując do Stalowych Szczurów, będziesz robił atak na czołg lub las po próbie użycia nowej broni gazowej?

Świetne prace.

Dzięki :piwo:

 

W zasadzie miał być atak na czołg, ale model nie dostępny bo opisany w książce to prototyp, dlatego zdecydowałem się na scenkę która przedstawia przebijanie się do Fortu 17.

To samo dotyczy walk w samym Forcie, jak robiłem Stalowych, to nie był dostępny model MiniArtu - Kugelpanzer 41

Więc na dzień dzisiejszy do Stalowych wracać na razie nie będę, ale chętnie zobaczyłbym pracę innego modelarza na podstawie tej książki.:D

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 14:54, 4slonie napisał:

Ciężko będzie zrobić sterowiec w skali 1/72 :D

Cokolwiek w skali 1/72 jest ciężko zrobić z braku tak drobnych dodatków ?

4slonie masz rację, że sterowiec trochę ciężko, ale z styroduru dało by radę,

skala 1/72 przecież też dysponuje całkiem dużym zapleczem modeli, więc można stworzyć piękne dioramy.

Na tym forum wielu modelarzy w tej skali skleja i są to naprawdę dzieła sztuki, poprzeglądaj forum a zobaczysz :D

 

1 godzinę temu, Fixer napisał:

A ja tak troche w innym temacie, bo widzę figurki z Industria Mechanika - jak z jakością ich odlewów?

Jakoś odlewów tych figurek pierwsza klasa, idealnie spasowane części ogólnie jestem zadowolony,

jedynie do czego mógłbym się doczepić to przy zestawieniu z innymi figurkami w skali 1/35 

wyglądają na jakieś małe, te figurki mają wys. 49-50 mm w hełmach co daje wzrost 175cm, zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy wojacy to chłopy po 182cm wzrostu,

ale w tym wypadku widać przy figurkach innych firm tą różnicę, na pocieszenie dodam, że drugi zastaw figurek Porpoise Shock Troopers Industri  idealnie pasuje do Brygady Pawn.

Z czystym sumieniem mogę polecić, chociaż cena zaporowa, ale za jakość i unikalność trzeba zapłacić :mrgreen: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.