Skocz do zawartości

6 OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELARSKI SIKORSKI MODEL SHOW 2018


traveller

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich modelarzy,

wiec tak oczywiscie bralem udzial w owym konkursie to tez wypowiem sie na ten temat..

Tak czytam te posty i generalnie rzecz biorac konkurs nieudany trzeba to sobie przyznac i mysle ze nie ma co do tego watpliwosci.

Pierwsza rzecz jaka nalezalo by zrobic w Stalowej Woli aby konkurs mogl dzialac to wymiana prawie wszystkich sedziow... nie mam na mysli tutaj zlej oceny modeli bo to wlasciwie sprawa co komu sie podoba ale .... jak to jest u nas ze sedzia ocenia i sedzia bierze udzial w konkursie ?!!!!! Nie ma znaczenia czy jest to inna klasa przeciez tak nie wypada ! Kiedy to wreszcie dotrze do ludzi w Polsce ??

Dla przykladu dla tych ktorzy moga tego nie rozumiec- ogladamy wszyscy skoki narciarskie prawda ?? Czy ktos widzial kiedys jak Piotr żyła siedzi w lawce sedziowskiej i ocenia skok Stocha ?? ;/////

Druga sprawa

Jesli ludzie stoja czekaja na zakonczenie konkursow to kto zarzadza skladanie stolow i przestawianie modeli ( bylem swiadkiem jak latarnia morska z kartonu leci na ziemie... ) ze stolu na stol itp ?? Jesli wy sedziowie i organizatorzy sie spozniacie to trudno caly konkurs sie opozni dla was tez !

Trzecia sprawa i ostatnia dotyczy samego rozdawania i informacji - w momencie opoznien itp nalezy informowac ludzi czekajacych bo po ogloszeniu ze "zaraz sie zacznie" do rozpoczecia minelo okolo 75 minut... kazdy kto ma daleko zabral sie wczesniej. Drobna rzecz a jednak tak potrzebna.

 

Tak czy siak w tej postaci na ten konkurs ponownie nie pojade niestety

 

Co do samej oceny modeli nie wypowiadam sie..

pozdrawiam MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cooo? Jeśli faktycznie sędziowie startowali w konkursie to brak słów...Co to za chory układ? Czy tak bywa jeszcze na jakichś imprezach? Chciałbym to wiedzieć.

Znam przypadki, że sędziowie modele wystawiali poza konkursem, co bardzo fajne bo zwiększa się liczba modeli, ale żeby startowali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooo? Jeśli faktycznie sędziowie startowali w konkursie to brak słów...Co to za chory układ? Czy tak bywa jeszcze na jakichś imprezach? Chciałbym to wiedzieć.

Znam przypadki, że sędziowie modele wystawiali poza konkursem, co bardzo fajne bo zwiększa się liczba modeli, ale żeby startowali???

A no startowali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowało kilka zespołów sędziów, więc żaden z sędziów nie oceniał sam siebie. Propozycja "sędzia nie startuje" brzmi z pozoru sensownie. No ale należałoby na początku rozstrzygnąć, czy sędziowie są obiektywni, czy też nie. Jeżeli zakładamy że są, a ja jestem o tym przekonany, to pod warunkiem, że sędzia nie ocenia sam swojego modelu, to formuła "sędzia sędziuje i może wystawiać jest ok". Jeżeli zaś założymy, że rację mają zwolennicy teorii spiskowej, to dochodzimy do absurdu. Co daje formuła "sędzia nie wystawia"? No przecież sędziowie mogą się zawsze dogadać: w tym konkursie ja tobie, w następnym ty nie startujesz, a ja tobie. Ponadto każdy sędzia powinien składać "deklarację sumienia", wymieniając wszystkich modelarzy, nie będących sędziami, "których lubi" oraz wszystkich tych, "których nie lubi". Wszak oceniając tych pierwszych i tych drugich także nie jest obiektywny. W tym miejscu należałoby zadać pytanie, gdzie są granice śmieszności, których przekraczać już nie wypada?

Prawdą jest, że Stoch nie ocenia Małysza i odwrotnie, ale robią to sędziowie, którzy biorą za to pieniądze. Idąc tym tokiem rozumowania, modelarz, który raz wystąpi jakom sędzia musiałby mieć dożywotni zakaz startowania w konkursach. Dopiero wtedy można byłoby mówić o obiektywności, oczywiście z uwzględnieniem "klauzuli sumienia". I znów rodzi się pytanie: gdzie są granice.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni organizatorzy zamiast zmieniać system rejestracji i przeprowadzać lustracje sędziów można osiągnąć lepsze efekty prościej. Zostawcie rejestracje taką jaka była dodajcie tylko możliwość rejestracji na miejscu w przypadku gdy komuś nie wyszło. Druga sprawa myśle że większy problem to wyniki a nie sędziowie. Lepiej by było gdyby oceniali modele bez tego tłumu ludzi wtedy nikt nie bedzie im przeszkadzał czy słuchał co drugiego słowa. Każdy zespół mógłby też zostawić ślad swojej oceny to znaczy zostawcie przy modelach informacje o tym które zajął miejsce tak żeby i uczestnicy i odwiedzający mogli wiedzieć co się podobało a co nie (dla mnie wystarczającą gwarancją uczciwości sędziego będzie fakt że pozwolił innym ocenić swoją decyzje). Ludzi chyba bardziej interesuje który model wygrał niż to który modelarz wygrał. O rozdaniu nagród nie będe pisał bo sami wiecie jak było. Ostatnia sprawa to taka że jeśli w danej kategorii jest wymagana liczba zawodników to jednak należałoby ich nagrodzić, wykorzystując to porównanie do skoków jeśli 2 czy 3 zawodnik skoczy bliżej od 1 o 20 czy 30m to i tak zają swoje miejsce nikt mu nie mówi że za blisko miernoto.

To bardzo udana impreza jeśli chodzi o liczbę odwiedzających więc szkoda to zmarnować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Stalowej Woli czwarty raz i pojadę pewnie za rok - nie tylko na konkurs, ale głównie na imprezy towarzyszące, bo nigdzie nie ma tego tyle co tam!

Co do wyników, to w "swoich kategoriach" nie mam zastrzeżeń, ale przyznania tylko jednej nagrody w dioramach zupełnie nie rozumiem! Diorama z radarem spokojnie wygra na każdej imprezie!!! A tu przyznano tylko jedno miejsce... rozumiem, że inne mogły się podobać komuś bardziej... ale dioram było przynajmniej kilka, skąd pomysł tylko na jedno wyróżnienie - czy też "pierwsze miejsce"? Tego zrozumieć nie potrafię!!!

Opóźnienia na rozdaniach się zdarzają, ale brak jakiekolwiek informacji, to już lekceważenie!

Składanie stołów, gdy stoją na nich modele też jest niepoważne...

A chaos z pucharami za kategorie... przy szóstej edycji po prostu nie wypada....

Mi formuła jednodniowa pasuję, bo ma blisko, ale chyba trzeba wyciągnąć wnioski za rok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama z radarem spokojnie wygra na każdej imprezie!!!

A mógłbyś to uzasadnić? Na SMSie byłem dawno, swoje napisałem na ten temat i z tego co wszyscy piszą to na lepsze się nie zmieniło, ale prace Tapira znam, nie raz się mierzyliśmy w kategorii dioram.

Nie wiem jaką konkurencję miał w Stalowej Woli ale szalenie ciekaw jestem cóż sprawiło, że tak odważny komentarz wystosowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przyglądam się komentarzom i oczom nie wierzę...

Szósta edycja imprezy, a problemy takie, jakby organizatorzy o niczym nie wiedzieli, nie umieli przewidywać, na żadnej imprezie modelarskiej nie byli i nie wyciągali wniosków z rozmów i wymiany myśli organizatorów innych konkursów...

Dziwne.... bardzo dziwne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tylko tyle ,tam gdzie sędziuje Pan Wroński ,Pan Sawicki Pan Chruścielewski, zawsze są takie dymy. Przypomnę Bytom i pamiętny rwudziak, Wrocław i i teraz Sikorski ,dziwne ?Proszę pokojarzyć fakty.Klazuka sumienia -model dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Klondike - Chciałbym tylko nadmienić, że jakoś dymów do kategorii lotniczych nie namierzyłem, ani do kategorii konkursowej (lotniczej) gdzie Pan Wroński i Sawicki sędziowali. Tam wszyscy autorzy byli zgodni co do werdyktu.

We Wrocławiu nigdy nie sędziowałem , a w Bytomiu słynnego RWD-ziaka sędziowała zupełna inna komisja - Więc se anonimie (bez podania imienia i nazwiska) moim nazwiskiem gęby nie wycieraj. Po za tym w sędziowaniu też pomagam i w Koszęcinie, i Łasku, i na kilku innych imprezach i tam dymów nie ma...

Pozdrawiam

Marcin Chrupek Chruścielewski

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi chyba bardziej interesuje który model wygrał niż to który modelarz wygrał. O rozdaniu nagród nie będe pisał bo sami wiecie jak było.

 

Święta racja !

 

Co do wyników, to w "swoich kategoriach" nie mam zastrzeżeń, ale przyznania tylko jednej nagrody w dioramach zupełnie nie rozumiem! Diorama z radarem spokojnie wygra na każdej imprezie!!! A tu przyznano tylko jedno miejsce... rozumiem, że inne mogły się podobać komuś bardziej... ale dioram było przynajmniej kilka, skąd pomysł tylko na jedno wyróżnienie - czy też "pierwsze miejsce"? Tego zrozumieć nie potrafię!!!

Opóźnienia na rozdaniach się zdarzają, ale brak jakiekolwiek informacji, to już lekceważenie!

Składanie stołów, gdy stoją na nich modele też jest niepoważne...

A chaos z pucharami za kategorie... przy szóstej edycji po prostu nie wypada....

Mi formuła jednodniowa pasuję, bo ma blisko, ale chyba trzeba wyciągnąć wnioski za rok!

 

Ciesze sie ze sie podobala dioramka ale powiem tak bo glownie chodzi mi o to (bralem udzial w tej kategori dioram to o tej sie wypowiem ;) ) wlasnie ze dioram bylo sporo. Dostalem informacje ze "Nie bylo wymogu przydzielenia 3 miejsc w kazdej klasie. Decydowali sedziowie w zaleznosci od poziomu modeli w danej klasie", i tu sie rodzi pytanie o co tu chodzi ?? Bo ja to rozumiem tak w rozumieniu sedziow : jest w kategori np 50 modeli z czego jeden jest ponad wszystkie, wyroznia sie znacznie i wtedy co przyznawane jest 1 miejsce ??!! WTF ? Idiotyczne rozumowanie podobnie jak rejestracja modeli tylko przez internet.. bo tu tez byly chore akcje, zglosilem model do kategorii gdzie potrzebna byla dokumentacja, jak to ja oczywiscie jej zapomnialem a na miejscu dowiaduje sie ze nie da sie z tym nic zrobic ... i co ? Model spedzil konkurs w samochodzie

A co do oceny modeli przez sedziow, przepraszam bardzo ale jak organizujesz konkurs to sory chyba dasz rade znalezc 5-10 modelarzy do oceny zeby nic tam nie wystawiali nie ? To naprawde takie trudne ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.