Skocz do zawartości

F-16C Block 52+ Jastrząb // Revell // 1:72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Formę z blue stuffa kilka razy poprawiałem (nie jest łatwo zrobić z tego dobrą formę) ale nie wyszło jakoś rewelacyjnie.

Tzn. kształt się skopiował, ale miejsce łączenia form skutkowało sporą nadlewką, więc muszę to jeszcze mocno przeszlifować, ale generalnie nada się,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy tego specyfiku. Czasami trzeba coś skopiować drobnego i nie opłaca się bawić z gumosilem. A to jest ciekawa alternatywa. Wiesz pierwszy raz masz pewnie z tym styczność więc się nie masz co stresować nadlewkami kilka jeszcze form i wypracujesz jakiś sposób tworzenia kopii. A powiedz mi czym to wypełniasz, jakąś żywicą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich drobnych elementów jeszcze niedawno używałem ponad 20 letniego RTV-102 na octanie. Do plastiku idealny. Wada, z niektórymi żywicami wchodził w reakcje. Nie używam , gdyż ponieważ 3 ostatnie tubki , wyrzuciła mi ślubna , arbitralną decyzją ,,nie ma miejsca na starocie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo, może poczekaj z tym modelem . W tym roku NATO Tiger Meet odbędzie w Poznaniu, i z tej okazji pojawi się nowy wzór na naszej 16.

 

Jak pisałem w pierwszym poście, model robię na zamówienie, a klient życzy sobie malowanie kamuflażu z Tiger Meet 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
No napisałem: Tamiya Pure White, konkretnie TS-26, niestety tylko do kupienia w spraju, trzeba spuszczać do aerka przez słomkę.

Klasyczny błyszczący biały, ale ponoć to farba do modeli RC, więc znacznie wytrzymalsza na ścieranie niż zwykłe modelarskie.

Mylisz się, TS to spraj do modeli plastikowych, PS jest do RC (lexan) i wytrzymała być nie musi bo lexan maluje się od wewnątrz.

 

Solo, może poczekaj z tym modelem . W tym roku NATO Tiger Meet odbędzie w Poznaniu, i z tej okazji pojawi się nowy wzór na naszej 16.

Ciężko będzie o lepsze malowanie niż wybrał Solo, to jest fantastyczne. Nowe pewnie znowu będzie jakieś festynowe brzydkie malowanie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Formę z blue stuffa kilka razy poprawiałem (nie jest łatwo zrobić z tego dobrą formę) ale nie wyszło jakoś rewelacyjnie.

Tzn. kształt się skopiował, ale miejsce łączenia form skutkowało sporą nadlewką, więc muszę to jeszcze mocno przeszlifować, ale generalnie nada się,

 

 

Tutaj PLASMO robi bardziej skomplikowane frormy i odlewy i mu to wychodzi dobrze. Moze musisz poprawic technike robienia formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.