Jump to content

Ammo Mig 1945 King Tiger 1/35


Recommended Posts

Powstał...na papierze a w zasadzie w notatce na kolanie.

Kolejne nieistniejące dziwolągi sf, żeby zarobić trochę kasy na grających w wota. Zawsze się zastanawiałem czemu modele sf są takie popularne (niemające nic wspólnego z czymś prawdziwym, realnym) i są zaliczane do redukcyjncyh skoro te farmazony nigdy nie istniały?

Link to post
Share on other sites
Zawsze się zastanawiałem czemu modele sf są takie popularne

Bo dają sporo możliwości zabawy w modelarstwo i kombinowania różnymi technikami, przerabianiem konstrukcji, kamuflażami i schematami malowania.

 

i są zaliczane do redukcyjncyh skoro te farmazony nigdy nie istniały?

Bo ogólnie modelarstwo to nie tylko rzeczy zbudowane w 100%, ale także domniemanie istniejące bądź o opisanym ustalonym wyglądzie. Stąd też modelarstwo to także makiety architektoniczne osiedli, które jeszcze nie powstały, modele pojazdów które jeszcze nie powstały i może nie powstaną, a także figurki postaci s-f z filmów, komiksów czy co tam komu się podoba. A nie tylko T-34-76 1 plutonu 1 kompani 1 batalionu 1. Brygady Pancernej, stan sprzed natarcia pod Bobrujskiem.

Link to post
Share on other sites

Ten od Ammo nie jest większy. złudzenie ;) To wypraski od Takoma. Swoją drogą nie wiem czym to było spowodowane ale wanna w pudełku Ammo była dużo bardziej zwichrowana niż w pudełku Takom. Prostowała się po sklejeniu z tylną płytą ale jednak.

Tymczasem wieża ze sprzętem IR:

5uTLWZT.jpg

RyIsYxm.jpg

Link to post
Share on other sites

W pudełku jest tylko mała blaszka. To taki mały zestaw Edka do Tamiyi. Chodziło mi głównie o mocowania oporządzenia, bo docelowo zostanie tak jak na zdjęciach. Zresztą siatki są ładniejsze w pudełku, a np. mocowania na gąski są w Eduardzie do wyrzucenia. Przez nacięcia będą się wyginać z krawędzią, a te haki były zaoblone. W sumie te plastikowe z pudła są całkiem w porządku.

Link to post
Share on other sites
Byłby super model, gdyby nie ta cholerna armata. Nie realne to jest zupełnie, żeby taka wieża utrzymała taki kaliber działa. No ale cusz..

Czekam na jakieś fajne malowanie.

Ten obok T-72 ma armatę 120 mm ;), a parę lat później 105-tke długolufową zamontowano na wieży Shermana. To nie tyle problem "utrzymania" co zmieszczenia zespołu zamka w wieży i odrzutu.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.