Jump to content
Sign in to follow this  
Mirage Hobby Shop

Nowa Dostawa w Mirage Hobby Shop z 04.12-10.12.17

Recommended Posts

Czemu w internetowym sklepie firmowym Mirage, modele firmy Mirage są droższe (sic!) niż w innych sklepach? Niepojęte, np. M3 Grant 1/72 jest za 55, gdzie indziej widzę 45-50, czy to się dzieje naprawdę czy może to błąd na stronie?

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chociaż nie jestem w żaden sposób związany z tym sklepem, to jednak pozwolę Ci przedstawić pewien mechanizm, którego jak sadze nie rozumiesz. Otóż istnieje coś takiego jak rabat dystrybutora. Jeżeli Mirage ma dajmy na to przy zakupach w Arfixie 20% rabatu, a inny sklep ma 25%, to oczywiste jest, że cena dla Ciebie musi być o te 5% wyższa. W tym wypadku oba sklepy zarabiają na sprzedaży tyle samo. Co prawda każdy dystrybutor powinien dążyć do jak największego rabatu, co przełoży się na zwiększoną sprzedaż, a tym samym na wyższy przychód ze sprzedaży. To tak w dużym uproszczeniu. Inna kwestia to polityka marżowania, czyli czy mnie jako sprzedawce zadowoli 10, 15 czy może 30 procent marży. To jest już indywidualna kwestia. Poza tym mamy wolny rynek i każdy może kupować gdzie chce. Nie masz przymusu kupowania w Mirage czy gdziekolwiek indziej. Klientów przyciąga się do siebie obsługą, asortymentem, fachowym doradztwem i obsługa posprzedażną. Jak sklep jest przyjazny klientowi, to nikt na te 5 złotych różnicy nie będzie patrzył. Taki jest handel Panie dziejku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.