Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Niezbyt dobre widać to na Twoim modelu, ale chyba masz płaską powierzchnię do przyklejenia czołowej płyty klimatyzatora. Tam są cztery różne kąty, choć o tak niewielkiej różnicy, ze w całości wyglada to na lekko obłe.

Z całą maszyna fajna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx, za zdjęcia, "instrukcję", wymiary. Tych zdjęć nie znalem.

 

Czy nie warto by było dla potomnych przelać wiedzę o Karbali "na papier". Wbrew pozorom, fotografia cyfrowa jest mniej trwała niż ta analogowa. Może by "wszystko" zebrać w jednym miejscu i wydać wraz z np. kalkomaniami.

Zabrzmi patetycznie, ale to jest Chwała Oręża i Żołnierza Polskiego, tradycyjnie "sprzedane", upodlone przez polityków i chorą poprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bez zbędnego owijania, dzięki makinen za zwrócenie uwagi. Ja tam na razie mam taki obły kształt ale rzeczywiście to są powierzchnie płaskie i będzie to tak zrobione. Tak że dla kolegi chorążego poprawka w mojej ,,instrukcji''. Także dla chorążego

Może by "wszystko" zebrać w jednym miejscu i wydać wraz z np. kalkomaniami.

Zabrzmi patetycznie, ale to jest Chwała Oręża i Żołnierza Polskiego, tradycyjnie "sprzedane", upodlone przez polityków i chorą poprawność.

Dzięki za te słowa. W pełni się z tym zgadzam a Polska Broń i Barwa to dla mnie Świętość i w takich poglądach żadnego patosu nie widzę raczej inne niemodne w tych czasach słowo, które powoli wraca do łask.

Oczywiście jak napisałem wyżej zamierzamy z panem Ciechanowskim ubrać temat w coś bardziej trwałego. Planujemy najpierw może artykuł a potem coś co mi się marzy a mianowicie monografię dla modelarzy z walkaroundami rysunkami i kolorowymi schematami. Jest tylko jeszcze do ustalenia wiele szczegółów a pojawiają się nowe jak na przykład ten, że na Tweety była zrobiona naklejka z kanarkiem trzymającym bazookę. Ona się zachowała tylko gunner, którego poznałem dopiero 3 lata mieszka tu a jak pojedzie do domu to obiecał przywieźć zdjęcia i oryginał naklejki. Co do kalek jeszcze w tym roku wyjdą dwa zestawy do pojazdów misyjnych oraz zestaw do konwersji Żbika.

Więc proszę o cierpliwość bo temat monograficznie opracowany wymaga merytorycznej dokładności, natomiast co do modeli to róbcie to co możecie od podstaw bo zestaw waloryzacyjny nie będzie tani. Już tu powyżej pisaliśmy ile kosztują polskie koła a jak dodamy wieżę i inne bajery to... Jak się tylko dowiem jaka będzie cena to napiszę.

Chorąży jeszcze raz dziękuję i salutuję jako ppor. rez.

Pozdrawiam

Andrzej

PS Sędziowałem na konkursie we Wrocławiu ale o tym chyba napisze w innym dziale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Dzięki Piotrze za tę uwagę. Jak się długo ślepi w zdjęcia to ciągle coś nowego wychodzi. Teraz po uwagach makinena i Twoich i mnie się tak wydaje. Tak to jest jak się samemu zdjęć nie narobi. Przeglądnąłem wszystko co mam i znalazłem to poniżej. Jakby ktoś miał bezpośredni dostęp do Szakala z klimą to by było ostateczne potwierdzenie.

Pozdrawiam

Andrzej

pS3NHQD.jpg

3BthBZJ.jpg

gmcjSNH.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

Zajmowałem się ostatnio historią. Wierzcie mi, że to niełatwe. Pamięć ludzka jest zawodna, spotykałem się też z niechęcią. Ostatecznie uczestnicy wydarzeń mają swoje życie i w związku z tym na wiele pytań nie ma jeszcze odpowiedzi, choć wydawało mi się, że jestem już blisko ułożenia organizacji kompanii II zmiany PKW. Ot, wczoraj dostałem kilkadziesiąt zdjęć i okazało się, że jedno burzy moje dotychczasowe ustalenia. Trzeba to wyjaśnić.

Ale zdarzają się i miłe chwile i oto zapowiedziany pierwszy zestaw kalek do pojazdów misyjnych pojawi się wkrótce na rynku. W tym zestawie tylko Jabol i Papaj z naszej sfery zainteresowań ale w następnym zestawie znajdą się Iwonka, Oliwia i Zajączek. Cena 30 zł.

Pozdrawiam

Andrzej

KOQERRy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wśród użytkowników Forum jest jeden kolega, który zrobił Jabola i tylko czekał na kalki. Dla niego i dla innych, którzy chcieliby zrobić tego Berdka kilka informacji historycznych.

Jak napisał wyżej Gerd, Jabol należał do kompanii wystawionej przez 18 bdsz. Nazwę wymyślił jego dowódca, który oddał w ten sposób hołd ulubionemu napojowi z okresu przynależności do subkultury młodzieżowej. Pojazd należał do 3 drużyny 2 plutonu.

Natomiast Papaj był w tej samej kompanii także w 3 drużynie ale w 1 plutonie. To pojazd którego zagadkę muszę jeszcze wyjaśnić. Jak widać ma on żółte litery i być może przedtem nazywał się inaczej.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam po przerwie,

Po kolei:

1. Kończę lub lepiej przerywam intensywne zajmowanie się historią. Nie najlepiej to wychodzi. Oczywiście nie kończę przedsięwzięć historycznych ale nie mogąc się doczekać paru informacji muszę się skupić na innych aspektach tematu.

2. W tym przypadku w związku z otrzymanymi zapytaniami chciałbym powiadomić zainteresowanych, że:

a) następny listek kalek będzie jak mi wiadomo poświęcony BRDMom. Będzie tam Iwonka, Zajączek i Oliwia w wersji Szakal.

b) zestaw do konwersji Żbika ukaże się chyba jesienią tego roku i będzie wydany przez Hussara. Biorąc pod uwagę stopień konwersji cena będzie niemała, ale nie mam informacji. Jak będę coś wiedział dam znać. Sam czekam na ten zestaw. Tam jak mniemam będą trochę inne kalki niż w propozycjach naszego producenta.

3. A teraz pytanie do znawców. Jakimi kolorami radzicie malować nasze Berdki? Zwłaszcza te żółtki.

 

No i na koniec jeszcze takie info. Miło mi powiadomić wszystkich, że zachowały się oba pojazdy biorące udział w obronie City Hall. Jeden widzicie w poprzednim poście Gerda. Przedszkolaki bawią się z Iwonką. Oprócz nich zachowały się i inne pojazdy m.in. obie Oliwie. Co do obu bohaterów wydarzeń z Karbali podjąłem pewne kroki, aby decydenci zechcieli zachować oba pojazdy jako zabytki oręża polskiego. Zobaczymy co to da, bo na razie odzewu nie ma, ale w obu jednostkach już wiedzą jakie skarby posiadają. Nawet jeśli eksponowanie tych pojazdów byłoby w obecnych warunkach niezbyt na miejscu to przeznaczanie ich ,,na żyletki’’ tym bardziej.

 

A u mnie przy Oliwii postęp niewielki. Tylko drzwi, falochron, początki stelażu koła zapasowego i kilka duperelek.

Pozdrawiam

Andrzej

 

MGNqLAs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b) zestaw do konwersji Żbika ukaże się chyba jesienią tego roku i będzie wydany przez Hussara. Biorąc pod uwagę stopień konwersji cena będzie niemała, ale nie mam informacji. Jak będę coś wiedział dam znać. Sam czekam na ten zestaw. Tam jak mniemam będą trochę inne kalki niż w propozycjach naszego producenta.

Ściślej rzecz biorąc będą dwa zestawy do konwersji. Ten drugi będzie do rodziny M96 a ponieważ tu nie trzeba nowej wieży więc zapewne cena będzie trochę niższa.

Co do kalek dobrze mniemasz, oznaczenia nie będą się dublować.

 

Przy okazji muszę zmartwić Dyzia. Siedemdwójkowy zestaw "misjonarzy" nie znajdzie się w najbliższej partii przeznaczonej do druku.

Przegrał z dużymi Shermanami z Pacyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji muszę zmartwić Dyzia. Siedemdwójkowy zestaw "misjonarzy" nie znajdzie się w najbliższej partii przeznaczonej do druku.

Przegrał z dużymi Shermanami z Pacyfiku.

 

 

miejmy nadzieję że kiedyś się pokaże....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale witam w tym wątku,

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale jeśli chodzi o takie jakby daszki osłonowe nad peryskopami bocznymi i przednimi to mają je Żbiki a nie mają Szakale.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed CityHall'em - styczeń lub luty 2004 czyli na styku I i II zmiany

 

WcKQ5lt.jpg

 

Witam,

Jaki kolor dla Żółtego Szakala w Iraku w 2004 roku?

Ja bym jako bazę dał Vallejo 121 (70.913) Ochre Amarillo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wróciłem z ciekawej sesji i imprezy, połączonej z nocą muzeów a tu taka niespodzianka. Jak zwykle Gerd opublikował coś tym razem zwaliło mnie z nóg. Napisałem do naszego kolegi projektanta kalek bo jeśli poszło to do druku to klops a jeśli można to jeszcze doprecyzować to Zajączek uzyska napis na falochronie. Tyle zdjęć dostałem a takiego nie. Nawet dowódca Zajączka takiego nie ma.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jest już w zapowiedziach. Poprawiono po ostatnim zdjęciu Gerda. Cena 25 zł.

 

vfpLeo2.jpg

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

Suuupppciooooo - jest "Iwonka"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.