Jump to content
portalus

Hiroboy

Recommended Posts

Jak tam się teraz robi zakupy?

Dawno niczego nie kupowałem, a po zalogowaniu teraz widzę tylko klawisz Enquire.

Klikam,wypełniam i nic się nie dzieje.

Hej, Hiroboy sie wlasnie przeprowadza do nowego magazynu sklep nie działa strona jest tylko do oglądania, zakupy będą aktywne od 3 stycznia.

Dobrze poszły

Cześć! Jakieś problemy z wysyłką z tego sklepu? Jakieś cła albo inne wynalazki ?

Cześć! Jakieś problemy z wysyłką z tego sklepu? Jakieś cła albo inne wynalazki ?[/quote

Clo dostaniesz zawsze jak cena i wielkosc paczki zaciekawi celnika niestety, bezpieczna granica to 200-250 pln, szlaczki badz chonskie ,cena w jenach lub Hk$ ew. Gift na naklejce adresowej

Cześć! Jakieś problemy z wysyłką z tego sklepu? Jakieś cła albo inne wynalazki ?[/quote

Clo dostaniesz zawsze jak cena i wielkosc paczki zaciekawi celnika niestety, bezpieczna granica to 200-250 pln, szlaczki badz chonskie ,cena w jenach lub Hk$ ew. Gift na naklejce adresowej

W sensie, że mam poprosić by napisali, że jest to prezent? W tedy mogę ominąć cło? Tak w ogóle to ile ono wynosi dla modelarskich tematów?

23%, sprobowac mozesz zapytac jako co wysyłają, dla przykladu z JP ze sklepu HLJ.com na naklejce adresowej masz wypisane co jest w srodku i jaka wartosc zakupow tyle ze w Jenach i szlaczki , zamawiam stamtad paczki i dla bezpieczenstwa nie przekraczam wartosci 250 pln, wchodzi w to rowniez wysylka, jak u innych nie wiem.

Drugi przyklad ,sklepy na AliExpress wysyłaja paczki jako Gifty, czesto idzie znalezc w opisie taką sugestie sprzedającego.

Jedni kupuja za 200 dolcow i zostaje w spokoju innemu sie trafi paczka za 100, i celnik otwiera i prosi o doslanie papierów, woz albo przewoż,

Z natury raz na 10 paczek coś ci na cło i kontrole wpadnie, nawet jesli go nie zapłacisz, bo tylko kontrol, zobaczysz po tym ze paczka byla otwarta , zaklejona plus pieczatki.

TreS - 23% to jest VAT, nie ma cła na artykuły modelarskie ze sklepów spoza UE. Przy okazji - VAT jest liczony od sumy towary + koszt wysyłki.

To tam, ale placisz nasze podatki, u nas jest 23%

Edit, aha 23 to podatek vat,

Clo cza by zobaczyc w urzędzie celnym

Cło z Japonii było 12% nie wiem jak obecnie...

Żeby mieć pewność to zainteresowany musiałby sobie sprawdzić wszystko w systemie ISZTAR (znaleźć kod dla modeli i sprawdzić cło po kraju - czyli Japonia). Wydaje mi się, że cło miało i ma stawkę zerową. Ale mogę się mylić.

Do 150 ojro nie ma, a przynajmniej nie bylo liczone clo za towary z Japonii. Clo liczone jest od calkowitej wartosci tzn. Razem z kosztami przesylki.

Problemem nie jest cło tylko VAT który naliczają od paczek zakupowych pow.bodaj 22 euro. W praktyce jak przekroczę wartość zakupu 6000 jenów mam zawsze VAT.

Przecież Hiroboy o ile pamiętam jest w UK więc o jakich "opłatach" mówimy.

Opłaty miałem doliczane o ile pamiętam VAT tylko jak ściągałem z USA Pochery po kilkaset USD - tak to o ile pamiętam nic nigdy.

@portalus jak masz pudełko z napisem Made in Japan to powodzenia w tłumaczeniu celnikowi... ;)

Cło kilka razy płaciłem i nic do nich nie pisałem, po prostu obliczali z deklaracji na paczce.

Ale dawno nie płaciłem, ostatnio przyszedł mi aerograf, wartość z wysyłką ok 440zł z Japonii i nie było też. Tylko ja zawsze biorę SAL.

Cło kilka razy płaciłem i nic do nich nie pisałem, po prostu obliczali z deklaracji na paczce.

Ale dawno nie płaciłem, ostatnio przyszedł mi aerograf, wartość z wysyłką ok 440zł z Japonii i nie było też. Tylko ja zawsze biorę SAL.

Tak, wielu potwierdza ze paczka Sal ( czyli nierejestrowana) zadziej wpada na Clo niz parcel a juz nie mowie o Expres parcel 48

Potwierdza to tylko fakt ze juz sam rodzaj nadania paczki mowi celnikowi ze ma sprawdzać kwity, a Sal z JP do kwoty ok 500 stowek chyba tylko raz slyszalem zo Solo’nezowi wpadła z Lucky Model (a to Chiny (?) chyba, jakis model samolotu, narzedzia, farby chemia, nigdy.

@portalus jak masz pudełko z napisem Made in Japan to powodzenia w tłumaczeniu celnikowi... ;)

UK to nie jest paczka wewnątrzwspólnotowa?

Wiele razy sprowadzałem produkty modelarskie z innych kontynentów (spoza unii) i jeden jedyny raz celnicy mnie przyszpilili właśnie na przesyłce z Japonii.

Towar nie był ani wyjątkowo drogi, ani pudełko duże - po prostu mnie trafili.

Jako że to towar modelarski, to cła nie się płaci (stawka 0%), tylko VAT - 23%.

Nie było żadnego problemu z odprawą: dostałem wezwanie do określenia się co to i za ile, przesłałem im mailem zrzuty ekranowe ze sklepu plus zrzut ekranowy z konta mojej karty w banku gdzie widać było ile zapłaciłem łącznie z transportem za tę transakcję.

Nikt nie robił problemów ani nie domagał się zaświadczeń i potwierdzeń - po kilku dniach dostałem kwotę do zapłacenia i paczkę miałem w domu.

Jeśli przesyłka jest z UK, to nieważne co na niej napisane, nie będzie odprawy celnej.

Cześć!

Zdecydowałem się na próbę zakupów na hiroboy. Nie mam możliwości dodania niczego do koszyka. Wie ktoś coś na ten temat?

Ja również mam to samo po zalogowaniu. Pewnie to wynika z tego, że sklep miał niedawno przenosiny na zupełnie nowy adres. Do tego będzie zamknięty do jutra, z powodu urlopów i chorób osób tam pracujących. Stąd pewnie brak możliwości robienia zamówień.

Zmówiłem w Hiroboy trochę klamotów i jedna paczka dotarła już bez problemu (były w środku dobra Made in Japan), teraz czekam na kolejną min. z dobrami Hong Kongu. Czekam też na paczkę bezpośrednio z HobbyDesign ciekawe jak ją potraktują?

Tak jak wspominałem, poza Pocherami (chyba Made in Italy ale targanymi z eBay z USA) to nigdy jeszcze nie wzywali mnie na cło przy zakupach z MediaMixHobby, HLJ, Hobby Design czy innych HobbyEasy lub eBay z Azji.

Pochery to są dość spore pudła.

U mnie Hiroboy teraz działa.