Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Podglądam sobie ten warsztat od samego początku i im dalej i więcej, tym większa nachodzi mnie ochota zacząć zabawę ze swoim Su jedynym w tej skali, którego posiadam. Bardzo fajna robota, fajny warsztat i bardzo fajne efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek faktycznie do poprawy, stacja klon musi być w osi samolotu, końcówka stożka zielona tak samo jak końcówka statecznika pionowego ale to zapewne wiesz. Belki podwieszeń są częściowo pomalowane w kolorze kamuflażu. Ogólnie odbiór jest bardzo pozytywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożka już nie wyprostuje .Osadzony w otworach , musiał mi się osunąć ,a wcześniej nie dopatrzyłem.Musze poprawić kolor żółty ,wtedy prysnę zieleń .Do poprawy jajka przy wylotach działek i malowanie ich otoczek. W kabinie zamontować fotokarabin - był w zestawie .Dorobić uchwyty w ruchomej części owiewki

Dokleić światła na końcówkach skrzydeł - już nawiercone ,pomalowane i schną

Wykonać w własnym zakresie podstawki pod bomby , rakiety i plotek

I jakoś uporać się z podstawka ,aby "Ktos 1" nie wypomniał ,ze sklejam jak 11-to latek.A zresztą co mi tam -sklejanie odmładza

 

Bardzo dziękuje za pozytywny odbiór mojego warsztatu

 

Co do modelu - super sie skleja ,jednak tylko klej Tamiya exstra ten cement .Jak widac wypas uzbrojenia .Wypraski z pieknymi liniami podzialu .

Polecam mniej i bardziej zaawansowanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mniej i bardziej zaawansowanym

 

Dziękuję- skorzystam

 

Możesz jeszcze poprawić tą "choinkę" co wystaje z dziobu- nie wiem jak się fachowo nazywa (nie bijcie), ale na pewno powinna być w osi samolotu :-)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te uzbrojenie jednak dało o sobie znać, że nie zwróciłem uwagi. Ta choinka to nic innego jak OCP - odbiornik ciśnienia powietrznego. I ona faktycznie chyba się złamała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamała się i to kilka razy ,bo jeszcze nie przyzwyczaiłem się do dużych gabarytów sklejanego obiektu

Mozna by było powiedzieć , ze uporałem się z bestia ,gdyby nie kropelka kleju przy klejeniu owiewki

 

CviAkTC.jpg

 

Widocznie bardzo lubi jak ja głaskam i dopieszczam - cholernica jedna

 

mERw0mv.jpg

 

EDzWGbS.jpg

 

BY4ILJG.jpg

 

k8a5Kqy.jpg

 

 

rl1dfYp.jpg

 

GC2St7E.jpg

 

dcPh4Wr.jpg

 

FiYvadM.jpg

 

hviJR3x.jpg

 

Dla relaksu i odpoczynku pokleję sobie plotek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Su-22 ma w sobie coś takiego, że koło żadnego modelu tego samolotu nie można przejść obojętnie. Przykuwa wzrok jak osiedlowy bandzior ...

Jest oczywiście parę rzeczy, które można było zrobić lepiej, ale uczymy się z modelu na model więc następny będzie lepszy - brawo jureczek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie koniec planu z Su

Psar77 bardzo milo podsumowałeś mój warsztat ,dziękuje

Do tej pory sklejałem 72 i to raczej te z niższej polki .Różnie to wychodziło .Chciałem sklejany samolot upodobnić do originale ryjąc linie ,dzióbiąc nity i zalewać wszystko farba . Patrząc teraz z perspektywy tego " Su " odnoszę wrażenie ,ze się trochę podszkoliłem i myślę ,następne będą lepsze

W składziku mam parę samolotów w 72 ,jednak bardziej kręcą mnie 48 .Mam stary model Italerii w 48 F-15 i on chyba będzie następny w kolejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mniej i bardziej zaawansowanym

 

Dziękuję- skorzystam

 

Możesz jeszcze poprawić tą "choinkę" co wystaje z dziobu- nie wiem jak się fachowo nazywa (nie bijcie), ale na pewno powinna być w osi samolotu :-)

Dzięki jureczek- z Bytomia wracam z Su-22 :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos odeszła mi wena .Przymierzam sie do plotka ,ale z jakimiś oporami .Aby to wszystko skomponować muszę jeszcze oprócz podstawek pod bombki zrobić dwa wózki pod rakiety .Do podstawki nie mogę dorobić ramki ,bo nie zmieści się na polce Chce aby całość prezentowała sie mniej więcej tak

 

prArICR.jpg

 

OevBNcN.jpg

 

Dla poprawienia sobie humoru troszkę sobie poeksperyntowalem z malowaniem

 

4tgem5v.jpg

 

Kicuxmq.jpg

 

X5Hxg6a.jpg

 

RGQ0eG4.jpg

 

ifCL4ob.jpg

 

vFrWtJi.jpg

 

UaPG89P.jpg

 

SQaK5J9.jpg

 

e6RtsZv.jpg

 

203kQjT.jpg

 

mVkZQaS.jpg

 

8P7DrgR.jpg

 

BuLoiX5.jpg

 

PRhw28k.jpg

 

Dla odpoczynku od tej bestii wezmę sie za F-15 .Tak mnie jakoś naszło .Tylko problem bo nie mogę sie zdecydować na malowanie.

Pustynne ,czy Europen green

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

KH wrzucił tego OGROM

To tylko wstępne przymiarki

Podstawka poprawiana to już chyba trzeci raz z kolei , jakoś wizualno plastyczne zdolności mnie opuściły

Uważam ,ze kocowy etap będzie super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.