Skocz do zawartości

Fabryka czajników - Mi-2 Hobby Boss, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po przerwie

 

W ubiegłym tygodniu "poczmiszcz" przyniósł mi w końcu paczuszkę z Martoli z taką oto zawartością:

 

ZWSvHOD.jpg

 

a środku znalazłem instrukcję i dwa "kwadraty" z czarnej gąbki

 

LdQhUcO.jpg

 

pomiędzy którymi była taka oto zawartość

 

GhjHzOV.jpg

 

mały szczegół

 

HASJr0p.jpg

 

blacha

 

2XrkqND.jpg

 

i "kwit" według którego należy to złożyć

 

lSNLRFb.jpg

 

BrpYuuZ.jpg

 

No to złożyłem

 

IcDysef.jpg

 

025ubYK.jpg

 

i przymierzyłem do "wiatraka"

 

Hbf4Yis.jpg

 

vxIBi3L.jpg

 

Ostatecznie wyszło tak:

 

UQtCuin.jpg

 

7kEIhoF.jpg

 

GNpmq26.jpg

 

d5nlOvD.jpg

 

26NrY5I.jpg

 

No i jakby na tyle z pierwszym "czajnikiem"

Powoli zaczynam gromadzić dodatki do drugiego wiatraka i najprawdopodobniej będzie w jakimś egzotycznym malowaniu

 

Miał być Litwin - będzie Arab

 

No chyba że znowu zmienię zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy łopaty do niej przyklejałeś na styk, czy zrobiłeś jakieś wzmocnienie?

 

Przyklejałem na "styk" Powierzchnia styku ma jakieś 1,5-2mm średnicy więc powinno wytrzymać. Można wstawić wzmocnienie ale otwór należy wywiercić przed montażem głowicy łopaty do głowicy wirnika. Potem to już bardzo delikatna sprawa. Co prawda żywica jest bardzo dobrej jakości i trzeba "umieć" ją złamać ale jak już się wszystkie blachy przyklei to ciężko cokolwiek wywiercić. Same "łapki" łopat mocuje się na zatrzask do głowicy więc można sobie bez problemu "ustawić" zwis łopat w czasie postoju śmigłowca. Ogólnie rzecz ujmując montaż głowicy z Reskitu to przyjemność a całość prezentuje się jak widać dość dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam ponownie:D

Wznawiam temat. Poczmiszcz doniósł mi w sobotę paczuszkę a w niej  kilka dodatków do kolejnego Mi-lusia.

Żeby już za bardzo z patriotyzmem w dniu dzisiejszym nie przesadzań postanowiłem zrobić kolejnego Mila w barwach libijskich.Schemat malowania oraz kalki zapożyczone z zestawu Intechu.

Czyli coś tam powoli będzie się działo.

DSCF9285.JPG

DSCF9286.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam :D

Jedziemy dalej z tematem.

Jak zwykle na początek zabawy z wnętrzem:

- szpachlowanie "dziur" do montażu uzbrojenia i  zbiorników paliwa:

slOXrBI.jpg

- wydechy

OT1Gnkn.jpg

- "walka z tablicą przyrządów

Ic9Mahc.jpg

 

7HkDZdT.jpg

 

-tylne "ścianki" w  fotelach  załogantów

 

5Kqzu1m.jpg

 

- orczyki (:hmmm:)

 

9Tf8tHt.jpg

 

-szpachlowanie "dziur" w osłonie kabiny pilotów

umzLuKn.jpg

Pobawiłem też się z osłoną silników. Qb daje w swojej blaszce 2x kratkę na wlot, postanowiłem więc porównać dwie osłony: zestawową i zamiennik

 

T7Jk3vD.jpg

 

mqxUjy8.jpg

 

Przeryłem też łopaty wirnika głównego

 

k653Kvk.jpg

 

oraz zrobiłem uchwyty na zaślepkach do wydechów i wlotów

 

gPmEBGU.jpg

 

I na koniec odrobina kolorków;

 

CNpWnEX.jpg

 

:mrgreen:

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały progres:

zrobiłem pasy i odrobinkę "połosiowałem"  wnętrze:

zD7w3Ve.jpg

r2PeD1U.jpg

f05Dm7O.jpg

 

Małe pytanko do "podglądaczy" :sos:

Czy ktoś dysponuje jakimś kwitem na "2-kę" używaną przez Marynarkę Meksyku? Chodzi mi po głowie "2-czka" w barwach Mexico Marina ale jedyny znany mi obrazek to instrukcja Mistercrafta. W "wiki" znalazłem info że użytkują jeden egzemplarz ale bez podanej wersji a z miłą chęcią popełnił bym wersję URN w barwach Mariny :szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie pamiętam czy temat był poruszany na forum ale w Mi-2 dla siedzeń na zbiorniku paliwa jest wspólne oparcie, a nie oddzielne dla przodu i tyłu. Fizycznie nie ma tam miejsca żeby je rozdzielić (chyba że masz na to jakieś zdjęcie). Dokładnie już nie pamiętam ale w tym modelu długość zbiornika paliwa też się nie zgadza. No ale po zamknięciu i tak tego nie będzie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne zdjęcie którym się na razie podpieram to fotka ze schematu malowania. Wynika z niej że jest to "dwuster" ( ciężarek na tylnej podporze) oraz że ma dwie anteny na górze belki (w przeciwieństwie do "radzieckiego" który ma jedną), najprawdopodobniej brak także odbiornika swój-obcy na końcu belki.  Co do długości zbiornika:hmmm:- Kolega Kon-bar w swoim ratowniku nawet go przedłużał ale być może wynika to z powiększenia zbiornika w wersji ratowniczej. Ogólnie model HB to trochę taki dziwak i jak widać poza kształtem jest w nim bardzo wiele do przerobienia. Ale jak Kolega zauważył po zamknięciu kadłuba i tak niewiele będzie widać. :model:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik w ratownik jest taki sam jak w innych wersjach. Twój wątek natchnął mnie do poszukiwań. Chyba na jakiejś wiki wyczytałem że ta dwójeczka to wersja transportowa. Dwuster. Obecnie w muzeum. Taki film znalazłem: 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=%23&ved=0ahUKEwjRkoSu1JzfAhVxwosKHeoQAZEQxa8BCCUwAA&usg=AOvVaw0VTJzWxrN8ZFOD4xbU2nov 

A tu jakieś zdjęcia:

https://www.google.pl/search?q=Museo+nacional+de+LA+aviacion+y+El+espacio+mi-2&client=ms-android-huawei&hl=pl&prmd=imnv&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwip3O6b2JzfA:bip:lIsKHQd0DHYQ_AUoAXoECAwQAQ&biw=360&bih=518

W muzeum ma jedną antenę radiostacji, i chyba nie ma oznaczeń marynarki wojennej. Ciężko mi się szuka i ogląda bo robię to na telefonie. Mam nadzieję że te materiały pomogą w budowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o "2-kę" Mariny to się jeszcze nie wgłębiałem w temat za bardzo ale wielkie dzięki za fotki. Natomiast w tej chwili "walczę" z "2-ką"  w barwach libijskich. Udało mi się znaleźć info że kilka sztuk tam sprzedaliśmy i był też polski personel który szkolił pilotów. I to właśnie w wersji libijskiej na fotce widać dwa maszty antenowe na belce. Za wszelkie fotki będę wdzięczny.

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Leta napisał:

i chyba nie ma oznaczeń marynarki wojennej.

Kamuflaż ma taki jaki jest stosowany w Marinie i znalazłem go też w wykazie statków powietrznych Marynarki Meksykańskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mi Kolega w głowie namieszał :woot:

Jeszcze przydałoby się apteczkę i wiatraczek dorobić bo są ładnie widoczna na filmie

36 minut temu, Leta napisał:

Po tablicy przyrządów widać że to golas z jedną radiostacją (czyli i jedną anteną). Ale nie wykluczone że posiadają też bogatszą wersję.

Na zdjęciu  zamieszczonym w instrukcji Intechu, po powiększeniu wyraźnie widać dwie anteny. No nie wiem co dalej z tym fantem:hmmm:

W razie czego Kolega będzie odpowiedzialny za "zastój w temacie":haha::haha:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zobacz jeszcze to:

I takie zdjęcie:

https://m.imgur.com/5d51BK2

Zauważ, że te dwujeczki nie mają numerów bocznych a jedynie oznaczenia lotnictwa Libii. To chyba po nowemu, a malowanie z instrukcji ma numer i znak rozpoznawczy w postaci zielonego koła (wg. Wikipedii znak używany do 2011 roku). 

I żeby jeszcze namieszać:

https://www.nairaland.com/2239266/battle-field-discussion-picture-video/534#67489386

Ma 2 anteny ale bez oznaczeń

Edytowane przez Leta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, abtb napisał:

Co do długości zbiornika:hmmm:- Kolega Kon-bar w swoim ratowniku nawet go przedłużał ale być może wynika to z powiększenia zbiornika w wersji ratowniczej.

Przyznam się, że nie sprawdzałem długości zbiornika - wystarczało mi, że tylna ścianka zbiornika będzie +/- w miejscu pasującym względem okien (tzn. jak na zdjęciach oryginałów). Akurat w moim przypadku (nosze na zbiorniku) "im dłużej tym lepiej" sprawdzało się i nawet nie sprawdzałem, jak długi powinien być zbiornik. Jak napisał abtb - kto to zobaczy ? .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę  nam się dyskusja rozbuchała ale nie ma co powstrzymywać progresu jakimiś milimetrowymi sprawami  :nauka2:

A zatem po kolei:

- apteczka

gmwIkVu.jpg

- tuleja na oś wirnika głównego

YZCpg7I.jpg

i całościowo po "szpachlowaniu" CA:

xOs1XCD.jpg

Gs6lUdI.jpg

HjjLVk4.jpg

Jak widać zabawy z papierem ściernym będzie niewiele ale za to walka z przednim" wycierakiem"  będzie ostra:szerm:

Ściereczki do polerowania dotrą tak jakoś w okresie świąteczno-noworocznym a zatem szykuje się mały zastój :kawa:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być zastój, wyszedł progres :mrgreen:

Modelarstwo to jednak drogie hobby, wizyta w sklepie motoryzacyjnym pozbawiła mnie 8,50 złocisza na dodatki ścierne i polerskie:szok:

Efekty zabawy prezentują się następująco:

CKhYr9l.jpg

DHwxi01.jpg

Kez0RGc.jpg

WBKJQ3c.jpg

a tak wygląda "czajnik" po zużyciu wszystkich części "fabrycznych"

vJXZbjC.jpg

Jutro zabawa w dorabianie pozostałości :gitara:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 09:23, abtb napisał:

 

Małe pytanko do "podglądaczy" :sos:

Czy ktoś dysponuje jakimś kwitem na "2-kę" używaną przez Marynarkę Meksyku? Chodzi mi po głowie "2-czka" w barwach Mexico Marina ale jedyny znany mi obrazek to instrukcja Mistercrafta. W "wiki" znalazłem info że użytkują jeden egzemplarz ale bez podanej wersji a z miłą chęcią popełnił bym wersję URN w barwach Mariny :szczerbol:

https://www.airliners.net/photo/Mexico-Navy/Mil-PZL-Swidnik-Mi-2/1023788/L  prosze bardzo Mi-2 Meksyk Marina

mieli 9 lub 10 szt :)

Edytowane przez Adamsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, abtb napisał:

Modelarstwo to jednak drogie hobby, wizyta w sklepie motoryzacyjnym pozbawiła mnie 8,50 złocisza na dodatki ścierne i polerskie:szok:

Efekty zabawy prezentują się następująco:

CKhYr9l.jpg

Swego czasu przez te wycieraczki zrezygnowałem z zakupu . A Ty wybrnąłeś z ambarasu wyśmienicie . Elegancko . Pochwal się jakimi to specyfikami tak ładnie szlifowaleś .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Pochwal się jakimi to specyfikami tak ładnie szlifowaleś .
Pozdrawiam Hello


Przyłączam się do prośby. Może mały opisowy tutorial?

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.