Jump to content

Fabryka czajników - Mi-2 Hobby Boss, 1/72

Recommended Posts

Ostro Grzesiu pojechałeś. Po takiej deklaracji to chyba będziesz Zbyszkowi fundował głowice wirnika :haha:

Mała przymiarka jak ma się wnętrze do okien:

DSCF2505.thumb.JPG.6f792e970e99e7fa8dd6fa4ce0ebd4f4.JPG

DSCF2506.thumb.JPG.d6b1f0bddd947b8ad90c65be1550c76d.JPG

Mam nadzieję, że coś w tym tygodniu uda się wyskrobać i zamknąć kadłub. Ale to tak bliżej łykendu. :rozkaz:

• Like 2
  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skoro zachodzi taka potrzeba, to zaczynamy zabawę  Najpierw zakupy: czyli: papier ścierny 2500 i pasta lekko ścierna Następnie wyszukujemy "pacjenta"

Może to coś pomoże.  https://ruslet.webnode.cz/technika/ruska-technika/letecka-technika/m-l-mil/mi-2us/  

Fajny model się szykuje, sam chcę zrobić chemika z rurami do zadymiania tylko się jakoś zabrać nie mogę. Ale dalej z uporem maniaka będę pisał o przedłużeniu zbiornika paliwa, aby jak na załączonym zd

Posted Images

1 godzinę temu, abtb napisał:

Ostro Grzesiu pojechałeś. Po takiej deklaracji to chyba będziesz Zbyszkowi fundował głowice wirnika :haha:

Mała przymiarka jak ma się wnętrze do okien:

DSCF2505.thumb.JPG.6f792e970e99e7fa8dd6fa4ce0ebd4f4.JPG

DSCF2506.thumb.JPG.d6b1f0bddd947b8ad90c65be1550c76d.JPG

Mam nadzieję, że coś w tym tygodniu uda się wyskrobać i zamknąć kadłub. Ale to tak bliżej łykendu. :rozkaz:

A w czym jest problem lepsza głowica wirnika niż przerabiany kadłub ? poza tym sam robisz hobby bossa :szampan1:

• Haha 1

Robię bo nie ma innej opcji :mrgreen: Przynajmniej w tej skali.

10 minut temu, Mitrandir napisał:

przerabiany kadłub

Doposażany a nie przerabiany :nauka2:

37 minut temu, abtb napisał:

Robię bo nie ma innej opcji :mrgreen: Przynajmniej w tej skali.

Doposażany a nie przerabiany :nauka2:

Tak, to którego to nie trzeba rzezać i przerabiać? Pytam jako laik ?

Trzeba było panu prezesowi powiedzieć od razu a nie kombinować nie ma innej Alternatywy 72... Chyba że o czymś nie wiem ?

Fajny model się szykuje, sam chcę zrobić chemika z rurami do zadymiania tylko się jakoś zabrać nie mogę. Ale dalej z uporem maniaka będę pisał o przedłużeniu zbiornika paliwa, aby jak na załączonym zdjęciu sięgał aż do drzwi... (tu akurat wersja RL).

DSC03516.thumb.JPG.5481b5028b424590765b9f693350e7f8.JPG

• Like 1
  • Haha 1

Trochę podziałałem :pompki:

- przedłużyłem zbiornik na paliwo

- dodałem skrzynkę na akumulator

- oraz w oparciu o tą fotkę:

IMG_20190815_113826.thumb.jpg.aa4f133c64653f3a22aa3bcaf183bb7a.jpg

dorobiłem podstawę torby na amunicję

DSCF2559.thumb.JPG.8a309f021b412269974e299d9dc05646.JPG

DSCF2561.thumb.JPG.23554ea03f830af7b9f2c4f81be3c61b.JPG

Zacząłem też grzebać przy sterowniku działka:

DSCF2560.thumb.JPG.cff53c7297b433b031cf9a8ca3a20829.JPG

Ogólne pomiary i porównania wykazały ze coś jest nie halo z tylna grodzią. Najprawdopodobniej należało by ją przesunąć o jakieś 2-3mm do przodu. Oraz z dachem coś jest nie teges - powinien być chyba wyżej w tej części lub mieć inny kształt. Efektem tych niedokładności jest to, ze się nie da  tych PK ładnie na ścianie ustawić (swoją droga to może są i odrobinę za duże w modelu :hmmm:) więc będzie tak, ze będzie bez nich.

Bo na przeróbkę tyłu to ja mam proszę panów         w................................ i c................... i ................................. A takie podejście jest pokłosiem zmagań w innym warsztacie, które to nie przyniosły żadnego pozytywnego efektu poza upitoleniem się niepotrzebną robotą.

I tyle.

Edited by abtb
  • Like 1

Dawaj Pekaśki w okna, nie kastruj ganszipa.

• Haha 1