Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2018 - 1/48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

1119686-12192-68-720.jpg

 

Rafale C od Revella. Jestem bardzo ciekaw tego zestawu. Dwa malowania do wyboru, w tym jedno z Tiger Meet.

Biorąc pod uwagę, że starsze wydania Rafale są ciężko w tej chwili dostępne, mam nadzieję, że wersja C nie będzie odbiegała w żaden sposób np. detalem, od innych wersji. Spasowanie też tam nie było chyba najgorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa.

Różnice między C a M to w zasadzie chyba tylko inne podwozie, mniejszy hak, brak wbudowanej drabinki, dodatkowy pylon (centralny) i chyba kilka sensorów.

Byłoby świetnie gdyby Revell poprawił w modelu brak kanałów wlotowych (czyli de facto je dorobił), bo w Rafale M jak się spojrzy z przodu do środka, to widać wszystkie bebechy modelu i wygląda to fatalnie, bo tam jest po prostu pustka.

Poza tym to powinien być przepiękny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już inbox tego Rafale C. Wypraski wyglądają bardzo przyzwoicie. Trzeba będzie pomyśleć nad tym zestawem. Z warsztatów Revellowych Rafale w sieci wynika, że troszkę szpachlowania tam jest potrzeba, ale chyba nie powinno to sprawić problemów i ogólne spasowanie jest bardzo przyzwoite.

Najważniejsze, że jest też klasyczne szare malowanie, bo jakoś nie przypadam za takimi okazyjnymi malowaniami.

 

http://s13.zetaboards.com/RevellAtions/topic/9183564/1/

 

BTW. Od czasów próby sklejenia Revellowego Gripena w 1/72 mam konflikt z tym producentem a Gripen służy mi cały czas do testu farby przy malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już inbox tego Rafale C. Wypraski wyglądają bardzo przyzwoicie. Trzeba będzie pomyśleć nad tym zestawem. Z warsztatów Revellowych Rafale w sieci wynika, że troszkę szpachlowania tam jest potrzeba, ale chyba nie powinno to sprawić problemów i ogólne spasowanie jest bardzo przyzwoite.

Najważniejsze, że jest też klasyczne szare malowanie, bo jakoś nie przypadam za takimi okazyjnymi malowaniami.

 

http://s13.zetaboards.com/RevellAtions/topic/9183564/1/

 

BTW. Od czasów próby sklejenia Revellowego Gripena w 1/72 mam konflikt z tym producentem a Gripen służy mi cały czas do testu farby przy malowaniem.

Mates, z tego co widzę na zdjęciach z linku który podałeś że ramki identyczne jak dla wersji M, plus dodatkowe trzy nowe z podwoziem dla lądowej wersji ,zbiornikami "naddźwiękowymi" i pociskami manewrującymi Apache. Kanałów dolotowych o których wspomniał Solo brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są te same wypraski - od początku pocięte żeby zrobić wersję B,C i M. Tylko do tej pory revell przez prawie 20 lat tłuczenia nie włożył do jednego pudełka części do jednomiejscowego ( takie jak do M) i lekkiego lądowego podwozia ( takie jak w pudełku z B) . Ot i cała nowość. Model z 1999 roku w nowej kompletacji + kalki. Z tego co widzę to nawet belek nie poprawili na końcówkach skrzydeł i są takie jak w prototypie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj jak porównywałem inboxy to też zwróciłem na to uwagę, że tam nic nie właściwie nie różni.

Koniec końców, jakby wybierać pomiędzy Rafale Revella a Hobby Bossa, to wiadomym jest, że większość wybierze Revella. Także tym bardziej można się cieszyć, że Niemcy puścili swój wypust na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Koniec końców, jakby wybierać pomiędzy Rafale Revella a Hobby Bossa, to wiadomym jest, że większość wybierze Revella. Także tym bardziej można się cieszyć, że Niemcy puścili swój wypust na rynek.

Ja też chętnie bym go wybrał, ale nigdzie go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O F-14 cośtam piszą, jakoś z tydzień temu pokazywali zdjęcia kilku gotowych ramek z częściami i arkusz z kalkami.

A ja się tak zapytam - czy ta nowa Edkowo Trumpkowa "Bedna" warta będzie swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego worka żywic to lekka przesada-fotel i rakiety R-23Ta za tą cenę lepiej kupić oryginał a dodatki dobrać samemu W mojej skromnej opinii cena jest z kosmosu chyba że ktoś chce książkę ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.