Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2018 - 1/48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro przy Phantomach jesteśmy, to Academy wydaje F-4J w malowaniu Diamondbacks - kalkomania od Cartografa.

W sieci jest na razie tylko jeden inbox, na szczęście plastik jest szary, co ułatwi robotę. Jak ktoś nie chce wydawać kasy na ZM, to zawsze jest to alternatywa.

 

Ja mam wersję Gray Ghosts, która chyba jest najtańsza (a jeszcze kupiłem w promocji) z Phantomów od Academy i teraz żałuję, że nie nabyłem np. zestawu Rockin Rhino, jak jeszcze był dostępny. Za sensowne pieniądze były i wypraski Academy i sporo dodatków Eduarda w pakiecie łącznie z żywicami.

Edytowane przez Mates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Od wczoraj są już w naszych sklepach zestawy Jaka-130 Zvezdy oraz Kitty Hawka.
Przypadkiem trafiłem na inboxa zestawu Zvezdy i aż mi szczeka opadła jak toto ładnie wygląda. Do tego cena, blisko 50% niższa niż zestawu KH, a coś mi mówi doświadczenie, że i spasowaniem Rosjanie pobili Chińczyków na głowę. Gdyby ktoś miał tego KH to chętnie poczytałbym jak ten zestaw się prezentuje. Miałem Zvezdy nie kupować, o KH w ogóle nawet nie myślałem, ale coś czuję że tego Jaczka sobie sprawię, taki ładny jest na zdjęciach.

Tutaj inbox Zvezdy:
http://karopka.ru/community/user/18655/?MODEL=530754

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miał dotrzeć do mnie YAK-130 od KH w piątek niestety coś kurier nawalił może będzie jutro to postaram się zrobić mały in-box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o KH jak rozumiem?

Widziałem na którymś z forum zagranicznych pierwsze fotki i jakość linii podziału i nitów w modelu Zvezdy wydała mi się na tyle tandetna że postanowiłem wziąć model KH.

Zresztą faktycznie sam się dziwie po ostatnim Su-22 jestem przekonany że bardzo nie lubię modeli tej firmy i w związku z tym kupiłem F-5E, F i YAK-130.

Wiesz jak jest czasem musimy zrobić coś za czym nie przepadamy.

Patrząc na filmiki powyżej widzę że dobrze wybrałem.

A sam YAK-130 w mojej opinii to naprawdę wyjątkowej urody samolot szkolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak będzie to na szczęście model Zvezdy drogi nie jest więc jak dołożę do piwnicy kolejny to większej afery nie będzie. Żona i tak już zapowiedział mi eksmisję z tymi pudłami.

Problem powstał niestety przed świętami nie było mnie w domu i żona sama poszła do piwnicy po światełka i ozdoby na choinkę, DYM był tak WIELKI że jak przyjechałem do domu dwa dni później to jeszcze nie opadł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta powierzchnia plastiku nie porywa. To jest coś podobnego do tego, co mam w T-80UD od nich, tyle, że w czołgach jeszcze ujdzie. 

Sam plastik też w T-80 jest wątpliwej jakości - słabo plastyczny, materiał łatwo się męczy i dosyć nieprzyjemnie się z nim pracuje.

Edytowane przez Tap-chan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niewielkie doświadczenie z modelami Zvezdy, zrobiłem tylko ich Su-33. Plastik był ok i nie sprawiał żadnego problemu w obróbce, poza dziwnym plastikiem owiewki, którego nie wolno było polerować bo robił się matowy i tak mu zostawało na zawsze.
Co do jakości modelu (z informacji jakie posiadam, to się powtarza w innych modelach Zvezdy, ale nie wiem czy we wszystkich), to charakteryzował się fatalnymi detalami kabiny (praktycznie brak detali mówiąc wprost) i kiepskimi, zanikającymi miejscami liniami podziału, jak również miejscami (ale tylko w niektórych miejscach) szorstką powierzchnią plastiku (gondole silników). Zestaw za to był fenomenalnie spasowany, chyba nigdy wcześniej i później nie miałem lepiej spasowanego modelu.
Z tego co widzę na zdjęciach Jaka-130, to te problemy nie pojawiają się w tym zestawie: detale są bardzo ładne, wręcz kapitalne, szczególnie kabina jak i wnęki podwozia, linie podziału są może trochę zbyt szerokie (ale na zdjęciach trudno to oszacować, bo nie ma punktu odniesienia), za to na pewno nigdzie nie zanikają, powierzchnia plastiku jest gładka.
Ja po obejrzeniu tych zdjęć byłem naprawdę zaskoczony że Zvezda zrobiła tak piękny zestaw. No ale chciałbym go jednak obejrzeć przed zakupem, bo wciąż jestem trochę nieufny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.