Jump to content
Solo

Nowości lotnicze 2018 - 1/48

Recommended Posts

Z rabatem to wychodzi jeszcze taniej. Przy cenie 415zł modelu Hobby Bossa to się robi interesujące.

Trzeba przyznać dobre ceny. Na KS-model z rabatem wychodzi tylko trochę drożej niż mój egzemplarz przytargany z Chin. Ciekawe czy wersja zwykła czy "deluxe"

Zapowiedż z LUCKYMODEL:http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=KI-K48063

zupełnie niespodzianie lista Judy z Fine Molds wydłuża się o nocną wersję D4Y3:

judy_33-s.jpg

Świetna wiadomość! To będzie mój pierwszy Fine Molds. Wiadomo kiedy premiera?

Świetna wiadomość! To będzie mój pierwszy Fine Molds. Wiadomo kiedy premiera?

Połowa sierpnia

1119686-12192-68-720.jpg

Rafale C od Revella. Jestem bardzo ciekaw tego zestawu. Dwa malowania do wyboru, w tym jedno z Tiger Meet.

Biorąc pod uwagę, że starsze wydania Rafale są ciężko w tej chwili dostępne, mam nadzieję, że wersja C nie będzie odbiegała w żaden sposób np. detalem, od innych wersji. Spasowanie też tam nie było chyba najgorsze.

Nie ma prawa.

Różnice między C a M to w zasadzie chyba tylko inne podwozie, mniejszy hak, brak wbudowanej drabinki, dodatkowy pylon (centralny) i chyba kilka sensorów.

Byłoby świetnie gdyby Revell poprawił w modelu brak kanałów wlotowych (czyli de facto je dorobił), bo w Rafale M jak się spojrzy z przodu do środka, to widać wszystkie bebechy modelu i wygląda to fatalnie, bo tam jest po prostu pustka.

Poza tym to powinien być przepiękny zestaw.

Jest już inbox tego Rafale C. Wypraski wyglądają bardzo przyzwoicie. Trzeba będzie pomyśleć nad tym zestawem. Z warsztatów Revellowych Rafale w sieci wynika, że troszkę szpachlowania tam jest potrzeba, ale chyba nie powinno to sprawić problemów i ogólne spasowanie jest bardzo przyzwoite.

Najważniejsze, że jest też klasyczne szare malowanie, bo jakoś nie przypadam za takimi okazyjnymi malowaniami.

http://s13.zetaboards.com/RevellAtions/topic/9183564/1/

BTW. Od czasów próby sklejenia Revellowego Gripena w 1/72 mam konflikt z tym producentem a Gripen służy mi cały czas do testu farby przy malowaniem.

Rafale M to nie tylko piękny ale też świetnie spasowane model, więc C zapewne też taki będzie.

Kup, nie pożałujesz.

Jest już inbox tego Rafale C. Wypraski wyglądają bardzo przyzwoicie. Trzeba będzie pomyśleć nad tym zestawem. Z warsztatów Revellowych Rafale w sieci wynika, że troszkę szpachlowania tam jest potrzeba, ale chyba nie powinno to sprawić problemów i ogólne spasowanie jest bardzo przyzwoite.

Najważniejsze, że jest też klasyczne szare malowanie, bo jakoś nie przypadam za takimi okazyjnymi malowaniami.

http://s13.zetaboards.com/RevellAtions/topic/9183564/1/

BTW. Od czasów próby sklejenia Revellowego Gripena w 1/72 mam konflikt z tym producentem a Gripen służy mi cały czas do testu farby przy malowaniem.

Mates, z tego co widzę na zdjęciach z linku który podałeś że ramki identyczne jak dla wersji M, plus dodatkowe trzy nowe z podwoziem dla lądowej wersji ,zbiornikami "naddźwiękowymi" i pociskami manewrującymi Apache. Kanałów dolotowych o których wspomniał Solo brak.

Bo to są te same wypraski - od początku pocięte żeby zrobić wersję B,C i M. Tylko do tej pory revell przez prawie 20 lat tłuczenia nie włożył do jednego pudełka części do jednomiejscowego ( takie jak do M) i lekkiego lądowego podwozia ( takie jak w pudełku z B) . Ot i cała nowość. Model z 1999 roku w nowej kompletacji + kalki. Z tego co widzę to nawet belek nie poprawili na końcówkach skrzydeł i są takie jak w prototypie

No właśnie dzisiaj jak porównywałem inboxy to też zwróciłem na to uwagę, że tam nic nie właściwie nie różni.

Koniec końców, jakby wybierać pomiędzy Rafale Revella a Hobby Bossa, to wiadomym jest, że większość wybierze Revella. Także tym bardziej można się cieszyć, że Niemcy puścili swój wypust na rynek.

Eduard wydaje limitowaną edycję swojego Albatrosa w 1/48, ale jako dodatek dla klubowiczów przewidzieli figurkę Bardzo Znanego Pana na niedźwiedziu w 1:48

39134046_2207264562621812_4694459203681517568_o.jpg?_nc_cat=0&oh=bbbf314c4c2974aff66d9179c5f3ab5d&oe=5C11B452

Zdaję sobie sprawę że AMK ostatnio pojawia się głównie jako ci od spóźnionego F-14, ale czy wiadomo cokolwiek o również zapowiedzianym przez nich Fiacie G.91? Czy temat wróci dopiero, kiedy ich Tomcat pójdzie w świat?

Oni nawet o F-14 mało co piszą, więc sądzisz że cokolwiek Ci powiedzą o innych projektach?

Koniec końców, jakby wybierać pomiędzy Rafale Revella a Hobby Bossa, to wiadomym jest, że większość wybierze Revella. Także tym bardziej można się cieszyć, że Niemcy puścili swój wypust na rynek.

Ja też chętnie bym go wybrał, ale nigdzie go nie ma.

O F-14 cośtam piszą, jakoś z tydzień temu pokazywali zdjęcia kilku gotowych ramek z częściami i arkusz z kalkami.

A ja się tak zapytam - czy ta nowa Edkowo Trumpkowa "Bedna" warta będzie swojej ceny?

No cena spora za "Bedne" ale masz worek żywic, bodajże 11 malowań ja tam biorę

Co do tego worka żywic to lekka przesada-fotel i rakiety R-23Ta za tą cenę lepiej kupić oryginał a dodatki dobrać samemu W mojej skromnej opinii cena jest z kosmosu chyba że ktoś chce książkę ze zdjęciami.