Jump to content
subaroman

TRABANT 601s Universal "25 Jahre Mauerfall"

Recommended Posts

Witam.

Nadszedl nowy rok a z nim nowe projekty do wykonania. Jako pierwszy ukonczylem model Trabanta kombi w grafice z okazji 25tej rocznicy upadku muru berlinskiego. Zestaw jest produkcji Revella w skali 1/24.

Niestety, model nie jest idealnym odzwierciedleniem oryginalu, poniewaz producent pokpil sprawe z uproszczeniem zestawu, tzn. dolozyl nie do konca kompletne kalki i narobil mase bledow w instrukcji wykonania i oklejania. W czasie, kiedy zaczynalem prace nad Trampkiem, nie byly dostepne zdjecia prawdziwego auta (tzn. ja ich nie znalazlem). Dopiero kilka tygodni temu udalo mi sie dokopac do kilku fotek (na jakims forum Opla), dzieki czemu czesc bledow skorygowalem. Dodatkowo sam bloczek kalkomanii byl zle opracowany i na czesc nadwozia nie bylo odpowiednich naklejek. Zeby Trabi dobrze sie prezentowal, zakupilem drugi model a z arkusza kalkomanii podorabialem brakujace kalki oraz uzylem jako reparaturek w miejscach, gdzie cos sie uszkodzilo.

Poza kwestia kalek i instrukcji sam model jest dobrze odlany i spasowany, poprawne ulozenie naklejek zajelo mi wieki i mimo kilku baboli, budowa dala mi wiele radosci a efekt koncowy satysfakcji. Trabi wyglada przepieknie i az prosi sie o jakas tematyczna makiete. Kto wie, moze za czas niedlugi...

trabi%2011_zpsbjs7wvrj.jpg

trabi%2010_zpsquftgpfl.jpg

trabi%209_zpspnhfg97s.jpg

trabi%208_zpskicishs5.jpg

trabi%207_zpsmzxvript.jpg

trabi%206_zps8mgtmghb.jpg

trabi%205_zpsidrudwrf.jpg

trabi%204_zpsi501j3gs.jpg

trabi%203_zpszek3lr83.jpg

trabi%202_zpsnrdx81na.jpg

trabi%201_zps3ckmocmr.jpg

Edited by Guest

Czytając od góry, oglądam zdjęcia i chcę napisać "jak prawdziwy". Rewelacyjnie się prezentuje!

Dołączam się do zachwytów.

Robiłeś gdzieś warsztat? Miałem kiedyś ten model (we wcześniejszej edycji) i wydawał mi się koszmarny jakościowo. Zrobili nową wersję?

Pozdrawiam

Krzysiek

Super się prezentuje

Super model wyszedł

Pamiętam jak z kolegom, jechaliśmy Trabantem na zakończenie roku szkolnego.

Ale kopcił, na drodze było siwiutko.

Szkoda, że nie pokazałeś co jest pod maską ....

Modelik jest pozamykany z powodu kalkomani, nastepne kombi bedzie otwarte.

Robiłeś gdzieś warsztat? Miałem kiedyś ten model (we wcześniejszej edycji) i wydawał mi się koszmarny jakościowo. Zrobili nową wersję?

Pozdrawiam

Krzysiek

Zgadza sie, poprzednia edycja zestawu Trabanta byla koszmarna. Wiem, bo jednego kiedys zlozylem a na stanie mam jeszcze trzy takie kity. Teraz mozna zakupic nowo opracowane modele Trampka sedana i kombi. Warsztatu niestety nie ma.

Dzieki wszystkim za pozytywne opinie, podrawiam!!

Cywile to nijak nie moja dziedzina, ale przy tym nie mogę pozostać obojętnym, piękny jest

Super wygląda

Cacy

Prawdziwy .Razem z moim tata i młodszym bratem takie trzy zajeździliśmy

Piękną robota