Jump to content
letalin

Nowości lotnicze 2018 - 1/72

Recommended Posts

Posted (edited)
4 minuty temu, Maxy napisał:

Su -22 UM3 tez już czeka , co prawda nie był w polskim lotnctwie.

No jak nie, jak tak

Edited by Grzes

Ach nie był... no tak... a ja zawsze byłem przekonany, że był i jest.

Jest taka stara modelarska zasada "3 razy przymierz, raz przyklej" . Mnie się czasem zdarza nie zastosować do niej ale już taką bzdurę... no chyba, że robi nas w jajo i zgrywa się.

Posted (edited)

Su-22UM3 to zdaje się eksportowa wersja Su-17UM3? Czy się mylę?
Obstawiam, że modele mogą różnić się kalkomaniami. No. chyba że się mylę :mrgreen:

Jak patrzę na pudła, to w obu ilość części: 221.

Wrzucę fotki pudełek coby było coś widać

161302_0.jpg

161303_0.jpg

Edited by Grzes

Su-22UM3 i Su-22UM3K miały inne silniki, czyli inne zakończenie kadłuba. Polskie tylko Su-22UM3K. Ciekawe jak to Modelsvit zrobił.

Posted (edited)

Tak to wygląda wg zestawienia części. Czerwone kropki - różnica w częściach między modelami : "wcześniej "wydanego" Su-17M3 i nowych Su-17UM3 /Su22-UM3K. Poza kadłubami za dużo nie zmienili robiąc mix z ramkami osprzętu.

Su-17M3R 13.jpg

Su-22UM3K 2.jpg

Edited by Andreya

Znalazłem fotki obu nowości . Oprócz kalek na tym etapie innych różnic nie widzę.

56226135_2323531721249199_2101635825597939712_o.jpg

56446546_2323531697915868_2132103000745836544_o.jpg

Na Su-22UM3K jest dla polskiego malowanie żółty numer samolotu w wersji jednoosobowej. Modelsvit dał ciała. Za to polscy producenci kalkomanii będą wdzięczni.

Posted (edited)

Su-17(22)UM3K są dwuosobowe . Su-17(22)M4 są jednoosobowe.

Kalki w modelu Su-22UM3K (polska numeracja 7310) jest od wersji Su-22M4 jednomiejscowej co już podał wyżej "Maxy" w swoim poście.

Edited by Andreya

Pierwsze primo to czemu wciąż w temacie nowości na 2018? Wiem upierdliwy jestem.

Drugie primo: skąd informacja, że żółty 7310 odnosi się do polskiego Su-22 a nie do czeskiego Su-22UM3K (jest takowy na zdjęciach u wujka google)? Ma ktoś proponowany schemat malowania?

Pytam i odpowiadam sam sobie NIE.

Zamiast ścigać się kto pierwszy napisze posta "Prędko, prędko zanim dotrze do nas, że to wszystko bez sensu" lepiej stosować starą modelarska zasadę "3 razy przymierz, raz przyklej" (może też i posta.

5 minut temu, Pasqual napisał:

Pierwsze primo to czemu wciąż w temacie nowości na 2018? Wiem upierdliwy jestem.

No właśnie, czas przejść do Nowości 1/72 na 2019

6 minut temu, Pasqual napisał:

Zamiast ścigać się kto pierwszy napisze posta "Prędko, prędko zanim dotrze do nas, że to wszystko bez sensu" lepiej stosować starą modelarska zasadę "3 razy przymierz, raz przyklej" (może też i posta.

:piwo:

Posted (edited)

Prawdopodobnie macie rację. Żółte 7310 będzie do czeskiej wersji. Polskie będzie białe 305. Poczekamy - zobaczymy ( już niedługo) ale tak chyba będzie.

No i prawidłowo powinno to być zaczęte (temat nowych Su-17/22) jako nowości roku 2019.

Edited by Andreya