Skocz do zawartości

F-16A Fighter 1:32


jawkers

Rekomendowane odpowiedzi

  • Super Moderator

Nadszedł czas, który kiedyś musiał nadejść, czyli malowanie za pomocą masek.

Producent nie przewidział kalkomanii z flagami które w tym egzemplarzu najbardziej rzucają się w oczy.

fXDZC0X.jpg

4PlfyRf.jpg

Dzięki dla kolegi Solo, który wyciął dla mnie maski tych flag.

0pWqTC3.jpg

Zadanie projektu masek nie było takie proste, ponieważ im więcej zdjęć przeglądałem z tymi flagami, to za każdym razem następowała zmiana, którą Solo musiał zamieścić w projekcie.

Na tych zdjęciach nie widać tak tego, ale flagi są ułożone prawie równolegle, do czarnego pasa nad nimi.

W dodatki są w perspektywie, czyli flaga Stanów Zjednoczonych jest największa i kolejna następna od niej jest mniejsza. Wszystkie są w delikatnym łuku.:hmmm:

Mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi.

Mimo wszystko, będę musiał nałożyć tylko pięć kolorów, co nie będzie chyba takie skomplikowane i mam nadzieje, że nie polegnę.:miecz:

zaWFtoP.jpg

Najważniejsze by je dobrze położyć i ułożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Witam ponownie.

No i flagi namalowane. przed chwilą skończyłem. Było troszkę roboty i ciężkich momentów, ale efekt mi się podoba.

Lepsze to niż nic.:super:

Brakuje jeszcze gwiazdek, postaram się je jutro nanieść, dzisiaj już nie mam sił.

sry5mWt.jpg

CqXxqyx.jpg

Jeszcze raz Dziękuję Solo, za wykonanie masek :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega to wygląda, malowanie naprawdę robi wrażenie, flagi świetne, samoloty nie moja dziedzina, ale tak ciekawy warsztat z przyjemnością sobie dzisiaj cały prześledziłem. Działaj dalej, niecierpliwie czekam na efekt końcowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Panowie.

21 godzin temu, Kowalec222 napisał:

Mega to wygląda, malowanie naprawdę robi wrażenie, flagi świetne, samoloty nie moja dziedzina, ale tak ciekawy warsztat z przyjemnością sobie dzisiaj cały prześledziłem. Działaj dalej, niecierpliwie czekam na efekt końcowy. 

Dzięki, będę się starał by każdy warsztat był przyjemny i ciekawy:piwo:

 

 

Dzisiaj był czas na wash.

Zmieszałem ze sobą w stosunku, na "oko", biel tytanową i lamp black. Następnie dolałem dużo white spirytu od Talens'a.

Pokryłem mieszanką cały model.

Po odczekaniu kilkunastu minut, starłem nadmiar.

Oto moje wypociny.

ZxKF0KX.jpg

VfXcv3a.jpg

aYzx8YT.jpg

9KrfbTB.jpg

twBViSX.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 12:57, jawkers napisał:

Zadanie projektu masek nie było takie proste, ponieważ im więcej zdjęć przeglądałem z tymi flagami, to za każdym razem następowała zmiana, którą Solo musiał zamieścić w projekcie.

Na tych zdjęciach nie widać tak tego, ale flagi są ułożone prawie równolegle, do czarnego pasa nad nimi.

To na kogo można zwalić sknocenie tych flag? :) 
Zaznaczam, że nie widziałem innych zdjęć, oprócz tych tutaj, a na nich wydaje mi się, że - tak, flagi są ułożone niemal równo z czarnym pasem, jednak wydaje się, że po nieco mniejszym łuku niż ten pas. Na modelu idą niemal jak pas, ale po łuku nieco większym, w efekcie wydaje się, że ten łuk jest jednak za mocno wygięty...

A pytanie mam z innej beczki - przed flagą amerykańską na modelu widać z obu stron wystający jakiś bąbel,  a na samolocie takiego nie ma?... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tak dokładnie, jest to "osłona anteny systemu ostrzegania o promieniowaniu radarowym".

Na jednym zdjęciu, zapewne podczas jednego z pierwszych pokazów "50745" nie ma tych osłon czyli możliwe że nie miał jeszcze tego systemu zamontowanego, a na innym zdjęciu ten sam samolot o tym samym numerze je posiada.

Ja je zrobiłem i możliwe że to był mój błąd, a teraz jest już za późno by je usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Solo, jutro będę się bawił z rakietami.

1 godzinę temu, Mariucha napisał:

To na kogo można zwalić sknocenie tych flag? :)

Na mnie, ponieważ ja chciałem takie wymiary flag. I dokładnie tak jak chciałem, maski zostały wycięte.

Nie czepiać się.

 

Pobawiłem się  trochę z dyszą.

8FghW41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Teraz, Solo napisał:

Nawet może być w środku, ale ja bym trochę trysnął, albo roztarł pigmentami jakiś ciemne smugi u nasady, bo tam im głębiej tym bardziej przepalone jest.

Da się zrobić:super:

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli masz na myśli zdjęcie wklejone przez Tap-chana to to jest - tak na oko - jakiś nowiutki i nieprzepalony silnik, te dłużej pracujące mają już te przepalenia.
No i jak miał być nowy, to powinien być kremowo-biały w środku, a Twój jest taki rdzawy trochę, co tez nie bardzo pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka najprostsza metoda, to naprzemienne pasy białe i kremowe a na to czarny wash i czarne smużenie od środka.
Sęk w tym że takie smużenie bardzo trudno zrobić żeby dobrze wyglądało, ale może Ci jakoś wyjdzie, mi nigdy nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki Solo.

Już się bawiłem później pokarzę.

Ta dysza, jest odlewana za pomocą pompki rowerowej wtryskującej roztopiony granulat do formy zrobionej z garnka. A odlew, jest jeszcze po wypadnięciu z formy ciosany za pomocą siekierki.

Jednym słowem :miecz:masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden, bardzo fajny patent na takie wnętrze silnika, choć sam go nie próbowałem, ale efekty daje rewelacyjne:

Najpierw malujesz wnętrze na czarno. Potem przyklejasz paski plastiku, ważne żeby każdy był troszkę inaczej odgięty, to zapewni nieregularność smug.

Enginestreaks1.thumb.jpg.4dbcc407d4ba50c01e0f8c92fb9259ed.jpg

Enginestreaks2.thumb.jpg.eca3750093fe0af5886a65d538827f83.jpg

Potem kładziesz biały, czy tez lekko złamany biały kolor i masz efektowne smugi.

Enginestreaks3.thumb.jpg.0cf967b0f405cee2d83de7be94d9944f.jpgEnginestreaks4.thumb.jpg.41f2c10f48f6a949c9717d66c79e25fd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Męczę się z tą dyszą i już mi ona bokiem wychodzi.

Nabazgrałem, napaprałem i efekt żaden. Znowu do poprawy.

BWfPtpr.jpg

n75oFJ6.jpg

Pobawiłem się z kołami. Jeszcze na to pójdzie mat.

JHYkYoL.jpg

Zacząłem robić rakiety.

NfvKTit.jpg

Czy rakiety są matowe, czy półmatowe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Dzięki.

Dyszami będę zajmował się, jak cały model już będzie gotowy.

Wkleiłem na miejsce pokrywy wnęk podwozia głównego oraz przedniego.

W późniejszym czasie wymienię jeszcze elementy siłowników, na igły.

etJauXJ.jpg

EGwMXmi.jpg

hNW2lgl.jpg

SpOQmES.jpg

4ThI2lh.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.