Skocz do zawartości

IJN Tone 1/350 Tamiya


Super_Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, kuź… , to już za wysokie loty dla mnie!

Ta sieć tramwajowa na górnym i rufowym pokładzie wygląda very nice, jak to mówią imperialiści . Reszta "biżuterii" z resztą też

 

Muchom się podoba

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wyciENty listek to mi do złudzenia pewnOM czENść ciała służONcOM do siedzenia przypomina, na szczęście blast bagi wyszły lepiej niż brzmi nazwa rzeczonej czENści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W ramach przygotowań do porządnego styrania kadłuba poniżej linii wodnej poszukuje zdjęć wydokowanych okrętów, najlepiej z epoki. Jeśli ktoś coś ma fajnego to niech śmiało wrzuca.. myślę, że się przydadzą.

 

Znalazłem coś takiego np:

Co prawda to wrak ale poglądowo cenny obraz:

42433514185_256a32b93e_b.jpg

 

Trochę zaszalałem, nabyłem TEN jedyny lakier do włosów (dzięki Gała). Zrobiłem próby i jestem zadowolony. Mianowicie - prysnąłem na PETa beżowo-szarą bazę. Po wyschnięciu na to lakier i hull red. Wychodzi fajny chipping.

Chodzi mi o taki efekt, głównie na dziobie:

 

28468584527_5da06e20a5_b.jpg

28468584667_a3bf05af5b_b.jpg

 

Jak wyjdzie na modelu, zobaczymy. Wrzucę zdjęcia niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gans, ostronie z tymi fotkami, na pierwszym masz wiécej rdzy niż właściwych osadów, a pozostałe dwa pokazują już oczyszczone kadłuby z zaprawkami.... wpisz sobie w gogla antifouling paint, hull cleaning drydock i temu podobne wariacje, znajdziesz fajniejsze fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gans, ostronie z tymi fotkami, na pierwszym masz wiécej rdzy niż właściwych osadów, a pozostałe dwa pokazują już oczyszczone kadłuby z zaprawkami.... wpisz sobie w gogla antifouling paint, hull cleaning drydock i temu podobne wariacje, znajdziesz fajniejsze fotki

Ok, widzę o co Ci chodzi.. Foty od wczoraj zbieram.

Generalnie chodzi mi o to, że na większości zdjęć widzę odpryski i wytarcia farby i dopiero na tym osady. I taką chce przyjąć kolejność, aby pod osadami był taki lekki chipping w niektórych miejscach. Jest to co prawda trochę eksperyment w moim wydaniu.. zobaczymy.

 

Tutaj widać co jest pod osadami (w tym przypadku musiało to być niezłe bAJORo )

28473926407_fc9459be8f_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne te fartuchy na działa, ale trzeba uważać z waszowaniem. Białe formy i tak dobrze podkreślają kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki spiton. Też mnie trochę razi ten łosz. Zbyt brązowy na zdjeciach. Przygasi się. Na lepszych zdjeciach w dobrym świetle wyjdą miejsca do korekty.

 

Poki co zaczynam zabawę w projekt "Styrana japonka 1944". O ile góra będzie względnie czysta to kadłub ma mieć znamiona wieloletniej służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łosza na worach poprawię na bardziej szaro-biały aniżeli brOnzowy.

 

Eksperyment pt przetarcia farby poniżej linii wodnej trwa w najlepsze. Na dziobie z lekka zaszalałem.. Sam nie wiem czy mi się podoba

Teraz pójdą rdzawe przebicia na przetarciach, potem osad (czyli tzw kamień czajnikowy) oraz scum line a na końcu wierzchnie zacieki. Co z tego wyjdzie, nie wiem..

 

43442156621_918052a579_b.jpg

 

43394154972_1882bf7b9d_b.jpg

 

41634644300_308d71d508_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda spoko technicznie, jest tylko jedno ale... podkład który stosuje sie na łajbach jest czerwony (red oxide primer)...... Gdybyś użył troche bardziej cielisto-piaskowego koloru, to to właśnie mogłoby robic za kamień czajnikowy, po dłuzszym casie od ostatniego skrobania, mozna by to w sumie załatwic filterm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda spoko technicznie, jest tylko jedno ale... podkład który stosuje sie na łajbach jest czerwony (red oxide primer)...... .

 

A to nie jest tak, że ten Hull Red odpowiada podkładowi o którym piszesz?? Bo mi chodzi o głębokie przetarcia "czerwonego" do tej jasnej warstwy (to już chyba jest blacha?)

Po umyciu te kadłuby tak wyglądają..

 

29573488658_176b196447_z.jpg

 

29573488268_fa80de7f73.jpg

 

I teraz chce tam przyrdzewić w niektórych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie przetarcia wyglądają fajnie. Widać, że farba porządna, nie odpada dużymi płatami ! Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.