Jump to content
Super_Hans

IJN Tone 1/350 Tamiya

Recommended Posts

Klasa. Bardzo trafia w mój gust !!

Uff.. czyli przechodzę dalej..

44443427971_4d5b9bd056.jpg

Dzioba na razie zostawię jak jest, mi się podoba. Inspirowalem się modnym ostatnio POW.. Pomyśle jeszcze, popaczam na zdjecia i może coś pokombinuje na finiszu. Tak samo z solą jeszcze poprawię.

Nawiasem mówiąc, scumlajny dużo fajniej się prezentują z "czUrnym pasem", których akurat japonce (co za paradoks) NIE mialy..:/

Mi się dziób podoba, widać, że ciężko pracuje tnąc Pacyfik !!! Wygląda na fajnie spracowany. Ja jestem jak najbardziej na tak.

A ja mówię stanowcze NIE dla jakości zdjęć.

Moim zdaniem takie fotki cykane bez odpowiedniego oświetlenia nadają się na etap budowy jednak w fazie malowania już wypadało by pokazać właściwe kolory.

Teraz trzeba się trochę domyślać, że szary to szary.

Trzeba poprawić balans bieli i doświetlić fotki.

Pozwoliłem sobie na korektę twojego zdjęcia - 30 sekund pracy w GIMP

30565649698_58079829a5_b.jpg

Markuz, masz 100 % racji! Dzięki za próbę wydobycia kolorów z mojej foty. (choć w pierwszej chwili pomyślałem : WTF?). Wrzucam zdjęcia w świetle naturalnym, praktycznie bez korekty, WB - auto. Kolory powinny być w odbiorze takie jakie są. Pozdro!

44421784702_9478b40a83_b.jpg

44421544802_474272b701_b.jpg

29533342907_39148778cf_b.jpg

Podobno o gustach się nie dyskutuje, ale mi się to malowanie podoba Co do robienia fotek, to może koledzy się podzielą czym robią zdjęcia? Ja mam telefon Sony XZ 23mpix, ale wiadomo, że telefon to telefon i nie ważne ile by nie miał mpix to i tak jest to telefon. Na jakieś małe kompakty chyba nie ma co patrzeć, a lustrzanki to jakieś 1200 zł w zwyż za używke.

Ostatnie dni minęły znów na pagodzie. Nie wiem czy ją w końcu skończę. Biorę np taki dalmierz.. Patrze na zdjęcie, na dalmierz, znów na zdjęcie no i cholera muszę zacząć dłubać. Po co?!! "Przecież nikt nie będzie wiedział (widział), że w środku jest lornetka" - to cyt. żony.. Tak już mam. Spać nie mogę jak czegoś nie wydłubie i nie poprawię. Tak więc..

Na początek zdjęcie które już było w tym wątku. Dlatego, bo to w zasadzie jedyne zdjęcie Tone dobrej jakości dostępne w internecie (chyba)

24913758067_09c72dc7e2_b.jpg

W prawym górnym rogu jest dalmierz.

Tamiya daje zamknięty, z resztą w instrukcji kierunkiem na burtę, na zdjęciu jest do przodu.

Wyrżnąłem otwór. Osłona i rama osłony z jakiś blaszek ze złomowiska. Do środka jakaś lorneta.

29724304467_b78d73bb0a_b.jpg

29724324587_9ae7aef1e2_b.jpg

Przy okazji światła burtowe machnięte.

29724304337_523fa98cb5_b.jpg

Przymiarki dalmierzy do pagody:

29724304267_12e0a01355_b.jpg

Wygląda to bardzo szlachetnie. I robota , jaką wykonujesz jest potrzebna i efektywna. Szydercza gała nie może przeboleć, że przez miesiąc przyklejał, cegiełki, i efekt jaki uzyskał, raczej jest ujemny...,-)))))) Ja tutaj niepotrzebnej roboty nie widzę .

Prace przy pagodzie dobiegają końca.

Całkiem sporo zabawy z nią było. Jest dość mocno waloryzowana i włożyłem w nią wcale niemało scratchu z igieł, blaszek itp. Wszystkiego ponad 300 elementów.. po to by zbliżyć się do dość specyficznego oryginału.

44239441054_1f145f779e_b.jpg

44239440744_7d0728e1a8_b.jpg

44046788945_f5555c51df_b.jpg

44046789665_7fd084f81d_b.jpg

44239442314_80cb193217_b.jpg

44239441834_a896f5ef25_b.jpg

44046789155_92cda463fd_b.jpg

Pozdrawiam!

Witam sąsiada z Gdyni.

Waloryzowałeś dno bo na przed ostatniej foci fajne wygląda albo to złudzenie?. Mam na warsztacie IJN Yamashiro + flyhawk 1/350 Fujimi i myślę jak zwaloryzować dno. Będzie odrobina rdzy na kadłubie i lekki wash.

jakimi farbami malujesz ? Może wpadniesz na Osową 9-11 listopad w szkole podstawowej na coroczne spotkanie modelarzy wszelkiej maści. Chętnie obejrzę i pogadamy.

Pozdr

Czyżbyście wątpili w oficjalny raport Abwehry?! Her Sturmbannführer bazylms!?

Dokladnie to 306 elementow (ok policzylem też 4 kawalki papieru na płótno koszy na chorągiewki sygnalizacyjne -to te białe na dolnym pomoście.. )

[...]

Waloryzowałeś dno bo na przed ostatniej foci fajne wygląda albo to złudzenie? [...]

Złudzenie. To zwykly hull red. :bip:ajej od Lewego mi takie zdjęcia robi. Nie wiem czemu.

A na poważniej odp. to na PW..

Edited by Guest